Banka

En kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Şartları ve Limitleri

Kolaylıkla kredi kartı veren bankalar sayesinde alışverişlerinizi daha hızlı ve taksitli bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için kredi kartı veren bankalar tarafından belirlenen özelliklerine uygun olmanız ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Almak için Sahip Olmanız Gereken Kredi Notu

kredi karti almak icin kredi notu

Kredi kartı almak için kredi notu etkili bir faktördür. Kredi kartını ödeme tarihiniz ödeme şekliniz ve ödemeyi geciktirme süreniz kredi notunuzu etkileyen unsurlardır. Kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması kredi kart başvurunuzun onaylanma oranını arttırmaktadır. Onaylanma olasılığı belirleyen 4 farklı kredi değeri bulunmaktadır ve bunlar şu şekildedir.

  • 1 ila 900 kredi notu aralığı için düşük,
  • 901 ila 1200 kredi notu aralığı için gelire bağlı olarak orta veya düşük,
  • 1201 ila 1499 kredi notu aralığı için orta,
  • 1500 ila 1900 kredi notu aralığı için yüksek olmak üzere farklı kredi kartı alma oranları bulunmaktadır.

Kredi kartı başvuru yapacak bireylerin kredi notunu göz önünde bulundurarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kredi notunu etkileyen 5 faktör vardır. %35 oranında kredili ürün ödeme alışkanlıkları, %35 oranında mevcut borç durumu, %11 oranında yeni alınan kredi, %10 oranında kredi kullanma yoğunluğu ve %9 oranında diğer faktörlerdir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Kolay kredi kartı alabileceğiniz bankalar düzenli gelir durumunuza, kredi notu değerinize ve talep ettiğiniz kart limitine göre farklılık göstermektedir. Birçok banka müşterilerine kolay kredi kartı alma imkânı sunmaktadır. Başlıca kolay kredi kartı veren bankalar müşterilerine Akbank Axess kredi kartı, Halkbank Paraf kredi kartı, Denizbank Bonus kartı, Garanti Bonus kredi kartı, İş Bankası Maximum kart, TEB Bonus kredi kartı, ICBC Turkey Bonus kart ve Yapı Kredi Worldcard seçeneklerini sunmaktadır. Bu bankalar sundukları kredi kartı özelliklerine uygun olan müşterilerine kısa sürede kart kullanımını hazır hale getirmektedir.

En Kolay Kredi Veren Bankalara Başvuru Şartları Nelerdir?

en kolay kredi veren bankalar basvuru sartlari

En kolay kredi kartı başvurusu yapmak isteyen bireylerin, başvuru yapacakları bankada hesaplarının bulunması gerekmektedir. Hesap açmak için bireylerin bizzat şubeye gidip başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuracağınız bankada hesabınız bulunması halinde bazı bankalara göre başvuru da bulunma şekli ve şartları şu şekildedir.

  • Akbank Axess kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin internet bankacılığı kullanarak başvuruda bulunma seçenekleri vardır. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsünden hemen başvura tıklayarak formu doldurabilir ve telefonunuza gelen SMS onayını yazdıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sonrası kartınız adresinize gönderilmektedir.
  • Garanti Bankası Bonus kredi kartı başvurusunda bulunmak için şubeye gidebilir, online başvuruda bulunabilir veya 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Worldcard başvurusu için şubelerden başvuru yapabileceğiniz gibi 0850 222 0 444 numaralı müşteri hizmetlerinden de başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankaların Kredi Kartı Aidatları Ne Kadardır?

En kolay kredi kartı veren bankaların kart aidatları kart limitine ve banka türüne göre farklılık göstermektedir. Akbank Axess 108 TL, Denizbank Bonus 98 TL, QNB Fİnanasbank 103 TL, Garanti Bankası Bonus 102 TL, Halkbank Paraf 32 TL, TEB Bonus 95 TL, HSBC VISA 97 TL, İş Bankası Maximum 66 TL, Odeabank Axess 108 TL, Vakıfbank World 86 TL yıllık kullanım ücreti talep etmektedir. En kolay kredi kartı veren bankalar şube, müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı ile başvuru talebiniz alır ve en kısa sürede kartınızı gönderir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu