Banka

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Çıkar Mı?

Ev hanımları da dahil olmak üzere kredi kartı alınabilmesi için belgelenebilir gelir şartı olsa bile ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Bilindiği üzere bankalar kredi kartı başvurularında, kredi kartının en az asgari ücretinin her ay ödenebilmesi için bir gelir kaynağı belgesi istemektedir. Ancak bazı bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Bu bankalar ise şunlardır:

Ev hanımları yukarıdaki bankalara kredi kartı başvurusunda bulunarak kredi kartı sahibi olabilir.

Cep telefonu almak için taksit yapan kredi kartları bilgilerine de bakabilirsiniz.

Ev Hanımları Hangi Kredi Kartlarına Başvuru Yapabilir?

Ev hanımlarının kredi kartı alabilmeleri için en etkili yöntem ek karttır. Ek kart denilen kredi kartı, başka bir kredi kartı üzerinden çıkarılan kredi kartıdır. Ev hanımlarına en kolay şekilde çıkan kredi kartı özelliğine sahiptir. Ek kartların limiti, ana kredi kartına bağlıdır. Ev hanımları bu tip kredi kartlarını internet bankacılığı üzerinden alabilir. Ancak ev hanımları için diğer kredi kartı alma yöntemi de öğrenci kredi kartıdır. Ev hanımları öğrenci olarak gözüktüğü takdirde bu tip kredi kartlarından kolayca faydalanabileceklerdir. Öğrenci kredi kartlarının limiti 1000 TL civarında sınırlıdır. Ancak öğrenci kredi kartlarının bankadan bankaya değişen yaş sınırlamaları da vardır.

Çekler hangi durumda geçersiz olur? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Kartı Başvurusunu Nasıl Yapabilir?

Ev hanımları kredi kartı başvurusunu internet üzerinden kolayca yapabilir. Herhangi bir masraf, kefil ve evrak ihtiyacı olmadan internet bankacılığı üzerinden yapılabilen başvurular günümüzde son derece kolaylaşmış durumdadır. Çalışan kişilerin kredi kartı alması daha kolay olsa da ev hanımları için bu süreç biraz daha zorludur. Kredi kartı başvurusu yapılırken dikkate alınması gereken önemli bir nokta da her kredi kartına başvuru yapılmaması gerektiğidir. Sayıca fazla kredi kartına başvurmak, kişinin kredi notunu olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle iyi bir araştırma sonucunda kişiye uygun kredi kartı seçilip başvurmak daha doğru bir davranış olacaktır.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında Garanti BBVA’da bulunmaktadır. Ek kart seçeneğiyle ev hanımları kolayca kredi kartı alabilir. Ev hanımları hem çağrı merkezi üzerinden, hem de internet bankacılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı sahibi olabilirler.

Döviz yatırımlarından nasıl kar elde edilir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu