Banka

Enpara Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Enpara üzerinden ATM ile başkasının hesabına para yatırma işlemi QNB Finansbank ATM’leri üzerinden gerçekleşir. Enpara üzerinden ATM ile başka hesaba para yatırma işlemi için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Kartsız işlemler menüsüne girmek için ATM’nin “Giriş” tuşuna basın.
 • Açılan sayfadaki “Hesaba Para Yatırma” seçeneğine girin.
 • C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi (gün / ay / yıl) ve cep telefonu numaranızı girin.
 • Hesap numarasını ve şube kodunu girin.
 • ATM’nin para haznesi kısmına yatıracağınız tutarı koyun.
 • Karşısına gelen sayfaya cep telefonunuza gelen şifreyi girin.
 • İşleminizi kontrol edin ve yatırmak istediğiniz hesap bilgileri ile işlem yapacağınız hesap bilgileri eşleşiyorsa işleminize onay verin ve makbuzunuzu alın.

Evlilik ile Türkiye’de oturma izni nasıl alınır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Enpara ATM İşlemleri Neden QNB Finansbank ATM’lerinden Yapılır?

Enpara, Türkiye’nin ilk dijital bankalarından birisidir. Enpara ATM işlemlerinin QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılmasının sebebi ise Enpara’nın Finansbank’a bağlı olmasıdır. Enpara üzerinden QNB Finansbank ATM’lerinden kartsız para çekme işlemi de yapılabilir.

Enpara Üzerinden QNB Finansbank ATM’lerinden Kartsız Para Çekme

Enpara ile QNB Finansbank ATM’lerinden kartsız para çekme işlemi için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Enpara mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Karekod bölümünden para çekme tuşuna basın.
 • Parayı çekeceğiniz hesabı belirleyin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • QNB Finansbank ATM’sinde 8 tuşuna basın ve çıkan QR kodunu telefonun açılan kamerası ile QNB Finansbank ATM’sine okutun.
 • İşlemin tamamlanmasının ardından paranızı alabilirsiniz.

Enpara Ürün ve Hizmetleri İçin QNB Finansbank Şubeleri Kullanılabilir Mi?

Enpara’nun müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetleri QNB Finansbank şubelerinden kullanabilirsiniz. Ancak Enpara’nın sunduğu avantajların alt yapısında şube maliyeti olması sebebiyle müşterilerine sunabiliyor. Müşterilerin Enpara ürünleri ve hizmetleri için sürekli olarak QNB Finansbank şubesini kullanması durumunda Enpara’ya şube maliyeti yaratmaya başlayabilir ve müşterilerin Enpara’daki tüm hesapları ve ürünleri QNB Finansbank üzerinden tercih edilebilecek başka bir şubesine devredilmek zorunda kalınabilir. Böyle bir durumda müşteri Enpara’nın sunduğu avantajlardan faydalanamaz.

Denizbank altın hesabı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Hem QNB Finansbank Hem De Enpara Müşterisi Olabilir Miyim?

Hem Enpara, hem de QNB Finansbank müşterisi olabilirsiniz. Zira Enpara’nın ürünleri ve ATM haricindeki kanalları ile QNB Finansbank’ın ürünleri ile kanalları bütünüyle birbirinden farklı ve ayrıdır. Hem Enpara.com hesabınız, hem de QNB Finansbank şubelerinde hesaplarınız bulunabilir. İçinde bulunacağınız koşullar birbirinden farklı olacaktır.

Enpara.com’un QNB Finansbank İnternet Şubesinden Farkı Ne?

QNB Finansbank’ın internet şubesi, QNB Finansbank’ın bir uzantısıdır. Bundan dolayı müşteriler finansbank’ın internet şubesinden yapmaya çalıştıkları işlemler için QNB Finansbank şubelerine uğramak zorunda kalabilirler. Ayrıca QNB Finansbank’ın internet şubesini kullanan kişiler QNB Finansbank müşterisi olmak zorundadırlar. Enpara.com’un tasarısı ise müşterinin şubeye uğramasına gerek kalmamasına yönelik olarak tasarlanmıştır. Enpara için müşterisi olurken de, müşterisi olduktan sonra da, kredi kullanırken de herhangi bir şube başvurusuna gerek duyulmamaktadır.

Doğalgaz abonelik iptali nasıl yapılır? Detaylarına da bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu