Banka

ING Bank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri 

ING Bank ile EFT ve havale işlemi gerçekleştirecek olan müşterilerin işlem saatlerini göz önünde bulundurması gerekmektedir. İşlem saati dışında gerçekleştirilen ING Bank EFT ve havale işlemleri geç işlem kapsamına girer ve farklı saatlerde hesaba aktarımı gerçekleşir.

ING Bank telefon bankacılığı bilgilerine de bakabilirsiniz.

ING Bank EFT / Havale İşlem Saatleri

ING Bank EFT ve havale saatleri bankaların çalışma günleri ve saatleri ile bağlantılıdır. Bireyler farklı alternatifler ile işlem gerçekleştirebilirler fakat bu işlemlerin hesaba aktarılması işlem saati esas alınarak gerçekleştirilmektedir. İşlem saatleri banka tarafından 09:00 ila 17:15 arası olarak belirlenmiş. Belirlenen bu saat dilimleri içinde gerçekleştirilecek olan işlemler 5 ila 20 dakika arasında hesaba aktarılmaktadır. Belirtilen bu saat dilimi hafta içi tam çalışma günleri olan zamanlar için geçerli olup hafta sonları farklı saatlerde hesaba aktarım gerçekleşmektedir. Cuma saat 17:16’dan sonra yapacağınız işlemler, cumartesi ve pazar yapacağınız işlemler ve pazartesi saat 08:59’a kadar yapacağınız işlemlerin hepsi pazartesi saat 09:00’da işleme alınarak hesaba aktarımları gerçekleşmektedir.

ING Bank EFT / Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

ING Bank EFT ve havale işlemi yapmak için bireylerin başvuru yapabileceği 4 farklı alternatif bulunmaktadır. Bunların ilki şubeye giderek işlem talebinde bulunmaktadır. İşlem gerçekleştirebilmeniz için sıra beklemeniz gerekmektedir. Şubeye gelmek yerine telefon bankacılığı ile işlem yapabileceğiniz gibi işlemleri ATM üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. İban numarası veya hesap bilgilerini kullanarak ING Bank EFT ve havale işlemlerinizi kolaylıkla şube, telefon bankacılığı ve ATM üzerinden yapabileceğiniz gibi mobil uygulama veya internet bankacılığı kullanarak da işlem yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama kullanacak olan müşterilerin sisteme şifreleri ile giriş yaptıktan sonra işlem menüsünden EFT ve havale işlemlerini tercih etmeleri ve gereken formu eksiksiz bir şekilde doldurarak işlem yapmaları gerekmektedir.

ING Bank Havale İşlem Ücretleri

ING Bank’ta havale ücretleri işlemin tutarına göre farklılık gösterir ve telefon bankacılığıyla yapılan işlemlerin 0,4’ü; şubeden yapılan işlemlerin %0,5’i esas alınarak ödeme talep edilir. Ödenecek olan işlem ücretleri şunlardır.

  • ATM’den havale işlemi için 8 TL,
  • İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan havale işlemleri için 3 TL,
  • Telefon bankacılığı kullanılarak yapılan havale işlemleri için 60 ila 65 TL arası,
  • Şubeden yapılacak işlemler için asgari 60 TL ve azami 375 TL olacak şekilde %0,5 + 25 TL ve
  • Mobil bankacılık uygulaması kullanılarak yapılacak olan havale işlemleri için 3 TL işlem ücreti talep edilmektedir.

Banka borçları ve icralarda zaman aşımı süresi bilgilerine de bakabilirsiniz.

ING Bank EFT İşlem Ücretleri

ING Bank’ta EFT işlemi ücretleri işlemin tercih edildiği yönteme göre farlılık göstermektedir. Bireylerin şubeden, ATM’den, internet veya telefon bankacılığından yapacağı normal ve geç EFT işlemleri için farklı tarifeler uygulanmaktadır ve uygulanan işlem ücretleri şu şekildedir.

  • ATM’den normal EFT için 12 TL, geç EFT için 15 TL;
  • Şubeye giderek EFT işleminde bulunmak için 70 TL ila 450 TL arasında işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Şubeden yapılacak olan geç EFT işlemleri için 80 TL ila 460 TL arasında yapılacak işlemin %0,5’i olacak şekilde işlem ücreti ödenmesi gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığı ve mobil uygulama kullanılarak yapılacak olan işlemler için işlem ücreti 6,75 TL, geç EFT işlemi için işlem ücreti 9,50 TL,
  • Telefon bankacılığı kullanılarak yapılan işlemler için işlem tutarı 70 TL ila 110 TL arasında gönderimin 0,4’ü oranındadır.

ING Bank EFT ve havale işlemlerinizi yukarıda belirtilen işlem tutarları dahilinde yatırarak hesaba aktarımının gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Banka borçları ve icralarda eşlerin sorumluluğu bilgilerine de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu