İş Fikirleri

Ev Hanımları İçin Evde Para Kazanma Yolları

Ev hanımları ev işlerinden kalan vakitlerini değerlendirmek için evde yapılabilecek işler konusunda kendilerini yetiştirebilirler. Böylece eşlerine manevi desteklerinin yanında maddi destek de sağlamış olurlar. Üstelik bunu yaparken günlük rutinlerini değiştirmelerine ve hatta evden çıkmalarına daha gerek kalmaz.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımlarının aşina olduğu işlerden olan ütü, size gelir kaynağı olabilir. Özellikle büyükşehirler ve öğrenci yoğunluğu olan şehirlerde avantajlı olan bu iş ile müşteriye aldığınız kıyafetleri evinizde ütüleyerek geri teslim edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey reklam yapmak. İnternete ilan verebileceğiniz gibi sokaklara da ilan verebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapımı

Eskiden sadece nikahlarda dağıtılan nikah şekerleri artık nişan, kına, düğün, Mevlüt veya bebek doğumlarında da dağıtılıyor. Hal böyle olunca sektörde talep bir hayli arttı.

Biraz el becerisine sahipseniz ve el becerileri hobiniz varsa bu iş tam size göre. Evde hazırlayacağınız pek çok çeşit nikah şekerinden kendinize bir galeri oluşturabilirsiniz. İsterseniz bu galeriyi kendi açacağınız sitede sergileyerek sipariş alabilir, isterseniz de nikah şekeri satışı yapan dükkân veya siteler ile paylaşıp onlarla toptan nikah şekeri yapımı üzerine çalışabilirsiniz. Ancak unutmayın ki ikinci seçenekte araya aracı gireceği için kazancınız yarı yarıya düşecektir.

Nikah şekeri toplu sipariş üzerine çalışan bir alan olduğu için karlı bir iştir. Üstelik modası da pek öyle hemen geçecek gibi durmuyor. Dikkat etmeniz gereken şey nikah şekerinde son trendleri takip ederek modaya ayak uydurmak olmalıdır.

Evde Boncuk İşi Yapımı

Satın aldığımız kıyafetlerde işlemeli desenler, boncuklar, pullar çoğu zaman bulunmaktadır. Bunlar kıyafet dikimi tamamlandıktan sonra evlerde hanımlar tarafından işlenen boncuklardır. İşte siz de evde boncuk işleme işi yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey bir tekstil firması ile anlaşarak aldığınız parça başı işi evinizde tamamlayarak zamanında teslim etmektir.

Bu işe benzer olarak yine firmalarla anlaşıp evde kutu katlama, davetiye katlama, kurdele işi yapma veya peluş oyuncaklar göz ağız gibi aksesuar yapıştırma işleri yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu