Genel

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken En İyi Beş Korku Filmi

Ölmeden önce izlenecek en iyi korku filmi birçok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Korku filmi seven ve adrenalin yaşamaktan keyif alan kişiler korku filmlerinin benzersiz hikâyesini heyecanla izlemektedir. Korku filmleri, adrenalin seven kişilerin olmazsa olmazıdır. Korku filmi seven kişilerin hayatları boyunca mutlaka izlemesi gereken 5 korku filmi şu şekilde sıralanabilir:

  • Kötü Ruh (1982) Filmi,
  • O (1990) Filmi,
  • Blair Cadısı (1999) Filmi,
  • Testere (2004) Filmi,
  • Cesetler Evi (2003) Filmi olarak sıralanabilir.

Kötü Ruh (1982) Korku Filmi

kotu ruh korku filmi

Kötü ruh korku filmi 1982 yılında vizyona girmiştir. Korku filmi tarihinin en iyilerinden biri olan kötü ruh filmi yaklaşık 10,7 000 000 $ bütçe ile hayata geçirilmiştir. Film İngilizce ve altyazılı olarak ayrıca bazı film platformlarında Türkçe dublaj olarak izlenebilir. Filmin öyküsü Freeling ailesinin bir ev inşa etmesi ile başlamaktadır. Freeling ailesi eski bir mezarlığın üzerine farkında olmadan evlerini inşa ederken bir takım sorunlar ile karşılaşmaktadır. Aile ilk zamanlarda olan bitenden haberdar olmazken, filmin ilerleyen sahnelerinde adrenalin en üst seviyeye çıkmaktadır. Evin inşasından sonra mezarın sahibi ev halkını rahatsız etmeye başlar. Ev halkından olan Annie farklı bir boyuta geçerek mezar sahibi tarafından kaçırılmıştır. Kızlarını kurtarmak isteyen aile ellerinden geleni yapmak istemektedir. Aile kızlarını kurtarmak için bazı metafiziksel yollara başvurarak zorlu bir yolculuk yaşamaktadır.

O (1990) Korku Filmi

o korku filmi

O adlı korku filmi 3 saat 12 dakikalık bir fantastik ve korku filmi kategorisinde bulunan bir filmdir. Filmde Tim Curyy, Harry Anderson ve Dennis Christopher gibi ünlü isimler oynamaktadır. ABD yapımı olan O adlı korku filminde yönetmen koltuğunda Tommy Lee Wallace oturmaktadır. Film 1990 yılında Manie bölgesinde bir kasabada geçmektedir. Bir takım çocuk oyun oynamak için dışarı çıktığında sokak aralarındaki mazgallardan içeri çekilmekte ve tek tek avlanmaktadır. Durum kısa sürede fark edilerek Pennywise adlı yaratık yakalanmak istenmektedir. Pennywise adlı yaratığı yakalamak için bir grup kişi farklı yöntemler denemektedir. Film vizyonda büyük ilgi gördüğü için kitabının da basılması kararı alınmıştır. Film ilk çekimlerine başlandığında iki bölümlük bir dizi olarak hayata geçecekken farklı sebeplerle beyaz perdede yerini almıştır.

Blair Cadısı (1999) Korku Filmi

blair cadisi korku filmi

Blair cadısı korku filmi 1 ekim 1999 yılında beyaz perdede yerini almıştır. Filmin yönetmen koltuğunu Daniel Myrick ve Eduardo Sanchez paylaşmaktadır. ABD yapımı filmde Heather Donahue, Michael C. Williams, Joshua Leonard gibi isimler yer almaktadır. Film yaklaşık 60 000 $ bir bütçe ile hayata geçirilmiştir. Film 3 kişilik bir grubun Maryland civarlarında Black Hills ormanlarını ziyaret etmesi ile başlamaktadır. Araştırma için ormana giden ekip efsanevi cadı ile zorlu bir macera yaşamaktadır.

Testere (2004) Korku Filmi

testere korku filmi

Testere korku filmi neredeyse tüm zamanlar en korkutucu filmleri arasında yerini almıştır. ABD yapımı korku ve gerilim türünden olan Testere filmi 29 ekim 2004 yılında beyaz perdede yerini almıştır. Yönetmen koltuğunda James Wan bulunmaktadır. Filmin oyuncuları; Leigh Whannell, Cary Elwes, Danny Glover gibi ünlü isimlerden oluşmaktadır. Film bir seri katilin acımasızca kurbanlarını katletmesi ve ölümcül oyununu insanlar üzerinde deneyerek hayatta kalmalarını zevkle izlemesinden oluşmaktadır.

Cesetler Evi (2003) Korku Filmi

cesetler evi korku filmi

Cesetler evi korku filmi 89 dakikalık bir korku filmidir. 2003 ABD yapımı olan korku filmi zombileri konu almaktadır. Korku ve gerilimin zirvelerde yaşandığı filmde, cadılar bayramından önce iki gencin müze ziyareti ile korkunç bir hikâye başlamaktadır. Filmin heyecan dolu sahneleri izleyenleri etkisi altına alarak gelmiş geçmiş en iyi korku filmi olarak listedeki yerini almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu