Kredi

2021 Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Var mı?

Günümüzde hemen hemen her banka sizlere kredi vermektedir. Ama bu krediyi alabilmek için bir ekip şartlar sunulmaktadır. Bu koşullarından ilki güvence olmaktadır. Kredi almak isteyeceğiniz banka sizden ilk önce büyük olasılıkla bir güvence isteyecektir. Verecek herhangi bir teminatınız yoksa şayet; kredi notunuz, kefil göstereceğiniz kimse yada kimseler, iş planınız da kredi almanızda etkili olacaktır. Ama bu vakaya tek açıdan bakmamak gerekir. Sonuçta karşılıklı bir alışveriş söz bahsi olmaktadır. Bankalar size kobi kredisi vermeyi onaylıyorsa; top size geçmektedir. bu sebeple bankalara geri ödeyeceğiniz kredi miktarının faizlerine göz geçirerek bir seçim yapmanız gerekmektedir. Bütün araştırmalarınızdan sonrasında net kredi veren bankalar olacaktır. Bu sebepten ötürü bütün bankaları tek tek gezmeniz yada araştırmanız sizin faydanıza olacaktır.

Kredi Veren Bankalar Ne Kadar Vade Yapar?

Kredi alacağınız banka sizlere vade ve faiz mevzusunda tekliflerde bulunacaktır. Bu vaziyet her banka için değişik oluyor. Şu demek oluyor ki Halk Bankası size 96 ay vade il %1,5 faiz sunuyorken, Vakıf Bankası 120 ay vade ile %1,6 faiz sunabiliyor. Bağlı ki ödenecek vade sayısı arttıkça faiz miktarı da artmaktadır. Bu nedenle banka kredileri araştırılırken bütün bankaların tek tek gezilmesi ve iş fikrinizin sunulması doğru olacaktır.

 

Şunu biliniz ki kredi alma hususunda sizler bankalara muhtaçken onlar da size muhtaç oluyor. Şu demek oluyor ki karşılıklı bir vaziyet söz bahsi oluyor. Verdiğiniz güvence, kefilleriniz, kredi notunuz, iş fikriniz ve planınız, kenarda bulunan birikimleriniz şeklinde oldukça sayıdaki vaziyet kredinizin onaylanıp onaylanmaması belirliyor. Netice olarak net kredi veren bankalar, kredi vermesi hususunda işin büyük bir yükü sizlere kalıyor. Bu yükü en sağlam biçimde omuzlandığınız halde netice sizler adına pozitif yönde neticelenecektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankalardan kredi çekme noktasında işlerin daha acele yürüyebilmesi için bankalardan oldukça siz değerli ziyaretçilerimizin emek vermesi daha doğrudur. Makalemizde daha ilkin de net kredi veren bankalar adına kredinin alınabilmesi için gerekliliklerden bahsetmiştik. Bu gereklilikler noktasında mesele yaşıyorsanız; sizlere öncelikli tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmeniz oluyor. Vakti vaktinde ödemekte mesele yaşadığınız kredileriniz, kredi kartlarınız kredi puanınuzu düşürmeye sebep oluyor. Bu nedenle kredi notunuzun yükselmesi için, şayet geç kalmadıysanız ilk tavsiyemiz ödemelerinizi tertipli bir biçimde gerçekleştirmeniz olacaktır.

 

Ama bunun için geç kalınmış ise derhal pes etmeyiniz. Vatanımızda çoğunlukla kredi puanı düşük olan kimseler için af çıkıyor. Ayrıca böylesi oldukça geniş bir af daha 2-3 ay ilkin meclisten geçip, onaylanarak işleme konulmuştur. Hadi bu durumun da olmadığını varsayalım. Geriye yapmanız gerek en doğru şey; düşük limitli bir kredi kartı alarak minimum 3 ay süresince bu kartın ödemelerini tertipli bir biçimde yapmak olacaktır. Görmüş olacaksınız ki net kredi veren bankalar tertipli ödemelerinizi takibe alarak, sizlere vakit içinde kendileri dönüş yaparak, yeni kredi kartları ve krediler önerecektir.

Kredi Çeşitleri Nedir?

Günümüzde bankalar sizlere oldukça fazla çeşitte kredi desteği sağlıyor. Tüketici kredileri, üretici kredileri, gerekseme kredileri, vasıta kredileri, konut kredileri bunlardan en mühimleri olarak önümüze çıkıyor. Bu kredilerden herhangi birine ihtiyacınız var ise sizlere en yakın olan net kredi veren bankalar ile temas kurabilirsiniz. Vatanımızda son senelerde devletin de bankalara vermiş oldukları destek sunar ile birlikte vatandaşların, herhangi bir yatırımlarında, gereksinimlerinde bankalar sizlere bu kredileri sağlıyor. Kredi anlaşmasını yaptığınız bankayla vade sayılarına, ödeme planına onay verdikten sonrasında geriye bir tek belgelerinizi hızlıca bitirmek kalıyor. Derhal her banka kredi kullanıcılarından benzer belgeleri istiyor. Belgeleri toparlamak 1 gününüzü almayacaktır. Şu demek oluyor ki kredinize onay verildikten sonrasında benzer gün içinde bu krediyi alabilmeniz olanaklı oluyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu