Banka

Enpara.com CepBank (Cebe Havale) Yapma Yöntemleri

Enpara.com üzerinden CepBank aracılığı ile yapılabilen cebe havale işlemleri enpara.com kullanıcılarının istedikleri kişiye istedikleri zaman kolay bir şekilde para transferi yapabilmelerini sağlıyor. Alıcı kişinin herhangi bir banka hesabına sahip olması gerekmediği gibi aynı zamanda CepBank sayesinde de işlemleri şubeye giderek yapmaktan kurtuluyor. İşlem yalnızca Enpara Mobil üzerinden yapılabiliyor. Parayı gönderen kişinin QNB Finansbank kullanıcısı olması gerekirken alıcının herhangi bir banka hesabı olması gerekmiyor, yalnızca 18 yaş ve üzeri olma şartı bulunuyor. Cebe havale işlemi yalnızca yurtiçi operatörlere ve CepBank para çekme işlemleri ise yalnızca Türkiye sınırları içerisinde bulunan ATM’lerden yapılabiliyor.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır?

enpara cebe havale nasil yapilir

Enpara.com üzerinden yapılan CepBank cebe havale işlemlerinin yapılışı oldukça kolay. Parayı gönderecek olan enpara kullanıcısının izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Enpara.com cep şubesine, gönderen kişi kendi hesabı ile giriş yapmalı.
  • Transferler kısmından Vadesiz TL hesabı seçilmeli.
  • Başka Bir Alıcı kısmından Cep Telefonu bölümü seçilerek alıcının cep telefonu numarası ve gönderilecek tutar bilgileri ekranda belirtilen yerlere girilmeli.
  • Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru girildiğinden emin olunduktan sonra işleme onay verilebilir.

Gönderen kişi cebe havale işlemine onay verdikten sonra alıcının telefon numarasına enpara.com tarafından para çekme işleminde kullanılması gereken referans kodunu içeren bir SMS gönderilir.

CepBank cebe havale işlemi için enpara.com kullanıcılarından herhangi bir ücret talep edilmez.

Enpara Cebe Havale Nasıl Çekilir?

enpara havale cekme nasil yapilir

Enpara.com CepBank cebe havale işlemi ile gelen parayı çekmek için en yakın QNB Finansbank şubesine gitmek yeterli. CepBank cebe havale işleminde parayı alacak olan tarafın izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • ATM ana ekranındaki Giriş kısmından Para Çekme seçeneğine girilmelidir.
  • Para Çekme seçeneğine girdikten sonra Gelen Cebe Parayı Çekme kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Parayı alacak kişi kendi TC kimlik numarasını, gönderilen tutarı ve Enpara tarafından kendisine SMS olarak gönderilen referans kodunu ekranda belirtilen yerlere girdikten sonra para çekim işlemini tamamayabilir.

Enpara CepBank cebe havale işlemi sırasında alıcıdan herhangi bir şekilde para talebinde bulunulmaz fakat gönderilen para tek seferde çekilmelidir.

Enpara Cebe Havale Limiti

Enpara.com CepBank cebe havale işlemlerine uygulanan limit günde en fazla iki işlem ve iki işlem için toplam 500 TL, haftada en fazla dört işlem ve dört işlem için toplam 1000 TL, ayda en fazla altı işlem ve bu altı işlem için toplamda 1500 TL olarak belirlenmiştir. Parayı gönderen kişi alıcıya en az 20 TL ve en fazla 1000 TL gönderebilir. İki seferde 1000er TL olmak üzere iki ayrı referans kodu ile de alıcıya para gönderilebilir.

Enpara Cebe Havale İptali

Enpara.com CepBank iptal işlemleri parayı gönderen kişi tarafından yapılamamaktadır. CepBank ile parayı gönderen kişi havale işlemini onayladıktan sonra alıcı parayı 24 saat içerisinde çekmezse ya da para çekme işlemi sırasında gereken bilgileri üç kere yanlış girerse gönderilen para iptal edilir ve gönderen kişinin  hesabına iade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu