Banka

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkuller

Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkuller, piyasa fiyatlarından daha düşük ücretlere satılmasından kaynaklı olarak büyük ölçüde talep görmektedir. Gayrimenkul sahibi olmak isteyen vatandaşlar piyasadan ev bakmak yerine Garanti Bankası’nın resmi internet sitesindeki ilanları takip etmeyi tercih etmektedirler. Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için talebin yüksek olmasının bir sebebi fiyat aralığı iken diğer sebebi ise bankanın sunduğu ödeme kolaylığıdır.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri hakkında detaylar yazımızdadır.

Garanti Bankası’ndan Gayrimenkul Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılmaktadır?

Garanti Bankası’ndan satılık garimenkullerden herhengi birine sahip olmak için bankaya başvuru yapmak gerekmektedir. Şubeye yapılacak başvurudan önce Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinden gayrimenkul ilanları incelenmelidir. İlanlarda alıcıya uygun gayrimenkul bulunması durumunda teklif vermek için şubeden başvuru yapmak gerekmektedir. Alıcı kişinin satın almak istediği gayrimenkul için, gayrimenkulün değerinin %5’i kadar teminat yatırması gerekmektedir. Bu teminatın yatırılması ile Garanti Bankası şubelerinden herhangi birinde sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşmenin imzalanmasıyla alıcı konumundaki kişiye banka tarafından teklif verirken kullanması için şifre verilmektedir. Şifrenin alınmasıyla başvuru aşaması tamamlanır ve söz konusu alıcı üzerinde teminat yatırdığı gayrimenkul için teklif vermeye başlayabilir.

Garanti Bankası’ndan Gayrimenkul Almak İçin Yapılan Başvuruda Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası’ndan alınmak istenen gayrimenkul için yapılacak başvuruda alıcı konumundaki kişinin kimlik fotokopisi gerekmektedir. Bunun dışında gayrimenkul için teklif vermek isteyen kişi, başvuruya gayrimenkul için teminat yatırdığına dair dekont getirmelidir. Bu iki belgenin varlığı ile başvuru yapmak mümkündür. Bu belgelerin dışında bankanın verdiği şartnamenin de imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkuller için bunların dışında gerekli olan herhangi bir belge bulunmamaktadır.

En iyi ücretsiz bulut depolama servisleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Satılık Gayrimenkullerin Satış İşlemleri Nasıl Gerçekleşmektedir?

Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkullerin satış işlemleri birkaç aşamada tamamlanmaktadır. Başvurusu onaylanan kişiler, Garanti Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden bankadan aldıkları şifre ile teklif verebilirler. İhale sürecinde verilen teklifler banka tarafından incelenir ve gayrimenkulün satışı en yüksek teklif veren alıcıya yapılır. İhaleyi kazanan kişinin çeşitli masrafları ve gayrimenkulün değerini ödemesi ile satış işlemi tamamlanır. Garanti Bankası’ndan alınan gayrimenkul için fatura kesilmemektedir. Dekont fatura yerine kullanılabilir. Bu durumda KDV ödenmesi de gerekmez. İhaleyi kazanan kişi gayrimenkul ödemesini yaparken, ihaleyi kaybedenler başvuru aşamasında yatırdıkları teminatı geri almak için bankaya başvuru yapabilirler.

Garanti Bankası’ndan Alınan Gayrimenkullerin Ödemesi Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti Bankası’ndan alınan gayrimenkullerin ödemesi genellikle peşin yapılmaktadır. Bununla birlikte bankadan kredi çekmek mümkündür. Ancak gayrimenkulün ödemesini kredi ile yapabilmek için bankanın kredi vermek için sunduğu şartlara uygun olmak gerekmektedir. Kredi notu ve finansal geçmişinde sorun olmayan vatandaşların söz konusu gayrimenkulün ödemesini kredi çekerek ödemeleri mümkündür. Garanti Bankası’ndan satılık gayrimenkuller çeşitli ödeme kolaylıkları ve fiyatlarıyla gayrimenkul sahibi olmak isteyen birçok vatandaşın takip ettiği bir banka haline gelmiştir.

En ucuz trafik sigortası hakkında bilgilere içeriğimizden ulaşabilirisniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu