Teknoloji

iPhone 7’de DFU Mod Nasıl Açılır?

iPhone 7’de DFU modunu açmak, cihazın önceki sürümlerinden farklı olarak yapılamaktadır. iPhone 7 DFU modu açmanın değişmesinin sebebi, iPhone’un home tuşunun değişmesine bağlı olarak gelişmiştir. iPhone 7’den önceki modellerde mekanik tuş kullanılması sebebiyle DFU modunu açmak da kolay bir işlemdi. iPhone 7’den önceki modellerde cihazların güç tuşuyla ses tuşunun aynı anda kullanılmasıyla cihazı DFU moduna almak mümkünken, iPhone 7 ve sonraki modellerde mekanik tuşun olmaması sebebiyle DFU modu bu şekilde açılamıyor. iPhone 7 ve sonrasında çıkan modellerde dijital tuşa geçilmesiyle DFU modunu açma yöntemi de değişmiştir.

DFU Modu Nedir?

dfu modu nedir

DFU modu iPhone cihazlarda sıkıntı yaşanması durumunda kullanılmaktadır. DFU modu iPhone kurtarma modu olarak da bilinmektedir. DFU modunun iPhone 7’de nasıl çalıştığı biraz karışık olmakla beraber iPhone 7 sahibi olan herkesin bilmesi gereken bir işlemdir. DFU modu iPhone cihazının yazılım güncellemesini sağlamaktadır. Cihazda beklenmeyen herhangibir durum yaşandığında DFU modunun açılması gerekmektedir. DFU modunun avantajı cihaz yazılımı güncellenirken içeriklere zarar gelmemesidir. iPhone cihazını verilere ve içeriklere zarar vermeden güncelleyen ve eski haline getiren DFU modunu açmak önemli olup, biraz karmaşık bir işlemdir.

iPhone 7’de DFU Moduna Geçmek İçin Hangi Tuşlar Kullanılmaktadır?

iPhone 7’de DFU moduna geçmek birkaç işlemin gerçekleştirilmesi ile mümkün olmaktadır. Dijital tuş kullanımın başlamasıyla değişen iPhone 7 DFU modu şu şekilde açılabilmektedir.

  • Öncelikle iPhone cihazın DFU modunu açmak için cihazda iTunes açık olmalıdır. Aksi takdirde işlem gerçekleştirilemez.
  • iPhone cihazların tümünde bulunan lightning kablosunun bir bilgisayara bağlanması gerekir. Cihazdaki verilerin korunması için bu kablo ö
  • iPhone cihazını DFU moduna almak için iTunes açık olduktan ve lightning kablosu pc’ye bağlandıktan sonra, cihazın güç tuşu ile ana ekran düğmesine uzun şekilde basılması gerekmektedir.
  • Tuşlara basılmasıyla ekrana gelen mesajdan “iPhone’a geri yükle” ibaresi tıklanmalıdır. Böylece cihaz eski haline dö

iPhone 7’de DFU Modunu Açma İşlemi Neden Değişmiştir?

iphone 7 dfu modu acma

iPhone 7 DFU modunu açma işlemi bu modelle beraber iPhone cihazların dijital tuşa geçmesine bağlı olarak değişmiştir. Mekanik tuşla kullanılan önceki cihazlarda DFU modunu açmak için ses tuşu kullanılmaktaydı. Dijital tuşa geçilmesiyle DFU modunu açmak için ses tuşu kullanılamayacağı için, DFU modunu açma işlemi tamamen değişmiştir. iPhone 7 DFU modu açma işleminin değişmesi, dijital tuşa geçilmesinim sonucudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu