Genel

Migros’tan Başkasına Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Migros’tan başkasına para gönderme işlemi, uygun şubelerin aracılığı ile gerekli belgelerin bulundurulması durumunda gerçekleştirilebilmektedir. Migros Türkiye’nin en büyük market zinciri olup, vatandaşlara alışveriş dışında para gönderme hizmeti de sunmaktadır. Migros’tan para gönderme işlemi bankalar aracılığı ile para transferi yapılmasına benzemektedir. Ancak arada çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Migros aracılığı ile para gönderme işlemi yapmak isteyen vatandaşların herhnagi bir anlaşma ya da üyeliğe ihtiyacı yoktur. Tüm vatandaşlar uygun şube ve saatlerde para gönderme işlemi yapabilir. Migros para gönderme işlemi için Gönderal ile anlaşma ve ortaklık içindedir.

Migrostan Para Gönderme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilebilir?

migros para gonderme islemi

Migros aracılığı ile para gönderme işlemi, Migros şubelerinden ya da Migros’un para gönderme konusunda ortaklık yürüttüğü Gönderal temsilciliklerinden yapılabilmektedir. Migros şubelerinden isme para gönderme işlemi mağaza çalışma saatleri içerisinde yapılabilmektedir. Mağaza çalışma saatleri içerisinde isme para göndermek için resimli bir kimlik belgesi gerekmektedir. Bu resimli kimlik belgesi, nüfus cüzdanı olabileceği gibi ikametgah belgesi, pasaport ya da sürücü belgesi de olabilmektedir. Migros’tan para gönderme işlemi için resimli kimlik bekgesi dışında gönderici ve alıcı tarafların telefon numaraları da gerekmektedir. Migros şubelerinden isme para gönderilebildiği gibi iban numarasına da para gönderilebilmektedir. Ancak iban numarasından para gönderme işlemi mağazanın çalışma saatlerine göre değil, bankaların çalışma saatlerine göre gerçekleştirilebilir. Bankalar aracılığı ile para gönderme işlemi hafta içi günlerde ve saat 5’ten önce yapılabildiği için Migros şubelerinden ibana para gönderme işlemi haftasonu yapılsa dahi hesaba ilk iş gününde geçecektir.

Migrostan Gönderilen Para Nasıl Alınabilir?

Migros aracılığı ile gönderilen paranın alınması da yine migros şubeleri aracılığı ile gerçekleşmektedir. Söz konusu paranın alıcısı olan taraf gönderen tarafından kendisine iletilen şifre ve kimlik belgesi ile Migros mağazalarından parayı alabilir. Migros’tan para gönderme işleminin yapılması durumunda para gönderen kişiye sms yoluyla şifre iletilir. Alıcı kişinin parayı çekebilmesi için bu şifreyi bilmesi gerekmektedir.

Migros’tan Başkasına Para Gönderme İşlemi Ücretli Midir?

migros baskasina para gonderme ucretli mi

Migros’un vatandaşlara alışveriş dışında para gönderme hizmeti sunması bir ayrıcalık olarak değerlendirilse de işlem ücreti bulunmaktadır. Para gönderme işlemlerini kolaylaştıran bir alternatif olan Migros, bu işlem için vatandaşlardan ücret talep etmektedir. Migros aracılığı ile gönderilecek paranın 7 bin TL’nin üzerinde olmaması gerekmektedir. Migros’tan para gönderme işlemi yapılırken alınacak ücret gönderilecek miktara göre değişmektedir. Migros’tan para gönderilmesi durumunda bazı tutarların gönderilmesinde ödenecek masraf miktarı aşağıdaki gibidir.

  • 2000 liraya kadar gönderilen tutarlar için işlem ücreti 6 TL’dir.
  • 5000 liraya kadar gönderilen tutarlar için işlem ücreti 12 TL’dir.
  • 7000 liraya kadar gönderilen tutarlar için işlem ücreti 20 TL’dir.

Migros’tan Para Gönderme İşlemi Online Olarak Yapılabilir Mi?

Migros aracılığı ile para gönderme işlemi, internet üzerinden yapılabilmektedir. Para gönderme işlemlerinde Migros’un ortak olarak çalıştığı Gönderal’ın web sitesi üzerinden online olarak para gönderme işlemi yapılabilmektedir. Gönderal’ın web sitesi üzerinden yapılan para gönderme işlemlerinde para yine Migros şubelerinden alınabilmektedir. Migros’tan para gönderme işlemi şubeye gidilerek ya da internet üzerinden yapılabilmesinin yanında işlem ücretinin ödenemesi için nakit, kredi kartıyla ya da money kart ile ödeme gibi alternatifler de sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu