Teknoloji

En Popüler E-Posta Servisleri ve Özellikleri

En çok kullanılan e-posta servisleri internette kullanıcılar tarafından en çok kullanılan e-posta servisleri olarak karşımıza çıkar. En popüler e-posta servisleri internet dünyasında yazılı iletişim aracı olarak işlev görür.

En Popüler Mail Servisleri

En iyi mail servisleri kişiler tarafından en çok tercih edilen servislerdir. Dünyada gelişmiş mail servisleri mevcuttur. Ancak içlerinde en çok kullanılanlar en popüler olanlarıdır. Posta adresleri istenilen an her yerde oluşturulabilir. Ancak oluşturulan platformlar önem taşır.

Gmail Hesabı

gmail mail

Gmail hesap uygulaması Türkiye’de en çok kullanılan e-posta kullanım uygulamasıdır. Birçok kullanıcı bu alan üzerinden mail adresi oluşturabilir. Gmail hesabı, kullanıcılarına yönelik 15 GB’lık bir alan hediye eder. Bu ise kullanıcılarına yönelik avantaj sunar. Bunun yanı sıra mail gönderilen kişi ile anlık olarak iletişime geçilip mesaj gönderilebilir. Bunun için bir Google hesabı olmalıdır. Google hesabı olan kullanıcılar anında gmail üzerinden hesap oluşturabilir.

Outlook.com hesabı

Outlook.com hesabi

Oulook.com hesap uygulaması ile hesap oluşturan birçok kullanıcı mevcuttur. Outlook hesabı Hotmail üzerinden açılır. Outlook Microsoft tarafından kullanıcılarına sunulur. Oulook hesabı açıldığı taktirde bu hesap ile Skype ve Windows kullanıcısı gibi daha birçok alanda uygulamayı bağlayıp kullanabilirsiniz.

Yandex.mail Hesabı

Yandex.mail Hesabi

Yandex.mail hesap uygulaması temel olarak ABD’ye dayanır. Yandex şirketi ABD’de kurulmuştur. Yandex arama motorunun kurulma amacı Google arama motoruna rakip olarak ortaya çımıştır. Yandex, kullanıcılarına yönelik 10 GB verilik bir alan sunar. Yandex ile e-posta oluşturma sağlanabilir. Yandex ara yüzü e-posta sağlamanın da bir uzantısıdır. Yandex hesap kullanıldığı taktirde hesap üzerinden birçok imkana erişim mümkün olabilir.

Yahoo Mail

Yahoo Mail

Yahoo mail hesabı ilk olarak mevcut değildi. Yahoo ilk kurulduğu zaman arama motoru olarak kuruldu. Ancak günümüzde ise en popüler posta servisleri arasında yer alır. Türkiye’de yahoo mail kullanım oranı diğer mail uygulamalarına oranla daha fazladır. Yahoo da diğer mail hesapları gibi ücretsiz posta gönderimi sağlar.

İcloud Mail Hizmeti

İcloud Mail Hizmeti

İcloud mail hesap uygulaması apple kullanıcıları için sunulmuş bulunmakta. Ücretsiz hizmet sunar. Fonksiyonel olarak web hizmeti görmektedir. İOS uygulamaları ile oldukça kullanışlı olur.

Zoho Mail Hizmeti

Zoho Mail Hizmeti

Zoho mail hizmet uygulaması ücretsiz e-posta hizmeti sunar. Zoho maillerin genel olarak geniş depolama alanı bulunur. Diğer mail hizmetlerine oranla daha geniş alan hizmeti sunar. POP ve IMAP erişimi yüksektir. Anlık mesajlaşma imkanı sunar. Çevrim içi olarak hizmet verir. Özellikle çevrim içi hizmet paketleriyle hizmet verir. Zoho mailin hedefi profesyonel kullanıcılardır. Kurumsal şirketlerde daha çok kullanılması tercih edilir.

AIM Mail Hizmeti

AIM Mail Hizmeti

AIM mail hizmet uygulaması AOL tarafından ücretsiz bir e-posta hizmeti sunar. Kullanımı kolay bir uygulamadır. Özellikle spamlar açısından çokça tercih edilir. Spam yemesi çok düşüktür.

Mail.com ve GMX Mail hizmetleri

Mail.com ve GMX Mail hizmetleri

Mail.com ve GMX mail hizmet uygulaması için öne çıkan en önemli özellik, sınırsız çevrim içi depolama alt yapısının olmasıdır. Ayrıca zengin bir web ara yüzü bulunur. Diğer mobil uygulamalar ile rahatça erişim imkanı da sunar. Ancak POP ve IMAP erişimleri ücretlidir.

Inbox.com Mail Hizmeti

Inbox.com Mail Hizmeti

Inbox.com mail hizmet uygulaması online olarak posta saklamak için tarafınıza 5 GB data verir. Kullanışlı bir e-posta hizmeti sunar.

My Way Mail Hizmeti

My Way Mail Hizmeti

May way hizmet uygulaması ücretsiz mail hizmeti sunar. Hızlı ve temiz bir e-posta hizmeti sunar. Anlık ve güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı sunar. En popüler e-posta servisleri arasında bu servis alternatif olarak sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu