Banka

Garanti BBVA EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Garanti BBVA ile EFT ve havale işlemeleri gerçekleştirmek için işlem saatine dikkat etmeniz ve işlem ücretini ödemeniz gerekmektedir. Garanti BBVA EFT ve havale işleminizi ATM, şube, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı kullanarak yapabiliriz.

Ayrıca Enpara başkasının hesabına ATM’den para yatırma bilgilerine bakabilirsiniz.

Garanti BBVA EFT / Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA EFT ve havale işlemi yapmak için şubeye başvuruda bulunabilirsiniz. Şubeden sıra alıp banka görevlisine başvurarak işleminizi gerçekleştirebilir ve işlem detaylarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak işlem yapabileceğiniz gibi ATM üzerinden de işlem gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık ile yapacağınız işlemleri uygulama menüsünden EFT ve havale işlemlerini seçerek yapabilirsiniz. İban numarası ile işlem gerçekleştirebileceğiniz gibi hesap numarası ile de işlem yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemleri işlem saatlerine ve işlem ücretlerine göre gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Havale işlemleri günün her saatinde gerçekleştirilebilmektedir. Hesabınıza kolaylıkla havale işlemi yapmak için mobil uygulamayı ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA EFT / Havale İşlem Saatleri

Garanti BBVA EFT ve havale saatleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Havale işlemi için herhangi bir saat uygulaması bulunmazken EFT işlemi için gün ve saat uygulaması vardır. Bireyler sabah 09:00 saati ile 17:15 saati arasında EFT işlemi gerçekleştirerek kolaylıkla hesaplarına 1 ila 2 dakika içerisinde normal EFT olarak transferin gerçekleşmesini sağlayabilir. Belirtilen saatler hafta içi uygulamaya dahildir ve hafta sonu yapılan işlemler geç EFT olarak işlem görür ve bir sonraki işlem gününe ertelenerek hesaba aktarılır. Tatil günleri ve hafta içi işlem saatleri dışında yapılan işlemlerde ertelenir ve geç EFT işlemi olarak uygulanır. Garanti BBVA EFT ve havale işlemi yapacak olan müşterilerin bu saatlere dikkat ederek işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Enerji kimlik belgesi nedir, nasıl alınır? Detaylarına da bakabilirsiniz.

Garanti BBVA EFT İşlem Ücreti

Garanti BBVA EFT ücreti işlemin yapıldığı saate göre normal veya geç EFT ücreti üzerinden belirlenmektedir. İşlem ücretleri şu şekildedir.

  • Telefon bankacılığı kullanılarak hesaptan isme yapılan EFT işlemleri 70 TL ile 120 TL; hesaptan hesaba yapılan EFT işlemleri 70 TL ile 120 TL; geç EFT işlemleri 80 TL ile 120 TL arasında işlem ücretine sahiptir.
  • Mobil uygulama ile yapılan hesaptan hesaba EFT işlemleri 6,75 TL; hesaptan hesaba yapılan EFT işlemleri 6,75 TL ve geç EFT işlemleri 9,50 TL işlem ücretine sahiptir.
  • Şubeler üzerinden yapılan işlemlerde hesaptan EFT 75 TL ile 750 TL; kasadan EFT 80 TL ile 800 TL ve geç EFT işlem ücreti ise 30 TL’dir.
  • İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan hesaptan isme EFT işlemleri 6,75 TL; hesaptan hesaba EFT işlemleri 6,75 TL ve geç yapılan EFT işlemleri için 9,50 TL işlem ücreti bireylerden tahsil edilmektedir.

Garanti BBVA Havale İşlem Tutarı

Garanti BBVA havale ücretleri hesaba aktarım için kullanılan yönteme göre farklılık gösterir. Bireyler gün içinde istedikleri saatte 7/ 24 havale işlemi gerçekleştirebilirler. Hesaptan hesaba veya hesaptan isme havale işlemlerinde farklı işlem ücretleri talep eden bankanın işlem ücretleri şu şekildedir.

  • Alo Garanti ile yapılan hesaptan isme havale işlemleri 60 TL – 85 TL, hesaptan hesaba işlemler 55 TL;
  • Cep şube ve internet bankacılığı kullanılarak yapılan hesaptan isme havale ve hesaptan hesaba havale 3 TL;
  • Şubeden hesaptan hesaba işlem ücreti 44 TL, hesaptan isme havale işlemi 60 TL – 550 TL işlem ücretine sahiptir.

Garanti BBVA EFT ve havale işlemleri kısa sürede hesaba transfer edilir.

Elektrik faturasına nasıl itiraz edilir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu