Banka

Enpara ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Enpara ile QNB Finansbank ATM’lerinden kartsız para çekme ve yatırma işlemi için QNB Finansbank ATM’lerini kullanmanız gerekmektedir. Enpara için QNB Finansbank’tan para çekme işlemi aşağıdaki gibi gerçekleşir:

 • com mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Karekod bölümüne tıklayın ve para çekme tuşuna basın.
 • Parayı çekeceğiniz hesabı belirleyin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • QNB Finansbank ATM’sinde 8 tuşuna basın ve çıkan QR kodunu telefonun açılan kamerası ile QNB Finansbank ATM’sine okutun.
 • İşlemin tamamlanmasının ardından paranızı alabilirsiniz.

Elektrik faturası nasıl hesaplanır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Enpara ATM’den Kartsız Para Yatırma İşlemi

Enpara üzerinden ATM ile başkasının hesabına para yatırma işlemi için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • QNB Finansbank ATM’sinin “Giriş” tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne girin.
 • “Hesaba Para Yatırma” seçeneğine girin.
 • C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi (gün / ay / yıl) ve cep telefonu numaranızı açılan sayfaya yazın.
 • Hesap numarasını ve şube kodunu girin.
 • ATM’nin para koyma bölmesine yatıracağınız tutarı yerleştirin.
 • Açılan sayfaya cep telefonunuza gelen şifreyi girin.
 • İşleminizi kontrol edin ve yatırmak istediğiniz hesap bilgileri ile işlem yapacağınız hesap bilgileri eşleşiyorsa işleminize onay verin ve makbuzunuzu alın.
》》  Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi – 0850 222 0444

Enpara.com’un QNB Finansbank’ın İnternet Şubesi Mi?

Enpara.com ile QNB Finansbank iki ayrı bankadır. QNB Finansbank’ın internet şubesi, QNB Finansbank’ın bir uzantısıdır. QNB Finansbank müşterileri Finansbank’ın şubeden yapmaya çalıştıkları işlemler için QNB Finansbank şubelerine uğramak zorunda kalabilirler. Ayrıca QNB Finansbank’ın internet şubesini kullanan kişiler QNB Finansbank müşterisi olmak zorundadırlar. Enpara.com ise müşterilerin şubeye başvurmalarına gerek duymaması için özel tasarlanmış bir bankacılık türüdür. Enpara için müşterisi olurken de, müşterisi olduktan sonra da, kredi kullanırken de herhangi bir şube başvurusuna gerek duyulmamaktadır.

Enpara.com’un ATM’si Yok Mu?

Enpara.com dijital bankacılık hizmeti verdiği için özel bir ATM’si bulunmamaktadır. ATM üzerinden halledilmesi gereken Enpara.com işlemlerinin QNB Finansbank ATM’leri ile yapılmasının sebebi ise Enpara’nın Finansbank’a bağlı olarak dijital bankacılık hizmeti veren bir banka olmasıdır.

Doğalgaz faturası sorgulama nasıl yapılır? Detaylarına da bakabilirsiniz.

》》  Kredi Kartı Ekstre Erteleme (Atlatma) Nedir?

Enpara.com Ürünleri İçin QNB Finansbank Şubelerine Gidebilir Miyim?

Enpara ürünlerini ve hizmetlerini kullanmak için QNB Finansbank şubelerine başvurabilirsiniz. Fakat Enpara.com’un müşterilerine diğer bankalara nazaran daha iyi avantajlar sunmasının sebebi Enpara.com’da şube maliyeti olmamasıdır. Enpara.com hizmetleri için sıkça QNB Finansbank şubelerini kullanmanız durumunda şube maliyeti devreye gidebilir, hesaplarınız ve ürünleriniz QNB Finansbank tarafından tercih edilebilecek bir QNB Finansbank şubesine aktarılabilir. Bu durumda Enpara.com’un sunduğu avantajlardan faydalanamayabilirsiniz.

Hem QNB Finansbank Hem De Enpara Müşterisi Olabilir Miyim?

Hem Enpara, hem de QNB Finansbank müşterisi olmak mümkün. Enpara’nın ürünleri ve kanalları ile QNB Finansbank’ın ürünleri ile kanalları bütünüyle birbirinden farklı ve ayrıdır. Ortak oldukları tek konu ATM’lerdir. Hem QNB Finansbank’a kredi başvurusunda bulunabilir, hem de Enpara.com’a kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İki banka da birbirinden ayrı bankacılık hizmeti verdiği için, iki bankaya yaptığınız kredi başvuruları da ayrı birer başvuru olarak ayrı bankalarca değerlendirilir ve iki bankadan da kredi çekebilirsiniz.

》》  Ev Hanımlarına Kredi Kartı Çıkar Mı?

En iyi ücretsiz bulut depolama servisleri hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu