Banka

Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

Garanti BBVA elma hesabı gündüz vadesiz olarak çalışır. Gece ise müşterilerine yönelik hesaptaki vade üzerinden getiri sağlar. Elma hesap bu getiriyi fon alım ve satımı ile sağlar.

Garanti Bankası Elma Hesabı

Garanti bankası elma hesap uygulaması garanti bankası müşterileri tarafından sık kullanılan ürünlerdendir. Garanti Bankası BBVA ile müşteriler vadesiz hesap bakiyesinden yararlanırken öte yandan banka ise elma hesap mevduat faizi ile hesaptaki parayı değerlendirir. Faizler güncel olarak uygulanır. Bakiyedeki para oranına göre uygulanan faiz oranları vade süresinin uzamasıyla katlanabilir. Bu da müşterilerine yönelik gelir elde etme imkanı sunar.

Garanti Bankasına müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım? Detaylarına da bakabilirsiniz.

Garanti Bankası Elma Hesap Özellikleri

Garanti bankası elma hesap mevduatının özellikleri bireysel garanti müşterilerine yönelik özellikler içerir. Bu özellikler şu şekildedir;

 • Mevduat hesabı ile para çekme ya da yatırma işlemi gerçekleşebilir. Faiz kaybı yaşanmaz.
 • Elma hesabın vadesiz alt limiti 5.000 TL’dir. Bu oran üzerinden faiz uygulanır.
 • Faiz oranları gecelik uygulanır. Gün sonunda hesapta kalan bakiye üzerinden faiz işlenir.
 • Tüm faturalar elma hesap üzerinden otomatik olarak ödenebilir.
 • Elma hesap içinde yer alan para değerlendirilirken nakit para çekme imkanı da müşterilere verilir.
 • 24 saat boyunca tüm parayı herhangi bir kısıtlama olmadan hesaptan çekme hakkı tüm garanti bankası müşterilerine verilir.
 • Garanti bankası tarafından müşteriler için fon alımı sağlanır. Hesaba giriş yapıldığı anda ise paralar bu fon üzerinden değerlendirilir.

Garanti Bankası Elma Hesabın Avantajları

Garanti bankası elma hesabın faydaları aşağıda sıralanmaktadır;

 • Müşteriler elma hesaba otomatik talimatı verebilir. Bu sayede tüm bireysel faturalar elma hesap ile otomatik olarak ödenir.
 • Müşteriler elma hesaptan istedikleri zaman nakit çekimi yapabilir.
 • Faiz uygulaması elma hesap üzerinde gece uygulanır. Nakit çekimi yapıldığı anda herhangi bir faiz ya da değer kaybı yaşanmaz.
 • Müşteriler diledikleri zaman elma hesaplardan çekim yapabilir. Çekim sınırı yoktur. Müşterilerin tüm paralarını hesaptan çekme yetkisi mevcuttur.
 • Hesaba ait bir bilgi paylaşımı yaşanmaz. Tüm bilgiler garanti bankası bünyesinde saklı tutulur. Üçüncü şahıslara yönelik bilgi sızdırılması yoktur. Bu kapsamda müşteri tüm haklarını kullanma yetkisine sahiptir.

Enpara başkasının hesabına ATM’den para yatırma hakkında bilgiler yazımızdadır.

Elma Hesaba Başvuru

Elma hesap başvurusu yapmak sanılanın aksine çok kolaydır. Mobil ortamda birkaç tıkla elma hesap açmak mümkün. Garanti bankası uygulaması indirilerek anında elma hesap açılabilir. Mobil uygulamaya müşteri Nosu ya da T.C. kimlik numarası ile şifre girilerek giriş yapılır. Başvurular menüsü açılır. Hesap açılış adımları sırayla takip edilerek yapılabilir. Ya da telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine bağlanılarak başvuru yapılabilir. Bunun için 444 0 333 müşteri numarası aranarak destek alınabilir. Ayrıca en yakın garanti bankası şubesine de uğrayarak başvuru yapmak mümkün. Tüm başvurular kısa bir zaman dilimi içinde sonuçlanır.

Garanti Bankası Elma Hesap E-Ekstre

Elma hesap e-ekstre uygulaması elma hesaba özel olarak uygulanır. Elma hesap kullanıcıları hesaplarına yönelik bilgilendirmeleri ya da özet durumları e-posta olarak almak isteyebilir. Bu gibi durumlarda devreye elma hesap e-ekstre uygulaması girer. Bu uygulama sadece garanti bankası bireysel müşterilerine yönelik uygulanan bir iletişim uygulamasıdır. Elma hesap e-ekstre uygulamasını kullanmak için garanti internet bankacılığından yardım alınabilir. İlk olarak garanti bankası BBVA mobil uygulaması indirilmelidir. Daha sonra ise yatırımlar bölümü ziyaret edilmelidir. Sırayla mevduat ürünleri ve elma hesabı adımları takip edilmelidir. Bu adımların sonunda “elma hesabına yönelik uygulanan ekstrem e-posta adresime gönderilmeli” adımı seçildikten sonra elma hesap hareketleri e-posta ile alınacaktır.

Enerji kimlik belgesi hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu