İş Fikirleri

2021 Kargo Bayiliği Veren Firmalar

Kargo bayiliği veren firmalar 2021 yılında da talep eden kişilere bayilik sağlama hizmetlerine devam etmektedirler. Kargo bayiliği sahibi olmak isteyen kişiler, kendilerine uygun şartlar talep eden kargo firmalarının internet siteleri veya iletişim hatları üzerinden başvuruda bulunabilmektedirler.

Fatura ödeme merkezi bayiliği veren firmalar hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

2021 MNG Kargo Bayiliği

Kargo bayiliği veren firmalardan biri olan MNG Kargo, 2003 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Türkiye’nin her bölgesine hizmet götüren kargo firması, merkezi bünyesinde ve bayiliklerinde toplamda 10.000 kişinin üzerinde çalışana ve 3.000’inin üzerinde kara aracına sahiptir. Yurtdışında da kargo hizmeti veren firma 220 farklı ülkede bayilik bulundurmaktadır. Aktarma merkezlerinde sahip olduğu teknolojik alt yapı ve donanım sayesinde saatte ortalama 65.000 kargoyu işleme tabi tutmaktadırlar. MNG Kargo firmasından bayilik almak isteyen kişiler için gerekli şartlar şunlardır:

 • Başvuruda bulunacak kişilerin 25 yaş üstünde olmaları,
 • Eğitim düzeylerinin en az lise mezunu olması,
 • Erkek adaylar için askerlik engelinin bulunmaması,
 • Bilgisayar ve Office programları becerilerinin profesyonel düzeyde olması,
 • En az 2 yıllık iş tecrübelerinin olması gerekmektedir.

MNG Kargo bayiliği için gerekli şartları sağlayan kişiler, firmanın resmi internet adresi üzerinde yer alan acenta başvuru formunu doldurarak bayilik talebinde bulunabilmektedirler. Başvuru formu onaylanan kişiler, 28 günlük bir eğitim programı ve staj aşaması sonrasında MNG Kargo bayiliği açabilmektedirler.

2021 Yurtiçi Kargo Bayiliği

Kargo bayiliği veren firmalar arasında bulunan Yurtiçi Kargo, 1982 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2021 yılı itibarı ile merkez ve bayilik bünyelerinde toplamda 16.000 kişiden fazla çalışana, 900’den fazla bayiliğe ve 33 aktarma birimine sahiptir. 5000’in üzerinde araç ile Türkiye’nin bütün illerinde faaliyet göstermektedir. 1992 yılında bayilik vermeye başlayan Yurtiçi Kargo, 1996 yılında faaliyet alanlarına yurtdışı taşımacılığını da eklemiş ve günümüzde dünya genelinde 220’den fazla bölgeye teslimat yapabilme kapasitesine erişmiştir. 2001 yılında online gönderi takibi hizmetine başlayan firma, günümüzde tüm kargo bayiliklerinde teknolojik altyapı ile çalışmalarına devam etmektedir. Yurtiçi Kargo bayiliği almak isteyen kişiler için talep edilen şartlar şunlardır:

 • Girişimci bir ruha ve marka değerini yükseltecek hedeflere sahip olmak,
 • Müşteri memnuniyeti ilkesine ve iş etiği kurallarına bağlı olmak,
 • Bayilik açmak için gerekli olan yatırım sermayesine sahip olmak talep edilmektedir.

Ayrıca çiğköfte bayiliği veren firmalar hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

2021 Sürat Kargo Bayiliği

Kargo bayiliği veren Sürat Kargo firması 2003 yılında kurulmuş, 2015 yılında ise TMSF’ye devredilmiştir. 2021 yılı itibarı ile 700’den fazla bayiliğe ve 4000’den fazla araç içeren taşıma filosuna ve 5.000’den fazla toplam çalışana sahiptir. 1100’den fazla mobil dağıtım birimine sahip olan Sürat Kargo, dünya genelinde 200’den farklı noktaya kargo teslimat hizmeti gerçekleştirmektedir. Sürat Kargo bayiliği almak isteyen kişiler için gerekli olan şartlar şunlardır:

 • Çözüm odaklı, azimli ve dürüst bir çalışma anlayışına sahip olmak.
 • Sürat Kargo’nun sahip olduğu müşteri memnuniyeti misyon ve vizyon gerekliliklerini yerine getirebilmek.
 • Bölgelere ve şartlara göre değişkenlik gösteren kefilli teminat senedi ve banka teminat mektubu taleplerini karşılayabilecek mali yeterliliğe sahip olmak.

2021 Aras Kargo Bayiliği

Kargo bayiliği veren firmalardan Aras Kargo, 1989 senesinde kargo ve taşımacılık hizmetlerine başlamıştır. Temeli 1979 yılında Celal Aras tarafından atılmış olan firma, 1994 yılında yurtdışı kargo hizmeti ve bayilik sistemine de giriş yapmıştır. 2021 yılı itibarı ile 900’ün üzerinde bayiliği, 4.000’den fazla taşımacılık aracına sahip olan firma, bünyesinde 14.000’den fazla çalışan barındırmaktadır. 29 transfer birimi ile mobil hizmetleri ile ülke genelinde 1600 farklı noktada hizmet vermektedir. Aras Kargo bayiliği almak isteyen kişiler için gerekli şartlar şunlardır:

 • Müşteri memnuniyeti ve iş etiğini ön planda tutmak ve bu doğrultuda çalışan seçiminde bulunmak.
 • Şube kirası, çalışan ve araç sayısına göre değişkenlik gösteren kargo bayiliği bedelini karşılayabilecek sermaye sahibi olmak.

Açık parfüm bayiliği hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu