Genel

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri

Ücretsiz bulut depolama uygulamaları teknolojinin gelişimiyle ortaya çıkmış bir teknolojidir. Bulut depolama servisleri sanal dünyaya ait bir uygulama alanıdır.

En İyi Bulut Depolama Uygulamaları

En iyi bulut depolama servisleri sanal dünya içinde bir depolama alanı yaratarak dosyaların burada saklanma amacını güder. Bu tür servisler saklanan dosyalar alt yapıya bir şey olmadığı taktirde ömür boyu silinmeden saklanabilir. Bu verilere mobil üzerinden ya da bilgisayar aracılığı ile ulaşmak mümkün. Bulut depolama ile istenilen veriler her zaman güvenli bir şekilde saklanabilir. Bulut depolama, günümüzde Türkiye’de çok sık kullanılmaktadır.

Ayrıca elektrik abonelik iptali nasıl yapılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Google Drive Bulut Depolama Hizmeti

Google drive bulut depolama uygulaması android işletim sistemi üzerinde yüklü olarak çalışır. Android olarak çalışan tüm telefonlarda Google drive sürümüne ulaşılabilir. Birçok kullanıcı androıd telefonlarında bu sürümün olduğunun farkında değildir. Androıd telefonlar her şeyin yedeğini aldığı için bu tür uygulamalara erişim mümkündür.

Dropbox Bulut Depolama Hizmeti

Dropbox bulut depolama uygulaması bulut depolamaya alternatif olarak yüklenebilir. İnternetten bir şey indirildiği anda alternatif olarak dropbox linki verilir. Bu uygulama ile daha hızlı indirim imkanı sunulur. Dropbox, yeni üye olanlara yönelik 2 GB ücretsiz bulut depolama alanı sunar. Ancak dropbox’a sosyal medyadan arkadaş davet ederseniz dropbox sizi ödüllendirir. Ödül olarak 16 GB depolama alanı sunulur.

Mega Bulut Depolama Hizmeti

Mega bulut depolama uygulaması kullanıcılarına yönelik 50 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Ücretsiz geniş çaplı depolama alanı sunması mega bulut için avantaj sağlar. Mega bulut, upload özelliği ile tüm dosyaları kriptolu bir şekilde şifreleyerek saklar.  Bu sayede güvenlik duvarı oluşturularak veriler korunmuş olur. Bulut depolama servisleri içinde güvenlik duvarı en sağlam olan bir uygulamadır.

Onedrive Bulut Depolama Hizmeti

Onedrive bulut depolama uygulaması Windows 10’a entegre olarak gelişme göstermiştir. Onedrive bulut depolama, kullanıcılarına yönelik 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Windows’a entegre olması nedeniyle herhangi bir dosyayı ek olarak indirmeye gerek duyulmadan bulut depolama sistemi ile kolaca kullanmanıza olanak sunar.

Amazon Drive Hizmeti

Amazon drive uygulaması kullanıcılarına yönelik 5 GB’lık bir depolama alanı sunar. Amazonun temel hizmetleri ile kitap ve müzik depolama konusunda kullanıcılarına avantaj sağlar. Ancak amazon drive uygulaması, Mac, Androıd dışında diğer uygulamalara destek vermiyor.

Box Hizmeti

Box hizmeti uygulaması bireysel kullanımdan çok iş çözümlemelerinde uzmanlaşan bir bulut depolama alanını kapsar. Box depolamanın en çok öne çıkan özelliği, paylaştığınız dosyaların hakkına sadece sizin sahip olmanızdır. Box uygulamasına Max, Windows, Android, Blackberry, İOS uygulamalarından erişilebilir. Sunduğu ücretsiz depolama alanı 10 GB’tır.

Doğalgaz faturası hesaplama nasıl yapılır? Hakkında bilgiler yazımızdadır.

Spideroak Hizmeti

Spideroak hizmeti uygulaması birçok özelliği barındıran bir uygulamadır. Özellikle dosya şifreleme seçeneğiyle ön plana çıkar. Rakiplerine oranla ücretsiz depolama alanında geri planda kalmaktadır. Otomatik senkronizasyonu mevcuttur. Çoklu platform desteği vardır. Bu sayede istediğiniz dosyaya anında erişim sağlayabilirsiniz. Sunduğu ücretsiz kategori özelliği 250 GB’tır.

Tresorit Hizmeti

Tresoriy hizmet uygulaması güvenilir bir depolama hizmeti sunar. Güvenlik özellikleri arasında şifreleme ve güvenli veri transferi vardır. Veri merkezlerinde izinsiz girişlere karşı korunur. Kesintisiz enerji ve yedekleme sistemleri mevcuttur. Bu servis saldırılara karşı verilerinizi kriptolar ve korur.

Idrive Hizmeti

Idrive hizmet uygulaması içinde fazla yorucu detay bulunmaz. Bu hizmet ile birlikte saklama alanı konusunda endişe duyulmaz. Veriler android telefonlara kopyalanır. Sunduğu ücretsiz kapasite özelliği 5 GB’tır. Bulut depolama servisleri içinde en fazla kopyalama alanı sağlayan uygulamadır.

Denizbank EFT/Havale ücretleri ve saatleri bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu