Teknoloji

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram işletme hesabı oluşturmak, normal hesap üzerinden yapılan bir geçiş işlemidir. Instagram son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya ağı olmasından kaynaklı olarak kapsama alanını hergün arttırmaktadır. Instagram işletme hesabı da kapsayıcılığı arttırmak adına geliştirilmiştir.

Normal hesaptan çeşitli farklılıları olan Instagram işletme hesabını oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Instagram işletme hesabı oluşturmak için önce normal bir hesap açıp, sonradan işletme hesabına geçilmesi gerekmektedir. Instagram işletme hesabı oluşturmak için belli bir kısıtlama yoktur.

Instagram İşletme Hesabı Nedir?

instagram isletme hesabi nedir

Instagram işletme hesabı, işletmelere özel olarak kullanılan profil biçimidir. Normal hesapla benzer şekilde kullanılmasına rağmen işletmelere özel olarak düzenlenmiş bir takım özellikleri bulunmaktadır. Instagram işletme hesabında daha detaylı kullanım alanlarının bulunması mümkündür. Instagram işletme hesapları, biraysel çalışan kişiler tarafından da kullanılabilmektedir.

Instagram İşletme Hesabı İle Normal Hesapların Farkı Nedir?

Instagram işletme hesabı, normal hesapların tüm özelliklerini taşımakla beraber bir takım avantajlar da barındırmaktadır. Instagram işletme hesaplarının kullanım şekli normal hesaplarla benzemekle beraber, bu hesapların bazı farklı özellikleri bulunmaktadır. Instagram işletme hesapları genellikle ticari amaçlı olarak kullanılmakla beraber diğer Instagram hesaplarından şu yönleyle farklıdır.

  • Instagram işletme hesaplarında reklam verme seçeneği bulunmaktadır. Instagram işletme hesabı kullanıcılarının bu hesap üzerinden işletmelerinin ve sundukları mal ve hizmetlerin reklamını yapması mümkündü
  • Instagram işletme hesaplarında yol tarifi seçeneği bulunmaktadır. Böylece takipçiler söz konusu işletmeyi bulmak için bu haritayı kullanabilirler.
  • Insagram işletme hesabı iletişim kurma açısından daha avantajlıdır. Bu hesapla mail yoluyla ya da telefonla iletişime geç Bunun için işletme hesabı olan Instagram kullanıcısının bu bilgileri eklemesi gerekmektedir.
  • Instagram işletme hesaplarının hikaye kısmına link ekleme şansı bulunmaktadır. Bu özellik genellikle web sitesi üzerinden çalışan bireysel kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Instagram İşletme Hesabı Açma Aşamaları Nelerdir?

instagram isletme hesabi acma asamalari

Instagram işletme hesabı açmak çok basit bir işlem olmakla beraber, işletme hesabı açmak için Facebook sayfası sahibi olmak gerekmektedir. Instagram işletme hesabı açma aşamaları şu şekilde gerçekleşir.

  • Normal Instagram hesabında ayarlar kısmına girilir.
  • Ayarlardan işletme hesabına geç kısmı seç
  • İşletme hesabı için Facebook sayfası seç

Bu aşamaların tamamlanmasıyla, kullanıcıların Instagram işletme hesabı sahibi olmaları mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu