Kredi

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi 2020

Müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bankalar tarafınca ihtiyaç kredileri verilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca bireysel tüketici kredilerinin vadeleri 60 aya yükseltilmiştir. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları şu anda geçen senenin sonuna bakarsak oldukça düşüktür. Yazımızdan kredi hesaplamalarına, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankaların ihtiyaç kredisi kampanya çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kredi vadelerinin uzamasını müteakiben, bir takım şubeler yapılandırma ve borç kapatma olmasa dahi çok uzun soluklu olarak kredi vermektedir. Bu kredilerin yapılandırma ve taksitlendirme durumları bakacak olursak alındığında En uzun vadeli ihtiyaç kredisi çekmeden öncesinde iyi bir araştırma yapmak gereklidir. 12-24-36-48 ve ayrıca özel durumlarda 60 ay ve üzerinde ihtiyaç kredisi veren çoğu farklı bankalar mevcuttur. Bu bankaları değerlendirirken, öğrenci, miktara ve faiz oranına bakılarak değerlendirme yapmak tüketicilerin faydalı olacaktır.

Ziraat bankası koyun, inek, tavuk çiftliği kurmuş olan çiftçimize Tarım Bakanlığı desteğiyle aylık %0,5 faiz oranı ile finansman desteği sağlamakta ve bu finansmanın 7 sene süre ile taksitlendirmektedir. Çiftçilerimiz aldıkları kredi parasını 84 ay taksitle ödeyebilirler. Devletin hayvan kredisi ile hayvancılığa vermiş olduğu finansman açık ve net bir şekilde görülmektedir.

 

Vadeler 60 Aya Uzatıldı

Krediler ilişkin Yönetmelik kapsamında bundan sonra bütün ihtiyaç kredilerinin maksimum vadeleri 60 aya uzatıldı. İş bankası, Akbank, Finansbank, HSBC gibi özel bankalar ve Halkbank, Ziraat Bankası gibi Devlet bankaları aynı zamanda bütün vadeleri 60 aya çıkardı.

Bu bilgiler ekseninde en uzun vadeli ihtiyaç kredisi vadeleri BBDK tarafınca 1 sene arttırıldı. bu sebeple daha öncesinde kısa vadeli kredi çeken müşterilerden bir bölümü, bankalara giderek, kısa vadeli kredilerinin yapılandırılmasını ve tek bir bankadan 5 sene süreli olarak  şekilde uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmayı talep ettiler. Bu istekler sonucunda, bankalar borç yapılandırma adı altında en uzun vadeli ihtiyaç kredisi süreleri esas alınarak, müşterilerine bir çok avantajlar sunmaya devam etmekteler.

Deftere tabi olan, kooperatif üyesi bütün esnaflara 2020 yılında en uzun vadeli olmasa da, geri ödemesiz 30′ ar bin Türk Lirası verilecek. Bu paradan yararlanmak isteyenler kefalet kooperatiflerine başvurdular. Halkbank vasıtasıyla ile verilen teşvik, çoğu esnaf ve küçük iş yeri sahibine ümit oldu.

İş Bankası

İşbankası şubelerinde 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilir ve bankanın sunmuş olduğu %1,05 faiz avantajından faydalanabilirsiniz. En makul sitesinin verilerine göre banka şubesi, 5 yıl vadeli bireysel finansman hizmetini %1 düzeylerinin altında bir oranla sağlıyor.

Odeabank

Odeabank 120 ay vadeli inşaat bitirme ihtiyaçlarınız için kredi veriyor. Bunun için alınan ürünlerin faturalarıyla birlikte bankaya başvurmak gerekiyor ve banka bütün giderlerinizi 10 seneye kadar vadelendiriyor.

Şekerbank isimli banka, ev alabilmek isteyenlere 30 yıl vadeli konut kredisi vermektedir.

 

QNB Finansbank

QNB Finansbank şubelerini ziyaret ederseniz şayet kısa, orta ve uzun vade avantajlarından faydalanabilirsiniz. QNB Finansbank çiftçilere uzun vadeli ziraat yatırımı, ihtiyacı olan  kişilere bireysel tüketici kredisi ve yatırım yapmak istemiş olanlara uzun vadeli yatırım fırsat kredileri sağlıyor.Dilerseniz 20 ay vadeli kullanın, dilerseniz 5 yılda borcunuzu ödeyin.

En az faizli ihtiyaç kredisi bir tek aylık nakdi faizi ile değil, harcamaları ile beraber değerlendirilmelidir.

En Uzun Vadede Kredi Hangi Bankada Var?

Uzun sürede ihtiyaç kredisi yararlanmak istiyorsanız şayet, bu kredinin bireysel ihtiyaç kredisi dışında başka bir isim altında ya da bir nitelik ile çekilmesi gerekmektedir. Zira Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde hizmet veren bütün bireysel finans kurumlarının vadeleri en fazla 60 aydır. Bankaların uzun vadeli kredi kullandırma yöntemleri ise, inşaat, tadilat gibi giderleri mortgage kredileri kapsamına koymaları ya da tüketicilerden ipotekli bir teminat alarak vadeyi daha da uzatabilmeleridir. Bunun haricinde normal koşullarda her bankanın vadesi aynıdır.

Bir kampanya içerisinde 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi veriliyor. Bu kampanya en uzun vadeli konut kredisi manasına gelmektedir. 15 Temmuz vakalarından sonra ulusal bir kampanya başlatıldı. Emlak Konut ve bu projeye hissedar olan GYODER üyelerinin destekleriyle vade oranı 20 aya yükseltilmiştir. Bu uygulamaya Türkiye tarihinde ilk defa çıkmışstır. Hatta 30 sene yani 360 ay vadeli konut kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. 360 ay vadeli krediyi Şekerbank vermektedir. Banka yöneticilerine bakarsak uzun vade önerilmektedir. Zira her ay faiz ödemek durumunda kalırsınız. Ama bu biçimde taksit sayısı fazlalaşırken taksit ücretleri de düşmektedir. Bu uygulama ile düşük geliri olan ailelerin de ev sahibi olmalarının önü açılmaktadır.

Bir takım internet sitelerinde Devlet destekli ya da Özel bankaların 120 ay, 240 ay, 30 sene, 18 yıl, 20 ya da 30 sene süre ile faizsiz, geri ödemesiz kredi verdiğini görebilirsiniz. Hiçbir banka, mevzuatta farklılık yapılmadıkça 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veremez. En uzun vadeli talep kredisi verilebilecek en fazla vade 60 aydır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu