Genel

İninal Kart Hesabı Nasıl Açılır?

İninal kart hesabı açmak oldukça avantajlı. Hem sanal kart oluşturarak internet üzerinden güvenli ve kolay alışveriş yapabilmek hem de MasterCard logosu bulunan her yerde alışveriş yapabilmek için kullanılan ininal kart, banka kartı olarak kullanılır. Bir kredi kartı değildir. Ön ödemeli karttır, yalnızca içerisine yüklediğiniz miktarda para harcama imkanınız bulunur. Karta sahip olabilmek için bir İninal hesabı açmanız gerekir ve İninal kart hesabı açabilmek için bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

İninal Hesabı Nasıl Açılır?

ininal hesabi nasil acilir

İninal hesabı açma işlemi zahmetsiz, kısa sürede halledilebilen kolay bir işlemdir. İninal kart hesabı hem bilgisayarlar üzerinden hem de telefonlara indirilen İninal cüzdan uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Öncelikli olarak ininal.com’a giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibi:

  • Eğer bilgisayardan giriş yaptıysanız sağ üstteki Yeni Hesap Aç kısmına girin.
  • Eğer telefonlarınıza İninal Cüzdan uygulamasını indirerek giriş yaptıysanız uygulamanın ana ekranında sağ altta bulunan Yeni Kayıt Ol kısmına dokunun.
  • Kişisel bilgilerinizi ekranda belirtilen yerlere eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Devam kısmına basın.
  • Cep telefon numaranızı doğru girdiyseniz cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir.
  • Telefonunuza gelen doğrulama kodunu ekranda beliren yere yazdıktan sonra devam kısmına bastığınızda kaydınız tamamlanmış olacaktır.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kart alabilmek için yapılması gereken, İninal hesap açma işlemi internet tarayıcısı ya da İninal Cüzdan uygulaması üzerinden tamamlandıktan sonra İninal kart satış noktalarından almış olduğumuz kartımızın bilgilerini istenilen yerlere girmek ya da İninal Cüzdan uygulaması üzerinden ücretsiz sanal kart oluşturmaktır. İninal karta sahip olabilmek için 13 yaşından büyük olmak ve PTT işyerlerinden işlem yaptırabilmek için ise 15 yaşından büyük olmak gerekmektedir. İninal kartı kişiselleştirmek için ise ininal.com’a oluşturulan hesapla giriş yapıldıktan sonra izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Online İşlemlere Giriş kısmına girin.
  • Belirtilen yere 16 hanelik ininal kartın üzerindeki kart numarasını yazın.
  • Yine kartın üzerinde bulunan geçerlilik tarihi ve üç haneli CVC2 kodu bilgilerini belirtilen yerlere yazın.
  • Tüm bilgileri tamamladıktan sonra artık hesabınız ve kartınız kullanılabilir hale gelir, bakiye ve işlem takiplerinizi kolayca yapabilirsiniz.

İninal Kart Nerelerde Kullanılır?

ininal kart nerelerde kullanilir

İninal kartın kullanım alanları internet alışverişleri, mağazalar, yurt içi ve yurt dışı gibi çoğaltılabilir. Banka kartlarının geçerli olduğu ve banka kartları ile alışveriş ya da herhangi bir işlem yapılabilen her yerde İninal kart da geçerlidir ve aynı şekilde banka kartı ile yapılan işlemlerin tümü İninal kart ile de yapılabilir.

İninal Kart Alınabilecek Yerler Nerelerdir?

İninal kart sahibi olunabilecek yerler oldukça erişilebilir ve hemen her yerde bulunan satış noktalarıdır. D&R, Kim Market, Kipa, Macrocenter, Migros, PTT işyerleri, Teknosa ve Vatan Bilgisayar gibi yerlerden İninal kart satın alınabilir. Bu satış noktalarına ek olarak banka ATM’lerinden İninal karta bakiye yüklemesi de yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu