Banka

Garanti Bankasından Satılık 2. El Araçlar

Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçların bulunması, taşıt kresisinde verilirken konulan ipoteklerin sonucudur. Garanti Bankası verdiği taşıt kredisinin ödenmemesi durumunda söz konusu araca el koyar ve satışa çıkarır. Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçlar satılarak, verilen taşıt kredisinin geri ödemesi sağlanmaktadır.

Doğalgaz faturası sorgulama nasıl yapılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Satılık 2. El Araçlar İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası satılık 2. el araçlar konusunda diğer bankalardan farklı bir sistem izlemektedir. Bankanın satılık 2. el araçlar için bulunan web sayfasına yapılan giriş sonucunda kişinin teklif verip veremeyeceğine karar vermektedir. Web sayfasında kendine uygun araç bulan kişiler çeşitli bilgilerin talep edildiği bir form doldururlar. Bankanın formu onaylamasına bağlı olarak söz konusu araç için teklif vermek mümkün olmaktadır.

Garanti Bankası’ndan Satılık 2. El Araçlar Hakkanda Bilgi Alma Yolları Nelerdir?

Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araç almak isteyen kişiler bankanın web sitesinini kullanabilirler. 2. el araçları ve özelliklerinin belirtildiği bu sitede araçların fotoğrafları bulunmaktadır. Web sitesi dışında Garanti Bankası’nın yetkili bölümlerini arayarak araç hakkında bilgi almak da mümkündür. Telefon ya da mail yoluyla söz konusu araç hakkında bilgi alınabilir. Bunun yanında aracın incelenmesinde fayda vardır. Çünkü bankadan alınan bilgiler teminat olarak kabul edilmez. Yani araç hakkında belirtilmeyen bir hasarın çıkması durumunda kişinin bankaya herhangibir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçlar için çeşitli alanlardan bilgi almak mümkün olmakla beraber, aracın muayene edilmesi önemli bir nokta olmaktadır.

Elektrik faturası nasıl hesaplanır? Bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Satılık 2. El Araçlar Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçlardan almak için web sitesi üzerinden beğenilen araç için gerekli bilgi formlarının doldurularak teklif verilmesi gerekmektedir. Banka verilen teklifi onaylarda araç alımı mümkün hale geliyor. Teklifin onaylanması sonucu araç bedeli bankaya ödenerek satın alma işlemi gerçekleştirilir. Satın alma işlemi peşin olarak yapılabileceği gibi, Garanti Bankası’na özel bir şekilde kredi yoluyla da ödenebilmektedir. Aracın alınmasıyla beraber çıkabilecek çeşitli masraf ve hasarlar alıcıya ait olmaktadır. Alıcı kişi bankayla yaptığı sözleşmede bu masrafları kabul etmiş sayılmaktadır.

Garanti Bankası’nın 2. El Araç Satmada Diğer Bankalardan Farkı Nedir?

Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçların alınması süreci, diğer bankalara göre çeşitli farklılıklar içermektedir. Garanti Bankası’na özel bu farklılılar şu şekildedir.

  • Garanti Bankası’ndan satılık 2. el araçlar uygulamasında diğer bankalar gibi teminat bedeli talep etmez. Garanti Bankasından 2. el araç almak isteyen kişiler herhangi bir teminat ödemeden teklifte bulunabilir.
  • Garanti Bankası’ndan araç alınırken şubeye giderek başvuru yapma durumu söz konusu değildir. Web sitesi üzerinden araca direkt olarak teklif verilmesi mümkündü
  • Garanti Bankası’ndan alınan 2. el araçlar için ödeme diğer bankalardan farklı olarak kredi yöntemiyle taksitli olarak da yapılabilmektedir.

Enpara ATM’den kartsız para çekme bilgilerine de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu