Banka

Halkbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri 

Halkbank EFT ve havale işlemi için hizmet ücretlerinin ödenmesi ve işlem için belirlenen saatlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Halkbank EFT ve havale işlemleri bireylerin işlem tercihlerine ve işlem miktarına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Ayrıca Garanti Bankası EFT / Havale bilgilerine bakabilirsiniz.

Halkbank EFT / Havale İşlem Saatleri

Halkbank’ta EFT ve havale saatleri işlemin yapılacağı güne göre değişir. Havale işlemleri 7/ 24 gerçekleştirilebilmektedir ve farklı alternatifler kullanılarak kolaylıkla havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Buna karşın EFT işlemleri belirlenen saatler içinde gerçekleştirilmezse geç EFT olarak işlem görmektedir. Geç EFT işlemleri bir sonraki işlem saatine kadar ertelenmektedir. Bireylerin işlem gerçekleştirmek için saat sabah 09:00 ila akşam 16:30 saatleri arasında talepte bulunmaları gerekmektedir. Bu saatlerde yapılan işlemlerin hesaba aktarımı kısa sürede gerçekleşirken bu saatler dışındaki işlemlerin hesaba aktarımı gecikmeli olarak gerçekleşir. Bireyler tatil günlerinde, hafta sonları ve hafta içi sabah 09:00’dan önce ve 16:30’dan sonra işlem gerçekleştirmesi halinde bir sonraki işlem gününe kadar hesaba aktarım gerçekleşmez.

Halkbank EFT / Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank EFT ve havale işlemi yapmak için hesap numarası, şube numarası veya İban numarasının bilinmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ile şube, ATM ve internet gibi farklı seçenekler üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye giderek işleminizi gerçekleştirirken öncelikle sıra almalı ve sıra size geldiğinde banka görevlisine işlem tutarını ve işlem yapılacak hesap ile ilgili bilgileri vermelisiniz. Bu süreç telefon bankacılığı kullanılarak gerçekleştirilecek olan işlemler için de geçerlidir. Bunun dışında ATM üzerinden de kartsız işlemler menüsünü seçerek işlem gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank EFT ve havale işleminizi ATM üzerinden gerçekleştirirken ATM ekranında çıkan formu eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanılarak da kolay işlem gerçekleştirilebilir.

Halkbank Havale İşlem Tutarı

Halkbank havale ücreti işlemin miktarı ve işlem yapılacak sisteme göre değişmektedir. Havale için talep edilen işlem ücretleri şu şekildedir.

  • Şube üzerinden 1000 TL altı işlemlere 2,50 TL, 1000-50000 TL arası işlemlere 5,00 TL ve 50000 TL üzeri işlemlere 50 TL işlem ücreti talep edilmektedir.
  • Müşteri iletişim merkezi üzerinden yapacağınız havale işlemleri için 3,33 TL,
  • Düzenli olarak hesaptan hesaba havale işlemleri için 1 TL,
  • Kasadan hesaba havale işlemleri için 39 TL ve
  • Kasadan isme havale işlemleri için 53 TL işlem ücreti talep edilmektedir.

Belirtilen havale ücretleri işlem dahilinde tahsil edilmektedir ve bireylerin işlem talebinde bulunabilmesi için ücretleri işlem esnasında ödemeleri gerekmektedir.

Enpara başkasının hesabına ATM’den para yatırma hakkında detaylara da bakabilirsiniz.

Halkbank EFT İşlem Tutarı

Halkbank EFT işlem ücreti işlemin gerçekleştiği saate göre farklılıklar göstermektedir. İşlem yapılan platforma göre de farklılık gösteren işlem ücretleri şunlardır.

  • Şubeden direk işlemlerde 65 TL – 480 TL arası işlemin %0,5 oranında işlem ücreti talep edilirken bu tutar gecikmeli EFT işlemlerinde 74 TL – 530 TL arasında değişmektedir. Ayrıca şubelerden kendi hesabınızı kullanarak yapacağınız işlemlerde 57 TL – 480 TL arası işlem ücreti vardır.
  • Düzenli EFT işlem ücreti 3,47 TL,
  • İnternet bankacılığı ile işlem ücreti 4,29 TL ve düzenli EFT 2,86 TL’dir.
  • Telefon bankacılığı kullanılarak yapılacak olan EFT işlemleri için 6,19 TL ödemeniz gerekirken bu tutar müşteri hizmetlerinden düzenli talimat vermeniz ile 2,86 TL olmaktadır.
  • Altın EFT işlemleri için talep edilen işlem ücreti 2,30 TL’dir.

Yukarıda belirtilen ücretler gönderime dahil olarak tahsil edilir. İşlem saatlerine uygun olarak gerçekleştirilen Halkbank EFT ve havale işlemleri 5 ila 30 dakika arasında hesaba transfer edilir.

Garanti Bankası elma hesabı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu