Banka

Kuveyt Türk CepBank (Cebe Havale) Yapma

Kuveyt Türk üzerinden CepBank aracılığı ile cebe havale işlemi para transferlerinde hem gönderen tarafın hem de alıcı tarafın cep telefonu üzerinden kolayca bu işlemi gerçekleştirebilmesini sağlıyor.  Kuveyt Türk CepBank cebe havale işlemi haftanın her günü ve günün her saati gerçekleştirilebiliyor.  Gönderen kişinin Kuveyt Türk kullanıcı olması gerekirken, parayı alacak olan kişi için 18 yaşın üstünde olması dışında hiçbir şart aranmıyor. Alıcı kişi herhangi bir banka hesabı olmadan yalnızca Kuveyt Türk ATM’lerinden CepBank aracılığı ile gelen parayı kolayca çekebiliyor.

Cep telefonuna para gönderme özelliği sadece Kuveyt Türk bireysel müşterileri tarafından kullanılabilen bir özellik. Para göndermek isteyenler için para gönderme miktarı en az 500 TL ve en fazla 5000 TL olarak belirleniyor. Gönderilen para yalnızca Türkiye sınırları içerisindeki ATM’lerden çekilebileceği için gönderimler yalnızca TL cinsinden yapılabiliyor. Göndericiler, işlemlerini İşlemler menüsünden kolayca takip edip herhangi bir problem yaşamadan para transferlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Kuveyt Türk Cebe Havale Nasıl Yapılır?

kuveyt turk havale nasil yapilir

Kuveyt Türk CepBank cebe havale işlemi yapmak isteyenlerin, para transferlerini sorunsuzca gerçekleştirebilmeleri için izlemeleri gereken adımlar aşağıdaki gibi:

  • Kuveyt Türk banka hesabı ile cep telefonundan mobil şubeye giriş yapılmalı.
  • Yapılan girişin ardından Para Transferleri menüsü seçilmeli ve GSM Numarasına kısmı seçilmeli.
  • Alıcı kişinin cep telefonu numarası, alıcının adı soyadı ve gönderilecek tutar bilgileri ekranda belirtilen yerlere eksiksiz ve doğru bir şekilde yazıldıktan sonra havale işlemi onaylanmalıdır.

Bu işlem yalnızca mobil şube üzerinden yapılabildiği gibi para transfer işlemlerinde en az 10 TL gönderilebilmektedir. Parayı gönderen kişi bütün para transferi işlemlerini İşlemlerim menüsünden takip edebilir. Eğer internet bankacılığına giriş yapılan durumda bile para transferinde problem yaşanıyorsa en yakın şubeye gidilerek banka hesabının internet bankacılığı özelliğinin açtırılması gerekiyor.

Gönderen kişi havale işlemini onayladıktan sonra Kuveyt Türk tarafından alıcının telefonuna para çekme esnasında kullanması gereken bir referans kodu SMS aracılığıyla iletilir.

Kuveyt Türk Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Kuveyt Türk CepBank aracılığı ile cebe gelen havaleyi çekmek isteyenler Türkiye sınırları içerisindeki herhangi bir Kuveyt Türk ATM’sinden paralarını çekebilirler.  CepBank havale çekimi yapmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibi:

  • ATM ekranında istenilen yerlere alıcının TC kimlik numarası, gönderen kişinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası, gönderilen tutar, alıcının cep telefonuna havale işlemi onayından sonra gönderilen SMS’in içeriğindeki referans kodu doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir.
  • Gönderilen tutar ekranda belirtilmez, güvenlik sebebiyle yalnızca gönderen kişiden öğrenilebilir.

Kuveyt Türk CepBank İşlem İptali

kuveyt turk cepbank islemi iptali

Kuveyt Türk üzerinden CepBank aracılığı ile yapılan işlemlerin iptali mümkündür. Alıcı kişi tarafından ATM’de istenen bilgilerin 3 kere yanlış girilmesi ya da alıcının gönderilen parayı 24 saat içerisinde çekmemesi durumlarında havale tutarı gönderen kişinin hesabına iade edilir.

Ek olarak işlemlerini iptal etmek isteyen kullanıcılar en kısa zamanda Kuveyt Türk müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek CepBank para transferi işlemlerini iptal etmek istediklerini belirtmelidirler. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için gönderilen paranın alıcı tarafından henüz çekilmemiş olması gerekmektedir.

Kuveyt Türk CepBank İşlem Limiti

Kuveyt Türk üzerinden CepBank ile gönderilen havale işlemlerinde limit uygulanır. Kuveyt Türk CepBank işlem limitleri alıcı için günlük 2 işlem ve toplam 500 TL, haftalık 4 işlem ve 1000 TL, aylık 6 işlem ve toplam 1500 TL olarak belirlenmiştir. Göndericiler için ise limitler günlük iki işlem ve toplamda 500 TL, aylık dört işlem ve bu dört işlemin toplamında 1000 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu