Birikim

Evliler İçin Para Biriktirme İle İlgili 3 Altın Öneri

Bu konumuzda sizlere evlilere veya evlenmeyi düşünen çiftlere para biriktirmeye yönelik 5 önemli ipucu vereceğiz. Evli veya evlenecek olan kişiler yuvaları için bir takım hazırlıklarda bulunmamışlarsa ileriki dönemlere dayalı olarak zorluklar çekebilmektedirler. Hatta bu konu üzerine diyeceğimiz o ki, sıkıntılar bu denli ilerlediğinde çevremizde de gördüğümüz gibi birçok evlilikler kısa sürede bitiyor. Bu durumlar her ne kadar acı verici bir hal alsa da bunun önüne geçmek yine her zamanki gibi insanların yani çiftlerin elinde olan bir durum olmakta. İşte tam da bu konu üzerine mutlu bir evliliğinizin olmasını istiyorsanız bu günlere dayalı olarak bir birikim hedefi yaparak yatırımlarınızı doğru adımlarla gerçekleştirmelisiniz.

Evlilik muhasebesi oldukça karmaşıktır ve yeni bir hayat kurmakla alakalı olan bu yaşam tarzı kapsamında kuracağınız hayatın daima en iyisi olmasını istemektesiniz. O vakit, eksiksiz ve düzenli bir yuva kurmanız gerekecektir. İnsanlar “evimi kurayım, bir de işim olsun tamamdır” söylemleri ile hareket etmekte. Bu durum yanlış bir deyişi temsil eder, zira evin masrafları, ki buna mutfak dahili zaten başlı başına bir dert olmakta. Bunların yanı sıra çocuk sahibi olduğunuz vakit oldukça masraflı günler sizi bekleyecektir. Önünüze çıkacak olan bu masraflı günleri bugünden düşünerek hareket etmeniz halinde iyi bir yaşamınız olabilir.

EVLİLER İÇİN 3 PARA BİRİKTİRME ÖNERİSİ

Eşinizle Birlikte Para Biriktirmeye Başlayın

Eşler kendi aralarında bu konuyu farklı yönlere çekmeden anlaşarak para biriktirme üzerine adım atlamaları gerekiyor. Anlaşmadan kasti nedenimiz ise bu para biriktirme mevzusu bir taraf için olumlu olsa da diğer taraf için istenmeyen bir düşünce olabilir. Anlaşmazlık durumu ortaya çıkacağından ve aynı zamanda biriniz tasarruflu, bir diğeriniz ise bunu pek umursamıyor ise son derece büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle her iki tarafta ne yapacağını bilmesi için eşinizle oturup bu işi tatlıya bağlayarak para biriktirme konusunda hem fikir olmalısınız.

Altın Alımı ve Satımı Yaparak Para Biriktirin

Normal olarak insanlar evlendiği vakit hediye olarak veya damat tarafından toplanan altınları düğün sonrasında satarak bir takım borçların ödenmesinde bu parayı kullanmaktadırlar. Bu durum her ne kadar gelin tarafında sorun teşkil etse de aslında altınların koyun gibi uyuması da karsız bir düşünce olur. Bir kenarda durması ekstradan hırsızlara davetiye çıkaran unsuru da teşkil eder. Bu nedenle altınlarınızı satarak belirli zamanlarda tekrar düştüğünde yatırım yapıp yükselmesini bekleyebilirsiniz. Ki bu durum günümüzde internet üzerinden altın yatırım faktörlerini de kapsamaktadır. Bunların yanı sıra en karlı yatırımlardan biri de altın alımı ve satımı olmaktadır.

Yapacağınız Etkinliklere Beraber Karar Verin

Eşiniz ile yapacağınız bir etkinlik sizi her daim birbirinize bağlı tutmaya yarar. Fakat birlikte alınmayan kararlar he ne kadar birbirinizi yan yana tutsa da gider olarak oldukça masrafa batmış olacaksınız. Bu nedenle eşinizle ortak bir düşünce doğrultusunda gideceğiniz sinema, restoran veya benzeri mekanlarda fiyatların en uygun olduğu fakat keyif alacağınız seçimlerde bulunmak size ekstradan birikim sağlayacaktır. Birikim üzerine çıkacağınız bu yol sayesinde hem karlı hem de eğlenceli hayatınıza devam etmiş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu