Banka

İş Bankası Telefon Şubesi (Bankacılığı) 0850 724 0 724

İş Bankası telefon şubesi bankacılığı ile müşterilerine şubelerde sıra beklemeden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde hizmet vermeyi amaçlıyor. İş Bankası müşterileri cep telefonları ya da sabit hatlı telefonlarını kullanarak telefon bankacılığı hizmetini kullanabilmektedirler.

İş Bankası Telefon Bankacılığı ile Nasıl İletişim Kurulur?

is bankasi telefon bankaciligi iletisim

İş Bankası telefon bankacılığı ile işlem yapabilmek için sabit hat ya da cep telefonunuz üzerinden İş Bankası müşteri hizmetleri/çağrı merkezini aranması gerekmektedir. Bu aramayı yapabilmek için 0850 724 0 724 numaralı telefon numarası kullanılmalıdır.

İş Bankası Telefon Şubesi Bankacılığı ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

İş Bankası telefon bankacılığı ile yapılabilecek işlemler şubede yapılabilecek neredeyse her işlemi içermektedir. Bu yöntem ile yapılabilecek bazı işlemler aşağıdaki gibidir:

 • Kredi başvurusu,
 • Kredi Kartı başvurusu,
 • Kredi başvurusu sorgulama,
 • Kredi Kartı başvuru sorgulama,
 • Kredi borcu ödeme,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • Fatura ödeme,
 • Üniversite (anlaşmalı üniversiteler ile) ödemeleri,
 • Para Transfer işlemleri, (Para gönderme, para isteme, başka bir hesaba havale/eft yapma),
 • Banka hesap işlemleri, (Yeni hesap açma, hesap kapatma),
 • Hisse senedi işlemleri
 • Döviz İşlemleri,
 • Maaş hesabı işlemleri
 • Vadeli/Vadesiz hesap işlemleri
 • Ve daha birçok konuda bilgi alma seçenekleri gibi çok çeşitli işlem İş Bankası telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı Kullanmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İş Bankası telefon bankacılığını kullanabilmek için gereken şartlar arasında öncelikle çalışır durumda bir telefonunuz ve bu telefona ait aktif bir hat olması gerekmektedir. Öte yandan İş Bankası telefon bankacılığını kullanabilmek için bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. Tabi ki bir banka hesabı için yapılacak işlemler telefon bankacılığında çalışan yetkililer çeşitli bilgiler talep ediyor olsalar da İş Bankası müşterisi olmak isteyen kişiler İş Bankası telefon bankacılığına bağlanarak ilgili süreçler hakkında bilgi sahibi olabilir, istenen hizmetlerle ilgili birçok başvurunun ön başvuru koşullarının başlamasını sağlayabilirler.

İş Bankası Telefon Şubesi Bankacılığı İşlem Süreçleri Nasıl işler?

is bankasi telefon bankaciligi islem surecleri

İş Bankası telefon şubesi bankacılığının kullanılabilmesi için işleyen süreç, kullanıcıların öncelikle altı haneli müşteri şifresini, kurumsal müşteriler için kurumsal şifrelerini biliyor olmalarını gerektirmektedir. Daha sonra İş Bankası telefon bankacılığı ile bankacılık işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişiler İş Bankası telefon bankacılığı numaraları olan 0850 724 07 24 numaralı telefondan veya 444 02 02 numaralı telefondan İş Bankası telefon bankacılığını aramaları gerekmektedir. Eğer daha öncesinde bir müşteri şifresi veya kurumsal müşteri şifresi bilgisi yoksa yine İş Bankası telefon bankacılığı aranarak önce 5 sonrasında 1 tuşları tuşlanarak şifre almak için gerekli süreç başlatılır ve yeni bir şifre oluşturulabilir.

Şifrelerini doğru bir biçimde tuşlayan müşteriler İş Bankası telefon bankacılığı ana menüsüne aktarılır ve kişiler burada daha olan işlem sürelerini kısaltmak amacı ile İş Bankası tarafından oluşturulmuş hazır menülere yönlendirilirler. Her hazır menüye ait bir tuş ve bu menülere ait çeşitli alt başlıklar bulunmaktadır. Örneğin hesap işlemleri menüsünün alt başlığı altında hesap açma veya hesap kapatma işlemleri olabilir.

Kişiler yapmak istedikleri işlemler için sesli yanıt sistemi tarafından kendilerine söylenmiş olan tuşlara basmalıdırlar. İş Bankası telefon bankacılığı işlem yapmak isteyen kişilerin herhangi bir dilek, şikâyet veya başka bir sebepten ötürü direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istemeleri durumunda önce 5 sonra 6 sonrasında ise 1 tuşlarına basarak bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu