Teknolojiİş Fikirleri

Hepsiburada Mağaza Nasıl Açılır?

Hepsiburada mağaza açmak internet üzerinden ürün satışı yapmak isteyenlerin sıkça yaptığı bir işlem. Hepsiburada, hem bilinirliği hem de güvenirliği yüksek bir site olarak müşterilerin olduğu kadar ürün satıcılarının da tercih yoğunluğunun bulunduğu e-satış sitelerinden bir tanesi. Hepsiburada, 2001 yılından beri Türkiye’de online alışveriş sektöründe ön sıralarda yer alıyor. Çok fazla kategori ve ürün ile müşterileri bir araya getiriyor olması ön sıralarda yer almasında oldukça önemli bir faktör. Dolayısıyla bu kadar talep olan bir satış platformunda satıcı olarak yer almak ve Hepsiburada mağaza açmak da üreticiler için oldukça iyi bir fırsat.

Hepsiburada’nın Çalışma Şekli Nedir?

hepsiburada calisma sekli

Hepsiburada’nın çalışma şekli şirketten tüketiciye giden bir iş modeli ile sağlanır. Müşteriler siteye girdikten sonra ihtiyacı olan ürünleri sepetlerine ekleyip satın alırlar. Hepsiburada, çeşitli şirketleri ve ürünlerini bünyesinde barındırdığı gibi kendi stoğu da mevcut. Tüketiciler ürünlerini seçerken kategorilerine göre ayrılmış ürünlerden Hepsiburada’ya ya da farklı bir firmaya ait ürünleri satın alabiliyorlar.

Hepsiburada’da Satış Nasıl Yapılır?

Hepsiburada.com’da satış yapmak isteyenlerin tercih edebileceği iki yol mevcut. Bu yollar aşağıdaki gibidir:

 • Satıcı, Hepsiburada mağaza açarak kendi ürünlerini satabilir.
 • Satıcı, Hepsiburada.com’a ürünlerini satış yapması için vererek Hepsiburada.com’a tedarikçi olabilir. Bu işlem Hepsiburada İş Ortağı Portalı üzerinden yapılabilir.

Bu yöntemlerin her ikisi için de olmazsa olmaz bazı evraklar mevcuttur. Her şeyden önce Hepsiburada’da satış yapabilmek için bir şirket olma zorunluluğu vardır.

Tedarikçi olmak için İş Ortağı Portalı üzerinden online başvuru bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra formu gönderebilirsiniz. Size başvuru sonucu mail tarafından bildirilecektir.

Hepsiburada Mağaza Açarak Satış Nasıl Yapılır?

Hepsiburada.com’da satışı mağaza açarak yapmak isteyenlerin öncelikle Hepsiburada Pazaryeri’ne giriş yaparak formu doldurmaları gerekmektedir. Hepsiburada size iki tür satıcı tipi sunar. Bunlardan biri Standart paket olan işini online ticaret aracılığı ile büyütmek isteyen şirketler içindir. İkincisi ise Girişimci Kadın adındaki %51 hisse ve üstü hisse sahibi kadın olan şirketler içindir. Hepsiburada’da mağaza açmak için formda istenecek bilgilerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Resmi ve ticari sicil kayıtları,
 • Banka hesap bilgileri,
 • Adres ve iletişim bilgileri,
 • Vergi dairesi bilgileri

Hepsiburada Mağaza Açmak İçin Gerekli Belgeler

hepsiburada magaza acmak icin gerekli belgeler

Hepsiburada.com’da mağaza açarak satış yapmak için gerekli belgeler mevcuttur ve şirketlerin satış yapabilmek için başvurmadan önce bu belgeleri olabildiğince hazır etmeleri gerekmektedir. Hepsiburada mağaza açmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Satış Sözleşmesi: Satış sözleşmenizi sisteme 14 sayfa, tek nüsha, her sayfa kaşeli ve ıslak imzalı bir şekilde PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.
 • Ek Pazaryeri Formu: Başvuru yaparken doldurduğunuz online Pazaryeri formunu sari alanlar doldurulmuş ve komisyon oranları yazılı, kaşeli ve ıslak imzalı bir şekilde sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
 • Vergi Levhası: İçinde bulunulan vergi yılı ya da en fazla bir yıl öncesine ait vergi levhası sisteme yüklenmelidir.
 • İmza Sirküleri: Aktif geçerlilik süresi dolmamış olan imza sirküleri sisteme yüklenmelidir. Şahıs şirketleri ve adi ortalıklar imza beyannamesi ile başvuru yapabilirler.
 • Banka Bilgileri: Banka adı, Hesap adı, Hesap no, Şube adı, Şube no ve Iban no eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulup kaşeli ve ıslak imzalı bir şekilde sisteme yüklenmelidir.
 • Faaliyet Belgesi: Son 6 aya ait faaliyet belgesi sisteme yüklenmelidir.
 • Ticari Sicil Gazetesi: Ticaret Sicil Gazetesi’nde bulunan unvan ve adres bilgileri firma kaşesi, Vergi Levhası ve Faaliyet Belgesi ile tutarlı olmalıdır.
 • Şahıs şirketlerinde firmanın ticaret odası kaydı varsa Ticaret Sicil Gazetesi ve Faaliyet Belgesi evraklarının yüklenmesi gerekir.
 • Adi Ortalıklık şirketlerinde ortaklığı belirten Ticaret Sicil Gazetesi ve Vergi Levhası yüklenmelidir.
 • Ortakların da ayrı ayrı Vergi Levhası ve İmza Beyannameleri yüklemeleri gerekir.

Tüm belgelerde kaşe ve ıslak imzaların bulunması gerekliliği unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu