Banka

Garanti Bankası CepBank (Cebe Havale) Yapma

Garanti Bankası cepbank aracılığı ile havale gönderme işlemi, kullanıcıların para gönderme ve para alma işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayan CepBank sistemi ile yapılıyor. CepBank, para transferi yapacağınız kişinin bir banka hesabına sahip olmaması durumunda bile gönderdiğiniz parayı ATM’ler aracılığı ile çekebilmesini sağlayan bir sistem. Garanti Bankası’ndan cebe havale yapmak ya da havale edilen parayı almak birkaç adımda zahmetsiz ve hızlıca yapılabilen işlemler olmasına rağmen cepbank ücretleri, cepbank limitleri ve işlem iptalleri ile ilgili soruları da akıllara getiriyor.

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

garanti bankasi havale nasil yapilir

Garanti Bankası CepBank aracılığıyla cebe havale işlemi yapmak için Garanti Bankası müşterisi olmanız şart fakat parayı göndereceğiniz kişinin Garanti Bankası müşterisi olması zorunlu değil. Garanti Bankası CepBank işlemini gerçekleştirebilmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibi:

 • Önce müşterisi olduğunuz Garanti Bankası’nın internet şubesine giriş yapmalısınız.
 • İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra İşlemler ve Para Transferleri bölümlerine girmelisiniz.
 • Para gönderme seçeneğinin altında bulunan Daha Fazla kısmına giriş yaptıktan sonra Cep No’ya Transfer’i seçmelisiniz.
 • Para Gönderme seçeneğini işaretleyerek ekranda istenen gönderen kişinin cep telefonu, parayı alacak kişinin cep telefonu ve gönderilecek olan tutar bilgilerini girmelisiniz.
 • Tüm bilgileri eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra işlemi onaylayabilirsiniz.

Parayı gönderen kişi bu adımları takip ettikten ve işlemi onayladıktan sonra parayı alacak kişiye Garanti Bankası tarafından bir SMS gönderilir. Bu SMS’te parayı gönderdiğiniz kişinin parayı çekebilmesi için gerekli olan ATM şifresi bulunur.

Garanti Bankası Cepten Havale Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası CepBank aracılığı ile cepten havale alma işlemi ise yalnızca Garanti Bankası ATM’leri üzerinden yapılabiliyor fakat Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekmiyor. Garanti Bankası CepBank üzerinden size havale edilen parayı çekebilmek için yapmanız gereken adımlar ise şu şekilde:

 • Garanti Bankası ATM’lerinden size en uygun olana giderek Kartsız İşlemler menüsüne ya da Giriş tuşuna basabilirsiniz.
 • CepBank-Cebe Havale menüsünü seçmelisiniz.
 • Parayı gönderen kişinin telefon numarasını, parayı alan kişinin telefon numarasını, gönderilen para tutarını ve Garanti Bankası tarafından SMS olarak size gönderilen ATM şifresini gerekli yerlere girdikten sonra paranızı çekebilirsiniz.

Garanti Bankası CepBank Ücretleri

Garanti Bankası CepBank aracılığı ile cebe havale işlemlerinin ücreti 3 TL’dir. Cepten yapılan havaleyi alacak olan kişilerden herhangi bir ücret talep edilmez.

Garanti Bankası CepBank Limiti

garanti bankasi cepbank limiti ne kadar

Garanti Bankası CepBank aracılığı ile cebe havale gönderme işlem limiti günlük, haftalık ve aylık olarak ayrılır. Garanti Bankası’ndan Cepbank aracılığı ile günlük en fazla iki işlem yapabilirsiniz ve bu iki işlem için toplam para limiti 500 TL’dir. Haftalık işlem limiti dört adet olup bu dört işlem için toplam miktar limiti 1000 TL’dir. Garanti Bankası CepBank aylık işlem limiti ise altıdır ve yapılan bu işlemler için toplam tutar limiti 1500 TL’dir. Bu limitler hem Garanti Bankası CepBank üzerinden gönderici olarak işlem yapacak olanlar için hem de alıcılar için geçerlidir.

Garanti Bankası CepBank aracılığı ile yapılan işlemlerde gönderilen paranın çekilebilmesi için gerekli olan ve alıcı tarafa Garanti Bankası tarafından SMS olarak gönderilen tek kullanımlık şifre, 24 saat için geçerlidir.

Garanti Bankası CepBank Havale İptali

Garanti Bankası CepBank üzerinden yapılan havale işlemlerinin iptali anında yapılabilir. İptal işleminin gerçekleştirilebilmesi için alıcı tarafın gönderilen parayı henüz çekmemiş olması gerekir. Böyle bir durumda gönderen kişinin havale işlemini iptal etmek için izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İnternet şubesine ya da mobil şubeye giriş yapmalısınız.
 • Para Transferleri ve Cep No’ya Transfer (CepBank) seçeneğini seçmelisiniz.
 • Para Gönderme menüsünün alt tarafında bulunan Hareketler/İşlem İptali seçeneğini seçtikten sonra para gönderme kayıtlarınız açılır. Bu kayıtlar arasından işleminizi bularak iptal edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu