BankaKredi

Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! Aylık Sabit Taksit

Kira Öder Gibi Ev Alabilmek İstiyorum? Taksit taksit ev nasıl alınır? Bu soruların yanıtını bekleyen binlerce kişiye müjdeli haber geldi. Ev almak isteyen kişilere müjde. Bankadan kredi çekmeden metrekare bazında ya da sertifikayla bir evin bölümünü alarak ev sahibi olabilirsiniz. Senelerce kirada oturan yurttaşlarımız ev sahibi olmak için bankalardan konut kredisi çekmek mecburiyetinde kalarak ev sahibi olma hayali kurmaktadır.

İsteyenler bundan sonra bankalardan kredi çekmeyecek ve taksitle ev alabilecekler. Ülkemizin ekonomisine can veren konut sektörü geçen senenin başlangıcında yükselen kredi faiz oranları sebebi ile durma noktasına gelmişti. Piyasalara yansıyan bu negatif tablo Ağustos ayından başlayarak devlet’in baskıları neticesi bankaların konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu indirimler ile düzelmiştir. Sene sonunda bankaların art arda ihtiyaç taşıt ve Ev kredisi faizleri düştü yapılandırma ve finansman şansı getirmesiyle sonunda konut alımları hızlandı.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyen Kişiler Ne Yapmalı?

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş olsalar da kimi yurttaşlarımızın bu kredi faiz oranları ile ev almaları olanaklı görünmemektedir. Bir ev satın almak istemiş olan vatandaşın kredi kullanabilmesi için alacağı evin minimum % 25 ‘ine tekamül eden miktarın peşinat olarak elinde olması gerekmektedir. Ekonomik sorun çeken yurttaşlarımız bu yüzden kendine ait bir ev satın alamamaktadır. Bu problemlere bir çözüm olarak Gayrimenkulde sertifikalı pazarlama tekniği görüşmelerinin sonuna gelinerek resmi gazetede yayınlandı.

Gayrimenkulde Sertifikalı ve Metrekare Satışı

Bu uygulanmanın asıl hedefi kentsel dönüşüm projelerinde ihtiyaç duyulan finansal desteğin sağlanmak istenmesidir. Bu satış sisteminde devlet ve belediyeler belirlenmiş olan bölgedeki kentsel dönüşümleri yaparken isteyen kişilere metrekare metrekare isteyen kişilere sertifikayla bir evin bölümlerini satışa sunacak. Satışa sunulacak olan bir evin değeri metrekare bazında tespit edilecek ve bu metre kareleri istemiş olduğunuz kadar alabileceksiniz.

Misal vermek gerekirse almak istediğiniz evin metrekaresi 1.500 Türk Lirası olarak belirlendiyse siz bu metrekare değerinde ne kadar yatırım yapmayı düşünüyor iseniz o kadar metre kare alabilirsiniz. Alacağınız metrekare miktarı kentsel dönüşüm projesi dahilinde yapılmış olan bir evin toplamda metrekaresine denk geldiği vakit istemiş olduğunuz o metrekaredeki evin sizin olmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde sertifikalı satış sisteminde buna benzemektedir. Sertifikalı satış sisteminde bir evin odaları metrekaresine bakılarak bölünmüştür.

Her oda ya da evin başka bölümleri için ayrı sertifika bulunmaktadır. Sizde elinizde bulunmuş olan miktara göre bunlardan istediğinizi alabilirsiniz. Aldığınız sertifikalar toplamda bir daireye denk düştüğü vakit sizde istediğiniz bir daireyi alabilirsiniz. Bu sistemde ayrıca kira getirisi bulunmaktadır. Almış olduğunuz metrekare ya da sertifika miktarına bakılarak evin kirası ne kadar ise size de o kadar getirisi olacaktır.

Sistem Nasıl İşleyecek?

İnsanların yatırım yapmalarını ve ev sahibi olmalarını sağlayacak olan bu sistem uygulanabilir ise oldukça mantıklı ve oldukça ekonomik olacaktır. Hatta kentsel dönüşüm projeleri için ayrılması ihtiyaç duyulan bütçenin azalmasına destek olacaktır. Bu uygulamalarda yapılacak projeler bulunmuş oldukları bölgenin üniversiteleri ile bir çalışma yaparak yaşam alanları ve lazım şartların oluşturulması mevzusunda üniversitelerin deneyim ve bilgisinden yararlanılacaktır. İnsanlar için en iyi yaşam koşullarının hazırlanması düşünülen bu projeler yardımıyla tam anlamıyla kentsel dönüşümler meydana gelecektir. Bu proje dahilinde faaliyet gösterecek inşaat şirketleri bu evlerin satış işlemlerini takip etmesi ve ödemelerinin yapılabilmesi için bir banka ile anlaşma yapmak mecburiyetindedir. Bu projelerden ev ya da sertifika alabilmek isteyen kişiler ise bankalardan işlemlerini yapacaklardır.

Bu projeler ile  kredi kullanmadan taksitle ev alımı olabileceği gibi aynı zamanda almış olduğunuz sertifikaları borsada ya da 2.el piyasalarında değerlendirme fırsatınız olacaktır. Elindeki sertifikayı ikinci el piyasalarda satamayanlar ise proje bitimi ile beraber elindeki sertifikaları inşaat şirketlerine satabilecekler.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyenlere  EMLAK GYO Kampanya çeşitleri

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum diyen kimse için bir atak da Emlak GYO’dan geldi. En az faizli konut kredisi veren bankalardan daha az faiz ve vade oranları ile gündemde olan Emlak GYO, bu yılda 60 ay vadeli 0 faizli yöntemi ile evi olmayanlar umut olacak. Binlerce bireyin ev sahibi olduğu kampanyanın 2020 yıllarında da süreceği umut ediliyor. Taksitle av almak istiyorum diyen yurttaşlarımız satışa çıkarılan 2+1 ya da 3+1 evlerden en makul olanını seçip, kira öder gibi aylık eşit ve düşük faizli taksitlerini ödemeye başlayabilecek.

Konut kredilerinde aylık ödemelerin fazla olmasından dolayı ev alamayan ve bu nedenle kira öder gibi ev almak istiyorum diyen kişilere bu proje ile 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi verilecek. Taksitle ev almak isteyen kişilerin bur fırsatı kaçırmamaları gereken bir proje olduğunu hatırlatır, ev almak isteyenlerin acele etmelerini öneriyoruz. Şekerbank tarafınca verilen konut kredilerinin vadeleri 30 sene olmaktadır. Bankaların faiz oranlarını detaylı bir şekilde inceleyerek konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafınca yeni yılda 0,98 faiz oranı ile konut kredisi verilecektir. Firmalarda yer edinen konut stoklarının eritilmesi amacı ile alınmış olan son bilgiye bakılarak Halkbank’ ın da faiz oranlarını 0,98′ e indirileceği duyurulmuştur. Ayrıntılar geldikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu