Teknoloji

Kredi Kartsız Apple Kimliği Nasıl Açılır?

Kredi kartı olmadan apple kimliği açma işlemi Apple servislerini kullanan herkes için ihtiyaç durumunda olan bir işlem. Apple kimliği; iCloud, App Store, iTunes Store, Apple Music ve daha birçok Apple servisine erişmek için kullanılan hesaptır. Giriş yapmak için kullanılan mail adresi ve parolanın yanısıra Apple servislerinde kullanılan tüm ödeme ve güvenlik bilgilerini de bünyesinde barındırır. Normal şartlarda bir Apple servisinden örneğin müzik satın almak istediğinizde kredi kartı ile ödeme seçeneğine sahip bir Apple kimliği kullanmanız talep edilir Kredi kartsız Apple kimliği oluşturmanın ise birkaç yolu bulunmaktadır.

Apple Kimliği Nerelerde Kullanılır?

apple kimligi nerelerde kullanilir

Apple kimliğinin kullanım alanları oldukça fazladır. Apple kimliği Apple ile ilgili yapılacak her şey için bir kullanıcı adı niteliğindedir. iCloud, App Store gibi, uygulama satın almak, indirmek ya da alışveriş yapmak gibi birçok işlemde kullanılır. Apple kimliği genellikle @icloud.com şeklinde olan bir mail adresidir fakat gmail gibi farklı platformlar üzerinden kurulan maillerle de Apple kimliği alınabilir. Apple kimliği normal şartlarda ücretli bir şekilde alınıp hizmetlerden ve servislerden de ücretli bir şekilde yararlanılabilirken kredi kartsız apple kimliği alabilmenin de yolları vardır.

》》  Türk Telekom Bedava İnternet Paketi Nasıl Yapılır?

iPhone Üzerinden Ücretsiz Apple Kimliği Alma

ipihone uzerinden apple kimlik alma

iPhone ile ücretsiz Apple kimliği almak mümkündür. Daha sonradan dilerseniz kredi kartı bilgilerinizi ekleyebileceğiniz Apple kimliğini alabilmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • App Store’u açın.
 • İndirmek istediğiniz ücretsiz bir uygulama bulup Uygulamayı Yükle seçeneğine basın.
 • Ekranda görünen menüden Yeni Apple Kimliği Oluştur kısmına girin. Yaşadığınız Ülkeyi ve bölgeyi seçip İleri kısmına dokunun.
 • Şartlar ve Koşullar ile Apple Gizlilik Politikasını okuyup kabul ediyorum butonuna dokunun. Kararı onaylatan bir başka iletişim kutusunu da onayladıktan ve Kabul Ediyorum kısmına bastıktan sonra bir sonraki adıma geçeceksiniz.
 • Apple Kimliği ve Parola kısmında mail metin kutusuna dokunun ve kullanmak istediğiniz mail adresini yazarak İleri kısmını seçin.
 • Hesabınız için bir şifre girdikten sonra İleri’ye basın ve Bitti’yi seçin.
 • Hesabı sıfırlamak gerektiğinde kullanılmak üzere alternatif bir mail adresi girin.
 • Faturalama Bilgileri ekranında ödeme türü olarak Hiçbiri seçeneğini işaretleyin. Aşağı doğru ilerleyip fatura adresi ve cep telefonu numarası bilgilerini doldurup İleri’yi seçin.
 • Mail adresinize gelen doğrulama kodu ile hesabınızı doğrulayarak Bitti butonuna basın.
 • İşlem tamamlandıktan kısa bir süre sonra oturum açabileceğiniz bir ekranla karşılaşırsınız. İşlemi tamamlamak için Apple kimliği ve parolanızı girdikten sonra Adresi Doğrula kısmına dokunun.
》》  World of Tanks Hesabı Nasıl Açılır?

Tüm bu işlemlerden sonra artık kredi kartsız Apple kimliğinize sahip olarak iTunes Store gibi Apple servislerinden yararlanabilirsiniz.

Apple Kimliği Şifrem Unutulunca Ne Olur?

Apple kimliğinin bilgilerinin unutulması durumunda önce Apple Kimliğim’e gidip Parolanızı Mı Unuttunuz kısmına girilmelidir. Sonraki adımlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Kimliğinizi biliyorsanız ama parolanızı unuttuysanız iforgot Apple’a giderek Apple kimliğiniz olarak kullandığınız mail adresi ile giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan Parolayı Sıfırla kısmına girip parolanızı sıfırlama talebinde bulunun.
 • Mailinize gelen doğrulama kodu ile parolanızı kolayca sıfırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu