KrediSgk - Ssk - Bağkur

Emekliye PTT Kredisi 2020 Faiz Oranları

PTT 2020 senesinde da emekliye faizsiz kredi vermektedir. PTT yalnız emeklilere değil her insana finansman sağlar ve bunu anlaşmalı olduğu bankalar vasıtası ile yapar. PTT kredi müracaatı yaparak emekli kredisi alabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan Aktifbank, Vakıfbank benzeri bankalar her sene emeklilere özel yapmış oldukları kampanya çeşitleri dahilinde emeklilere özel kredisi vermektedir. Bazen bu krediler faizsiz bir şekilde verilse de 2020 senesinde emekliye faizsiz kredi veren banka yoktur. İçeriğimiz de PTT emekli kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT geçmiş senelerde emekli yurttaşlarımızın yanında olmak amacı ile faizsiz kredi kampanyası başlatmıştı. 2020 senesinde PTT veya herhangi bir bankanın faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. PTT geniş bir alıcı portföyüne haizdir. Müşterilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile bankalar ile yapılmış bir ekip anlaşmalar bulunmaktadır. Yalnız kredi değil yapılmış olunan sözleşme yardımıyla diğer bankacılık işlemleri de basitçe yapılabiliyor. Kredi isteğinde bulunmak için de bankaların sizden kredi isteğinde bulunmanız durumunda isteyeceği evrakları PTT’ ye arz etmek olacaktır. Emekli müşterilerin olağan şartlarda banka şubelerinden kredi alabilmeleri için kredi isteğinde bulundukları banka şubelerinden aylık maaş almaları gerekiyor. Ama PTT kredilerinin değişik bir yönü var ki o da maaşınızı PTT’ den alıyor olmanızdır. Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka listesine bakarak konu ile  alakalı ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar altta yazılı olan gibidir;

 • Aktifbank 
 • Vakıfbank 
 • Denizbank 
 • Fibabanka
 • Türk İktisat Bankası 
 • İNG Bank 
 • Şekerbank 

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

PTT ile anlaşmalı olana bankaların başlangıcında Aktifbank gelmektedir. Aktifbank bütün müşterilerine finansman şansı sunmakta ve N Kolay ismini vermiş olduğu kredi kampanyaları ile kredi taleplerini kısa zamanda cevaplamaktadır. Üstelik herhangi bir kefil veya koşul gerekmeksizin kredinizi basitçe alabilirsiniz. Aktifbank’ ın PTT kredisine müracaat yapmak için emeklilerin aylıklarını PTT şubelerinden alması gerekir. Kredi isteğinde bulunmak için banka şubelerine gitmelerine gerek kalmayacağı şeklinde kredi geri ödemesi yapmak için de otomatik ödeme talimatı verebilirler. Emekliye Promosyon Verilecek Mi? adlı içeriğimizden emekli promosyonları ile alakalı güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Aktifbank PTT kredisinin üst limiti 60 bin Türk lirası‘ dir. Faiz oranı ise yüzde 1,98 dir. Vadeler maksimum 60 ay olacaktır. 60 ay vade ile 10 bin Türk lirası kredi çekmeniz halinde aylık taksit meblağ 314.45 Türk lirası olacaktır. Yeniden aynı vade ile 20 bin Türk lirası kredi çekmeniz halinde ise aylık taksit ücreti 628,91 Türk lirası olacaktır.

PTT kredisi çekmek için emekliler için belirtilmiş olan bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 83‘ tür. Mesela 80 yaşındaki bir müşteri 3 sene vadeli olarak kredi çekebilecektir. 84 yaşını dolduranlar ise kredi alamaz.

PTT emekli kredisi ayrıntılarını detaylı olarak öğrenebilir ve çekmek istemiş olduğunuz meblağı belirleyerek hesaplama aracı yardımıyla örnek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank da PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar içinde yer almıştır. Vakıfbank’ tan PTT kredisi alabilmek için maaşınızı PTT’ den almanız gerekmektedir. SGK’ dan emekli olan emekliler bu kredilerden faydalanabilir. Vakıfbank PTT kredisinden faydalanmak için kredi müracaatları Vakıfbank ‘ a değil PTT şubelerine yapılacaktır. Başvurunuz gerekli araştırmalardan geçirilecek olup kredi almaya makul görülürseniz bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Ama kredi kullanmanıza engel teşkil edecek herhangi bir durumun olması halinde kredi kullanmanız olanaklı olmayacaktır.

Kredi Özellikleri 

 • Kullandırılacak kredi üst limiti 20 bin Türk lirası olmaktadır.
 • Kredi vadesi 36 ay olmaktadır.
 • Banka emekli müşterilerine makul faiz oranları sunmaktadır.
 • Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için 80 yaşlarında olmaları gerekmektedir.
 • Kredi alabilmek isteyenler PTT şubelerinde bulunmakta olan müracaat formunu doldurabilir.
 • Banka, kredi detaylarını tespit hakkına sahiptir.

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi ile alakalı ayrıntılı bilgi alarak kredi başvurusunda bulunmak için PTT şubelerine gidebilirsiniz. Yaş sınırı 80 olduğundan dolayı 78 yaşındaki banka müşterileri ama 2 sene vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Faiz oranları müşterilere bakılırsa farklılık gösterebilir.

Denizbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

PTT tarafınca sözleşme sağlanmış olan bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Bu krediden faydalanmak için emekli kişilerin aylıklarını PTT şubelerinden alması gerekmektedir. Kredinin öteki anlaşmalı olan bankalardan değişik bir yönü var. O da kredi tahsis tutarı alınmıyor olmasıdır. Vadeler ise 36 ay olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için ihtiyaç duyulan tek belge T.C. kimlik belgesi olmaktadır.

Kredinin özellikleri;

 • Kullandırılacak olan kredi alt limiti 3 bin Türk lirası olurken üst limit ise 36 bin Türk lirası olmaktadır.
 • Belirlenen faiz oranı yüzde 1,69‘ dir.
 • Banka kullandırılacak olan krediden tahsis tutarı arz etmeyecektir.
 • Emekli müşterinin krediden yararlanması için en fazla 80 yaşlarında olması gerekiyor.
 • Alıcı özelliklerine bakılırsa kredi maliyetleri farklılık gösterebilir.

81 yaşlarında bir alıcı kredi çekemeyeceği şeklinde 79 yaşındaki bir alıcı de en fazla  1 sene vadeli olarak kredi kullanabilecektir.

Yukarıdaki tabloda misal bir kredi hesaplaması yapılmıştır. 30 bin Türk lirası krediyi 36 ay vadeli olarak çekmeniz halinde aylık ödeyeceğiniz taksit ücreti 1.159,67 Türk lirası olacaktır. Ama taksitler vadeleri aşmayacak biçimde emekli müşterilerin aylık maaş durumlarına bakılırsa de belirlenebilir. Emekli müşterilerin için tespit edilecek en yüksek aylık taksit ücreti maaşlarının yüzde 50′ si olmaktadır. Her derde deva kredi tahsis tutarı olmayan PTT emekli kredisi ile alakalı bilgileri inceleyebilirsiniz. Denizbank emekli kredisi çekmek için PTT şubelerinde bulunmakta olan müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir.

İNG Bank PTT Postam Kredisi

PTT ile anlaşmalı olan bankalar içinde İNG Bank’ ı da saymak mümkündür. PTT ile sağlanan sözleşme yalnız emekli müşteriler için değil PTT çalışanları da ilgilendiriyor olmaktadır. Emekli veya PTT çalışan müşterileri kredilerini PTT işyerlerine giderek alabilirler. Kredi vadesi 60 ay olmakla birlikte çekilecek en yüksek kredi limiti 45 bin Türk lirası olmaktadır. Kullandırılacak olan en düşük kredi ücreti 2500 Türk lirası olurken bu tutarlar çalışan PTT mensupları ve emekliler için de benzer olmaktadır. Faiz oranları çekilecek olan kredi tutarlarına bakılırsa farklılık gösterecektir.

Maaşını PTT’den alan Emekli Müşterilerimiz için faiz oranı;

 • 3.000 Türk lirası’ye kadar %2,74,
 • 3.000 Türk lirası ile 10.000 Türk lirası  %2,49,
 • 10.000 Türk lirası ile 20.000 Türk lirası  % 2.39
 • 20.000 Türk lirası ve üzeri için %2,24 faiz oranları uygulanmaktadır.

Müracaat için arz edilecek olan tek belge T.C. kimlik belgesinin fotokopisi olacaktır. Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için belirtilmiş olan yaş sınırı 75′ tir. 76 yaşındaki bir banka müşterisi kredi kullanamayacağı şeklinde 74 yaşındaki bir banka müşterisi de yalnız 1 sene vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Binde beş oranında da kredi tahsis tutarı talep edilecektir.

Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşterilerimiz faydalanabilir. (Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 senesi geçemez. Mesela 73 yaşlarında olan bir emekli 3 sene vadeli kredi alamaz, 2 seneye kadar vadeli kredi alabilir.)

Altta yazılı olan tabloda vadelere ve değişen kredi tutarlarına bakılırsa ödenecek olan aylık taksit miktarları gösterilmektedir.

İNG Bank kredi postam ile alakalı ayrıntılı bilgi alabilir ve PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB PTT Jet Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu öteki bankası ise Türk İktisat Bankası olmaktadır. Bu krediden PTT mensupları ve PTT emekli aylık maaş müşterileri yararlanabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için ihtiyaç duyulan tek belge T.C. kimlik belgesi olacak olur TEB PTT kredi alabilmek için de kredi tahsis tutarı arz edilmemektedir. Kredi üst limiti 40 bin  Türk lirası olmakla birlikte en düşük kullandırılacak olan kredi ücreti ise 2500 Türk lirası‘ dir. Kredi vadeleri 3 ay ile 36 ay içinde olmaktadır.

TEB PTT Jet kredi almak için emekli müşteriler için belirlenen yaş koşulu 70′ dir. Mesela 69 yaşındaki bir banka müşterisi 1 sene vadeli, 67 yaşındaki 3 sene vadeli kredi kullanabileceği şeklinde 71 yaşındaki bir müşterinin kredi müracaatı reddedilecektir. Faiz oranları müşteriye bakılırsa farklılık göstermektedir. Kredi alabilmek için PTT şubelerine giderek burada bulunmakta olan müracaat formunu doldurabilirsiniz.

Bu bankaların herhangi birinden kredi almak için kredi başvurularını PTT şubelerine yapmanız gerekiyor. Sizden istenen tek belge ise T.C. kimlik belgenizin fotokopisi olacaktır. Yaş koşulunu tamamlayanlar faiz oranlarını inceleyerek kendilerine en makul bankanın PTT kredilerini kullanabilirler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu