Banka

Kredi Kartı İnternet Alışverişi Açma-Kapama

Mobil alışverişe kredi kartını açma-kapama işlemi kredi kartı kullanıcıları tarafından sıklıkla üzerinde durulan konulardan biridir. Bugün milyonlarca insan kredi kartı kullanmaktadır. Özellikle kredi kartını sık sık kullanan kullanıcılar için kredi kartını online alışverişe açma ve kapama işlemi daha fazla önem kazanmaktadır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

kredi karti internet alisverisi

Online alışverişe kredi kartını açma işlemi için üç yöntem bulunmaktadır. İlk olarak kredi kartı kullanıcısı bankanın mobil uygulama kısmından giriş yaparak ve istenilen bilgileri girerek birkaç dakika içinde kredi kartını online alışverişe açabilir. Ya da telefonla arayarak ve müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi kartını online alışverişe açmak mümkün. Ancak burada önemli olan husus, müşteri hizmetleri tarafından istenilen tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde verilmesidir. Son seçenek ise şubeye gitmektir. Kredi kartına ait en yakın şubeye uğrayarak kısa bir sürede kredi kartını internet alışverişine açmak mümkün.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Kredi kartını online alışverişe kapatma işlemi, kredi kartını alışverişte çok sık kullanan kullanıcılar için çoğu zaman başvurulan bir durumdur. Bu yüzden kredi kartını online alışverişe kapatma işlemi devreye girmektedir. Kredi kartını internet alışverişine kapama işlemi için ilk olarak müşteri temsilcisiyle konuşulmalıdır. Müşteri temsilcisi tarafından en kısa sürede kredi kartını alışverişe kapatma işlemi gerçekleşebilmektedir. Ya da kredi kartı hesabına ait en yakın banka şubesine uğrayarak da bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ancak kredi kartı limit aşımı yüzünden otomatik olarak banka tarafından alışverişe kapatılması durumunda ise yine bankaya uğrayıp işlemi banka tarafından onaylatmak gerek. Çünkü karta yönelik borç ödeme işlemi yapıldığı taktirde kart yeniden online alışverişe açılabilir.

Kredi Kartını Bankalara Göre İnternet Alışverişine Açma

Kredi kartını bankalara göre online alışveriş için açma işlemi her banka için değişkenlik gösterse de birçok banka için hemen hemen aynı prosedürler uygulanmaktadır. Derlenen örnekler şu şekildedir;

 • Yapı Kredi Bankasına ait kredi kartını online alışverişe açmak için kredi kartının son altı hanesiyle birlikte “AÇIK” yazarak 4944’e mesaj atmak yeterlidir.
 • Garanti Bankası kredi kartı online alışverişe açma işlemi için mesaj kısmına “ONAY” yazarak 3340’a göndermek gerekmektedir. Ya da en yakın şubeye uğrayarak da gerçekleştirmek mümkündür.
 • Akbank’a ait kredi kartını internet alışverişine açma işlemi için ise SMS kısmına “müşteri numarasıyla beraber “İNTERNET” yazarak 8885’e mesaj atmak gerekmektedir.
 • Halkbank için kartın son dört hanesiyle beraber “ONAY” yazarak 3404’e SMS atma işlemi uygulanmalıdır.
 • Ziraat Bankası için SMS yöntemi geçerli değildir. Bunun için şubeye uğramak gerekmektedir.

Banklara Göre Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

bankalara gore kredi karti internete kapatma

Kredi kartını bankalara göre online alışverişe kapatma işlemi her bankanın mobil uygulamasına göre değişmekle beraber uygulanan işlemler neredeyse aynıdır.

 • Akbank’a ait bir kredi kartını online alışverişe kapatmak için 444 25 25’i arayarak gerçekleştirmek mümkün.
 • Finansbank kredi kartı işlemi için 222 0 900’ü arayarak müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
 • Garanti bankası kredi kartını online alışverişe kapama işlemi içinse hem cep şubelerden, hem garanti internet online sayfasından hem de şubelerden gerçekleştirmek mümkün.
 • Ziraat bankası kredi kartına yönelik online kapama işlemi 0850 220 00 00’ı arayarak gerçekleştirlebilir.
 • Kredi kartı online alışverişe açma kapama
 • Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

 • Kredi Kartı Ekstre Erteleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu