Banka

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Başvurusu ve Şartları

İş Bankası gayrimenkul satılması işlemi, çeşitli alanlarda verilen kredilerin geri ödemelerinin yapılmamasının bir sonucudur. İş Bankası’ndan alınan kredilerin vadesinde ödenmemesi sonucu, banka mevcut ipotekli gayrimenkulü satışa çıkartabilmektedir.

İş Bankası satılık gayrimenkuller, vatandaşlara çeşitli açılardan kolaylık ve avantajlar sunmaktadır. İş Bankası sattığı gayrimenkulleri, ipotekli kişilerden aldığı için bu gayrimenkuller çeşitlilik göstermektedir. İş Bankası’ndan satılan gayrimenkullar mesken olarak ya da iş yeri olarak kullanılabilecek çeşitliliği sahiptir.

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Almak İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

is bankasi satilik gayrimenkuller basvurusu

İş Bankası’ndan satılık gayrimenkul almak için başvuru şubeye yapılmaktadır. Şubeye başvuru yapılmadan önce İş Bankası web sitesinden beğenilen araca teklif verilmesi gerekmektedir. İş Bankası şubesine bapılacak başvuru teklif vermeden sonraki aşamadır. Şubeye yapılacak başvuruda teklif verilirken girişi yapılan bilgiler gerekmektedir. Başvuru İş Bankası’nın herhengi bir şubesine yapılabilmektedir.

İş Bankası Satılık Gayrimenkul Almak İçin Yapılan Başvuruda Hangi Belgeler Gerekir?

İş Bankası satılık gayrimenkuller almak için yapılacak başvurda kişiden bir takım bilgi ve belgeler istenmektedir. İş Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için yapılacak başvuruda, web sitesi üzerinden teklif verilirken girilen ad ve soyad bilgileiyle beraber, söz konusu gayrimenkulün parsel numaraları ve teminat bedelini gösteren belge gerekmektedir. Bu bilgiler teklif verilirken zaten web sitesi aracılığı ile bankaya ulaşır. Bunun dışında alıcı kişinin satış şartnamesini ve teminatı yatırdığına yönelik dekontu banka şubesine teslim etmesi gerekmekyedir. Kişinin teklif verdiğine dair iddiasının teyit edilmesi ve şartname ile dekontun bulunması durumunda başvuru tamamlanmış olacaktır.

İş Bankası’ndan Satılık Gayrimenkul Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

is bankasi gayrimenkul alma islemi

İş Bankası’ndan satılık gayrimenkul alma işlemi birkaç aşamada gerçekleşmektedir. İş Bankası’ndan satılık gayrimenkul almak için öncelikle tüm gayrimenkullerin sunulduğu web sitesinden teklif verilmesi gerekir. Teklif verildikten sonra banka şubesinden başvuru işlemleri tamamlanır ve teminat yatırılır. İş Bankası’ndan alınan gayrimenkuller için teminat bedeli söz konusu garimenkule biçilen değerin %5’i kadardır. Bu işlemlerin tamamlanması sonucu en yüksek teklifi veren kişi ile satış işlemleri gerçekleştirilmektedir. İş Bankası’ndan satılık gayrimenkuller alınırken ödeme peşin olarak yapılabileceği gibi, kredi çekilerek de yapılabilir.

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Almak Neden Talep Gören Bir İşlemdir?

İş Bankası’ndan satılık gayrimenkul alma işlemi piyasa içinde oldukça sık tercih edilen bir yoldur. Çeşitli sebeplerle gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişiler farklı avantajlar sebebiyle bankadan gayrimenkul almayı tercih etmektedirler. Bu sebepler şu şekilde sıralanabilir.

  • Gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişiler, İş Bankası’ndan satılık gayrimenkullerin piyasa fiyatlarının altında olması sebebi bu yolu tercih etmektedir.
  • İş Bankası’ndan satılık gayrimenkuller çok çeşitli olmaları sebebi ile talebi yükselen bir noktadadır. İş Bankası’ndan satılan garimenkuller mesken, iş yeri vb. kullanılabilmektedir.
  • İş Bankası’ndan alınan garimenkuller kullanım dışında yatırım için de avantajlı bir noktada durmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu