Banka

İşyeri İçin POS Cihazı Hangi Bankadan Alınmalı?

 İşyerleri için POS cihazı tedarik etmek bugün birçok iş yeri için gelişimi ifade etmektedir. Artık günümüzde birçok iş yerleri ödeme seçeneği olarak pos cihazı uygulamasına geçmiş durumda. pos cihazına geçiş ile birlikte üretim, artış ve satışta daha fazla gelişim gösterdikleri görülebiliyor.

İşyeri İçin POS Cihazı

isyeri pos cihazi

İş yerlerine yönelik pos cihazları büyük öneme sahiptir. Birçok iş yerlerinde kolaylığı sağlayan ve satışta ödeme kolaylığı yaratan pos cihazları günümüzde vazgeçilmez bir hal almış durumundadır. Bu yüzden çoğu esnaf bankalara müracaat ederek pos cihazı talep etmektedir. Ancak pos cihazı alabilmek için gerekli evrak ve belgelerin temini sağlanmalıdır. Bunlar eksiksiz ve talep edilen şekilde bankaya sunulmalıdır. Sonrasında ise banka tarafından iş yerlerine göre yazar kasa özelliği olan pos cihazlarının tedariği en kısa sürede sağlanabiliyor. Ancak banka tarafından gerekli evrakların temini ile bu işlemler gerçekleşebilir. Bunun için aşağıdaki evraklar gerekmektedir;

 • İşletme vergi levhası,
 • İşletme alanına dair ruhsat,
 • İşletmenin bulunduğu yere ait ikamet belgesi,
 • Başvurana ait imza beyannamesi,
 • Kimlik kartının aslı ile birlikte fotokopisi,
 • Oda kayıt belgesi,
 • İşletmenin sahibinin adına yönelik elektrik ya da su faturası,
 • Eğer ortak varsa ortaklarına dair kimlik fotokopileri istenebiliyor.

İşyeri İçin POS Cihazı Hangi Bankadan Alınır?

En uygun pos cihazı bulunan bankalar, iş yerleri ve sahipleri tarafından araştırılıp uygun seçeneklere başvuru yapılabilir. Bankalara yönelik uygun fiyatlar ve uygulanan kampanyalar pos cihazı almada bir seçenek olarak iş yeri sahiplerinin karşısına çıkabilmektedir. Pos cihazlarına yönelik uygulanan uygun fiyatlar ve kampanyalar pos cihazı almada belirleyici rol oynuyor. Ayrıca bankanın pos için komisyon ücretini almaması tercih edilen bankadan pos cihazı almada önemli rol oynayabiliyor. Bununla birlikte bankanın pos cihazı ödemelerini kısa bir zaman diliminde gerçekleştirmesi, iş yerinin nakit ihtiyacının giderilmesinde yardımcı olunabiliyor. Tüm bu hususlar dikkatli bir şekilde ele alınarak banka seçimi yapılmalıdır.

En İyi POS Cihazı Hangi Bankanın?

en iyi pos cihazi

En iyi ve uygun pos cihazı veren bankalar belirli kampanyalar ve indirimler dahilinde pos cihazı sunar. Günümüzde gelişmiş birçok banak pos cihazı vermektedir. Ancak bazı bankaların sağladığı kolaylıklar ve şartlar diğer bankalara göre daha ön planda olabiliyor. Bu da bazı bankalara yönelik talep ihtiyacını arttırmaktadır. Bu hususta öne çıkan bankalar şu şekilde sıralanabilir;

Özellikle esnafa ücretsiz olarak pos cihazı veren bankalar ise şu şekildedir;

 • Denizbank,
 • Garanti Bankası,
 • Türkiye Halk Bankası,
 • Vakıfbank
 • Halk Bankası’dır.

En Uygun Fiyata POS Cihazı Veren Banka Örneği

Uygun pos cihazı sunan banka örneği olarak Türkiye Halk Bankası öne çıkıyor. Diğer bankalara oranla Halkbank pos cihazı alım aşamasında daha fazla avantaj sağlayabiliyor. Banka tarafından uygulanan uygun fiyatlar ve avantajlı kampanya detayları ile Halk Bankası iş yeri sahipleri tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bankaya yönelik pos cihazına uygulanan en önemli faaliyet para yatırma işleminin sık aralıklarla yapılması ve ödeme işleminde özellikle esnafa yönelik uygulanan kolaylıklar yer almış durumda. Ancak Halkbank’tan pos cihazı almak için bir meslek grubuna üye olmak gerekiyor. Başvuran kişinin SGK ve buna bağlı olarak vergi borcunun olmaması en önemli şarttır şarttır. Tüm bunların sağlanmasıyla beraber kişi Halkbank’a müracaat ederek ücretsiz pos cihazı ve kampanyalarına en kısa sürede sahip olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu