Kredi

Kredi Puanı Nasıl Yükselir?

Kredi notu bankaların kredi ürünlerinden yararlanmak isteyenler için büyük önem ifade etmektedir. Çünkü kredi puanı yetersiz olan bireylerin bankalardan kredi çekme şansı oldukça düşüktür. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve ticari krediler gibi çeşitli kredi ürünlerinden yararlanmak isteyenlerin kredi puanlarının yüksek olması önemlidir.

Aksi takdirde bankalar verdikleri kredinin geri ödenme ihtimalinin düşük olduğunu düşünerek kredi isteğine olumlu yanıt vermeyebilmektedirler. Böylesine olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına sizde kredi notunuzun yüksek kalması için gerekli olan tüm adımları atmalısınız. Peki kredi puanı nasıl yükseltilir? Dilerseniz şimdi kısaca bu konuyu ele alalım.

Kredi Puanı Nasıl Arttırılır?

Kişilerin kredi puanlarını arttırabilmesi için öncelikle kredi notunun belirlenirken hangi kriterlerin dikkate alındığını bilmesi gerekmektedir. 9 banka tarafından kurulan ve kredi puanı konusundaki tek yetkili olan Findeks, kişilerin kredi kartlarından kullandıkları kredi ürünlerinin ödemelerine kadar her konuyu masaya yatırmaktadır.

Eğer birey aldığı kredi ürünlerinin taksitlerini yatırmıyor ya da kullandığı kredi kartlarının ödemelerini yapmıyorsa Findeks otomatik olarak bu kişinin kredi puanını düşürmektedir. Geri ödeme alışkanlığınızı korur ve tüm ödemelerinizi zamanında gerçekleştirebilirseniz kredi skorunuzun hızlı bir şekilde atmasını sağlayabilirsiniz.

Yatırdığınız faturalara kadar pek çok konuda özenli davranmanız hızlı bir şekilde kredi puanınızın arttırılması ile sonuçlanacaktır. Sizler için kredi puanı konusunu ele aldık. Bu konuyla alakalı daha detaylı bilgileri edinmek için sizde sitemizde yer verdiğiniz diğer içerikleri okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu