İş FikirleriKredi

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi Esnaf Kefalet Hesaplama

Halkbankası ile kendine ait işyerini açmak istemekte olan, iş kurmak, dükkan açmak, dükkanını büyütmek, bakkal, giyim, gıda, tuhafiye, market, hediyelik eşya, kasap vs. iş kurmak istemekte olan, bayilik ya da franchising alabilmek isteyen, Devlet destekli faizsiz hibe kredi ve teşviklerden faydalanmak istemekte olan, kosgeb kredileri, esnaf ve sanatkarlar kefalet kooperatif kredisi çekmek isteyen kişilere işyeri açma kredilerinden bahsedeceğiz.

Halkbankası iş kurmak istemiş olan girişimcilere bir oldukça farklı sektörde işyeri açma kredisi veriyor. Bu kredilerden iş kurmak istemiş olan girişimciler için biraz bahsedelim. Halk bankası tarafınca esnaf ve sanatkârlara özel olarak verilecek olan krediler  aşağıda belirtilmiştir.

Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatif Kefaletiyle Verilecek olan İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası bu kredi ile yeni işyeri açmak isteyen kişiler için esnaf ve sanatkârlar koparatif kefaletiyle kredi kullandırmaktadır. Bu işyeri kredisinin faiz oranı ile ödeme şartları kefalet kredisi olması sebebiyle uygundur. 60 aya kadar vade yapılabilir. 3 aylık ve 6 şar aylık ödeme aralıklar ile ödenebilir. Kredi limiti ise bağlı bulunmuş olan kooperatife bakılarak 150.000 Türk lirası’ye kadar belirlenebilmektedir. Bu krediden esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı bulunmakta olan bütün esnaflar ile, işyeri açılışını yaptığını göstererek kooperatife üye olan işyeri açmak istemekte olan bütün esnaflar faydalanabilir.

Bu kredi ile Kooperetifi üye olmayan esnaflara iş kurma imkanı sağlıyor. Bu kredi de 60 aya kadar vadeli çekilebilmektedir. Ödeme vadeleri ise 3 ve 6 ay olmaktadır. İşyerinin kazancına bakılarak 100.000 Türk lirası, 125.000 Türk lirası ve 150.000 Türk lirası’ye kadar verilebilmektedir.

Halkbankası işyeri açmak isteyen kişilere sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Bu kredinin limiti 30.000 Türk lirası. olup bütün esnaflar için en makul kredi vasıflı taşımaktadır.

Eskiyen Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Verilecek Olan İşyeri Açma Kredisi

Bu kredi eskiyen meslek kollarında faaliyet göstermekte olan esnaf ve sanatkârlar için verilecek olan işyeri açma kredisidir. Bu krediden yararlanmak için aşağıda belirtilen işlerden herhangi birini yapmanız gerekiyor.

 • El dokuma atölyesi ve el dokuma işleri yapılmakta olan iş yeri açmak,
 • Bakır işletmeciliği ve bakır işçiliği yapılmakta olan iş oluşturmak,
 • Çini ya da çömlek yapımı atölyesi açmak,
 • Sedef kalkma ve ahşap oyma işleri yapılmakta olan imalathane kurmak,
 • Çarıkçılık, yemenicilik, ya da oyacılık işleri yapılan el işleri atölyesi açmak,
 • Semercilik, yorgancılık, keçecilik, yazmacılık işleri yapılan atölyelerden herhangi birini açmak,
 • Lüle ya da oltu taşı işçiliği yapılmakta olan atölyeden açmak.

Yukarıda yazılı bulunmakta olan işlere benzerlik gösteren herhangi bir işyeri açmak için işyeri açma kredisi talebinde bulunmak gerekiyor. Bu işlere benzerlik gösterdiği Maliye Bakanlığınca tarafından onay verilen işler için iş kurmak kredisi alabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak istemekte olan ve “esnaf vergi muafiyet belgesi” bulunan bütün esnaflar devlet destekli sıfır faizli işyeri açma kredisi kullanabilmektedir. Başka bir koşul olarak ise KOSGEB‘den işyeri açma kredisi desteği alan esnaflar bu krediden yararlanamazlar.

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası ustalık belgesi sahibi olup yeni iş kurmak istemekte olan girişimcilere özel faizsiz kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için müracaat tarihi itibariyle en düşük üç senelik ustalık belgesini sahip olmanız gerekiyor. Hatta ustalık belgeniz ile alakalı meslek kolunda son bir sene içerisinde kendi adınıza işletme kurduğunuzu belgelemeniz şarttır. Dolayısı ile bu krediden ustalık belgesi ile işyeri açma kredisinden yararlanmak için ustalık belgesinde yazılı olan sanat hakkında bir işyeri açmış olmanız lazım olup yine kosgeb iş kurma kredisi anlamanız gerekmektedir.

Halkbank iş yeri açmak istemekte olan esnaf ve sanatkarlara 30.000 Türk lirası. sıfır faizli kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler, kredi kullanım amacını belirtmeleri ve faaliyette bulunduğunu belgelemeleri gerekiyor. Bu krediden yararlanmak için Kosgeb girişimci kredisi almamış olmanız gerekmektedir. Krediden yararlanmak için esnaf ve sanatkarlar kooperatifine müracaatta bulunabilirsiniz.

Siz de yeni bir proje ile Halkbank’dan  işyeri açma kredisi almak istiyorsanız, iş kurma projenizin kabul edilmesi halinde 100.000 Türk lirası’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için bir iş projesi hazırlamak ve projesini KOSGEB’e onaylatmak gerekiyor.

İş yeri açmak için 100.000 Türk lirası faizsiz genç girişimci kredisinden yararlanmak için 30 yaşını tamamlamamış olmak şarttır. Hatta KOSGEB’den faizsiz kredi kullananlar ve işyeri açılış hibe desteği alanlar ile hazine destekli esnaf kredisi kullanmış olanlar 100.000 Türk lirası faizsiz işyeri açma kredisinden faydalanamazlar.

Halkbank esnaf destek paketi kampanyası içerisinde KOBİ’lere 150.000 Türk lirası’ye kadar 36 ay vadeli kredi vermektedir. Halkbank esnaf KOBİ kredisi üç ayda bir dönemsel taksitli olarak ödeme imkanı sağlanmaktadır.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Halk Bankasının faizsiz kredileri bunlarla da bitmemektedir. Halk bankası aşağıda yazılı bulunmakta olan meslek kolları içinde işyeri açma kredisi ve Devlet Destekli esnaf kredisi vermektedir.

 • Kahvehane, cafe, kafeterya ve kıraathane açma ve işletme kredisi verilmektedir.
 • Kafe ve lokanta ile restaurant işletmecileri için kredi verilmektedir.
 • Servis şoförleri, otobüsçüler ve taksiciler için kredi verilmektedir.
 • Dükkan açma ve terzi butik işletmecileri için kredi verilmektedir.
 • Nakliyeciler, kamyoncular ve kamyonetçiler için kredi verilmektedir.
 • Mobilya, marangoz ve ağaç işleri için işyeri kredisi verilmektedir.
 • Bakkal, büfe, market, ve süper market vb. için kredi verilmektedir.
 • Erkek ve bayan kuaförü açanlara destek için kredi verilmektedir.
 • Manavlar için için kredi verilmektedir.
 • Kırtasiyeciler ve kitapçılar için kredi verilmektedir.
 • Yukarıda yazılı bulunmakta olan unutulmuş meslekleri icra edenler için işyeri açma kredisi vermektedir.

Halkbankası girişimciler içinde değişik destekleme paketleri ile işyeri açma ve kurma kredileri veriyor. Bu kredilerden anlatmak gerekirse;

 1. Üniversite mezunu olup, tecrübe kazanılmış olduğu ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak istemekte olan girişimcilere  verilen; Cesur girişimci Kredisi,
 2. Üniversite mezunu, deneyimsiz, {mezun olduğu} bölümle alakalı kendi işini kurmak istemekte olan, müteşebbis girişimcilere yönelik verilmiş olan Genç Girişimci İşyeri Açma Kredisi
 3. Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve alakalı iş kolunda tecrübe sahibi olan ve kendi iş yerini açmak istemekte olan girişimcilere; Usta Girişimci Kredisi
 4. Teknokentlerde faaliyet  gösteren girişimciler, TÜBİTAK, KOSGEB, TTGV gibi kurumlardan hibe alması onaylanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış olan girişimcilere müteveccih Mucit Girişimci Kredisi
 5. Halbank franchising sistemi işyeri açmak ya da kendi işini kurmak yeni bir franchising faaliyeti göstermek isteyen kişilere franchise giriş masrafı ödemesi ve işyerinin bütün gereksinimlerinin karşılanması için yapılmış olan harcamalar için finansman Franchising kredisi veriyor. Bu kredi Halkbank bayilik kredisi dahilinde da kullanılabilmektedir.

Bu kredilier yalnızca Halkbank’ ın desteği olmayıp devlet tarafınca her alanda desteklemeler verilmekte ve verilmeye devam etmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için lazım belgeleri hazırlayıp Halkbankası işyeri açma kredisi müracaatı yapabilir, Devlet destekli iş kurma kredisi imkanlarından faydalanarak kendi işinizi kurabiliyorsunuz.

Halkbank İşyeri Kredisi İle Karşınızda !

Halkbank ticari faaliyette bulunmayan gerçek şahısların kiraya verme niyetine yönelik üçüncü kişilerden satın alacak oldukları gayrimenkullerin alışı için finansman desteği sağlamaktadır. Kredi üst limit 120 aylık olabiliyor. Kredi ekspertiz değerinin %50’si ile sınırlı olmaktadır. Müracaat için halkbank başvuru sayfasını ziyaret ediniz  veya en yakın Halkbank şubesini ziyaret ediniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu