Banka

İş Bankası Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

İş Bankası üzerinden başkasının hesabına ATM aracılığıyla para yatırma, aktif İş Bankası müşterileri ya da müşteri olmayanlar için kullanılabilen bir havale yöntemidir. İş Bankası ATM’den para yatırma, şu adımlar takip edilerek kolaylıkla yapılabilmektedir:

  • Öncelikle İş Bankası ATM’lerinden giriş butonuna tıklanması gerekmektedir.
  • Kartlı işlemde kart şifresi gerekli görülürken, kartsız kullanımlarda T.C ile giriş yapılabilmektedir.
  • Girişin yapılmasının ardından para gönderilmek istenen hesaba hesap numarası ve şube kodunun girilmesi gerekmektedir.
  • Bilgi girişlerinin yapılmasının ardından para girişi bölümü açılmakta olup paraların düzenli bir biçimde yerleştirilmesi gerekmektedir.
  • Paranın doğru okunmasının sonrasında işlem tamamlanmakta olup makbuz alınabilmektedir.

Bu işlemlerin yapılması için işlem yapmakta olan kişinin 18 yaşın üzerinde olması gerekmektedir. Fakat 18 yaşından küçük kişilerin bir başkasının T.C kimlik numarası ile işlem yapmaları mümkün olmaktadır.

İş Bankası ATM’lerinde Para Çekme Limitleri Nasıldır?

is bankasi atm para cekme limitleri

İş Bankası ATM’lerinden para çekme limitleri, hangi yöntemle para çekildiğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer QR kod kullanılıyorsa günlük limit 3.000 TL olarak belirlenmektedir.

Diğer durumlarda müşteri olup olmamaya bağlı olarak da günlük limitlerde farklılık söz konusu olabilmektedir. Kart kullanan müşteriler için minimum limit ise günlük 5.000 TL olacak şekilde belirlenmektedir.

İş Bankası’nda Para Transfer İşlemleri Nasıl Yapılır?

İş Bankası’nda para transfer işlemleri yapılırken, aynı zamanda farklı talimatların da verilmesi mümkün olmaktadır. Transfer işlemlerinde şu adımların da müşterilerin talimatları ile şekillenmesi mümkün olmaktadır:

  • Para gönderme işlemleri otomatik bir talimatla, haftalık ya da aylık olacak şekilde tekrarlanabilmektedir.
  • İş Bankası ATM’den para yatırma yaparken istenen tarih işaretlenerek ileri tarihli transfer işlemi de yapılabilmektedir.
  • Ek hesaplar üzerinden ya da hesabın müsait olma zamanlarında da para gönderilebilmektedir.

İş Bankası Cebe Havale İşlemleri Nasıl yapılır?

is bankasi havale islemleri

İş Bankası üzerinden cebe havale yapma, para gönderilmek istenen kişilerin cep telefonu numaralarının girilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu işlemi yapmak için kişilerin internet şubesi üzerinden hızlı bir şekilde havale yapmaları mümkün olmaktadır.

Cebe havale yöntemlerini kullanmak için İş Cep uygulaması ya da bankamatik işlemleri üzerinden havale yapabilmektedirler. İşlem yöntemindeki farklılaşmak havalede herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır.

İş Cep Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İş Cep uygulamasının kullanılması, App Store ya da Google Play üzerinden uygulamanın indirilmesi ile mümkün olmaktadır. Mobil cihazın yazılımına göre indirme işlemlerinin tamamlanması adına tek kullanımlık şifre ile ilk girişin yapılması gerekmektedir.

İlk girişin akabinde İş Cep uygulamasının farklı hizmetlerinin seçilmesi mümkün olmaktadır. Para yatırma, para çekme, ödeme gibi işlemlerin talimat ile otomatik şekilde yapılması da süreci kolaylaştırmaktadır.

İş Bankası ATM’den para yatırma yapmak için de tercih edilmekte olan İş Cep uygulamasının QR kod üzerinden kullanılması da mümkün olabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu