BankaSgk - Ssk - Bağkur

Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları Güncel 2020 (2.550 TL’ye varan promosyon)

2020 senesinde 13 milyon emekli vatandaşımızın gözü kulağı verilecek olan promosyonlarda. Yeni yılla beraber maaşını taşıyan emeklilere verilecek olan banka promosyon kampanyalarının sonuna gelindi. 3 senelik anlaşmalar yeni sene itibariyle sonlanmış oluyor. Gözler tekrardan emeklilere verilecek olan banka promosyonlarına çevrildi. 2020 senesinde emekliye bankalar kaç Türk Lirası promosyon ödemesi yapacak? Bütün soruların yanıtları bizde.

Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart 2020 senesi itibariyle nihayet başlamıştır. Bankalardan promosyon alabilmenin koşulu ise emeklilerin maaşını aldıkları bankalara gidip 3 sene geçerli olan promosyon sözleşmesini imzalamak.

Senelerce çalışma hayatında bulunmuş olan ve hayatının en güzel dönemlerini çalışarak tüketmiş bireylerin hayali bir gün emekli olmak. Emekli olup maaşını hangi bankadan alsam diye düşünenler için bankaların sunmuş olduğu promosyon ve kampanyalarına bir göz atalım.

Emeklilik aylığını bağlatan kişiler ilk kez emekli olacak kişiler için kampanya düzenleyen ve aylıklarını kendi bankasından alması için çalışma yapan bankalar promosyon hazırlıklarına başladı. Her ay 125 milyon Türk Lirası ödeme yapılıyor az bir rakam değil. Bu pastadan faydalanmak istemekte olan bankalar kıyasıya rekabet içerisinde yeni kampanya çeşitleri düzenliyor. İlk aylık maaş ödeme hakkı haricinde maaşını transfer eden müşterilerine özel olarak bankalar kampanya çeşitleri düzenleyerek kendilerine çekmek için adeta yarışıyor. Her bankanın hazırladığı kampanya çeşitleri değişiklik gösteriyor kimileri 500 Türk Lirası promosyon verirken kimileri banka kartına puan yüklüyor. Kredi kartı, ek kartlardan ve aylık maaş kartlarından hesap işletim ve eft işlemlerinden para talep etmeyen bankalar müşterileri kendilerine çekmek için çeşitli fırsatlar ve teklifler sunmaktadır. Çoğu özel banka hazırladıkları kampanyalarla ilk defa emekli olacakları kendine çekmek ve bankalarından maaşlarını almak için teklifler sunmaktadır.

Emekli promosyonlarında taahhüt koşulu kaldırıldı

Türkiye Bankalar Birliği tarafınca yapılmış olan açıklamaya göre emekli promosyon taahhütname vermeden doğrudan maaşlara eklendikten sonra hesaplara aktarılacağı bildirildi.

2020 senesi için Hükümet ile kamu bankaları arasında aylık maaş promosyonların ilişkin olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında anlaşmaya sonunda varıldı.  Ancak özel bankalar harekete geçerek çoğu 3 sene süresince maaşını kendilerinden alanlara 500 Türk lirası ,625 Türk lirası ve 750 Türk lirası promosyon çalışmalarına tekrardan başladı.

Yapılmış olan anlaşmaya göre, 1500 Türk Lirasına kadar emekli maaşı olan kişilere 500 Türk lirası, 1.500 Türk lirası ile 2500 Türk lirası arasında emekli aylık maaşı alanlar 625 Türk Lirası, 2500 Türk Lirası ve üzerinde maaş alanlar ise 750 Türk Lirası tutarında promosyon verilecek. Ödemeler anlaşmaya müteakiben peşin olarak yapılacaktır. Aylığını 3 sene boyunca kendilerinden alacak olan müşterilerine bir sefere mahsus olmak üzere promosyon verecek olan özel ve kamu bankaları protokol imzalarını atmaya gün sayıyorlar. Buna göre yenilenecek olan yeni anlaşmalar sonucunda bankalar tarafından emeklilere bir defaya mahsus olmak suretiyle yatırılacak miktar hesaplanacak ve  promosyon almaya hak kazanmış emekliler için 3 sene öncesinde emekli olanlar aylıklarını 3 sene boyunca almayı taahhüt etmeleri koşuluyla promosyonlarını sene içerisinde hesaplarından çekebilecek.

Geçtiğimiz senelerde bankalar tarafınca verilmiş olan ve devam eden promosyon ödemelerinin 2020 senesi içerisinde verilmeye başlandı.

ING Bank Maaşını Taşıyanlara 2.550 Türk Lirası Emekli Promosyonu

Emekli sandığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Bağ kur dan olan ve aylık maaşlarını ING banka ve taşıyan müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. Maaşını hem ING bankasına taşıyanların maaşları;

  • 1500 Türk lirası’ye 500 Türk lirası,
  • 1.500 Türk lirası – 2500 Türk lirası arası ise 625 Türk lirası,
  • 2.500 Türk lirası ve üzeri ise 750 Türk lirası promosyon ödemesi yapılacaktır.

Bu ödemelere ilave olarak Turuncu ekstra ile 750 TL’lik harcamalara 50 Türk lirası nakit ek promosyon ödemesi verilecektir. 36 ay boyunca 50 Türk lirası toplamda 1.800 Türk lirası edecektir. Böylece promosyon ödemeleri 2.250 TL’yi bulmaktadır. Emekli promosyon kampanyasını incelemek ve başvurularının nasıl yapılacağını detaylı olarak öğrenmek için INGBANK kampanyasını incelebilirsiniz.

Şekerbank İle 2.400 Türk Lirası Kazanın

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşını Şekerbankasına taşıyan müşterilerine ilk aylık maaş ödemesinin hemen arkasında 2.400 Türk lirası kazandırıyor. Şeker bankasının kampanyasını da ilk maaşta 2.400 TL ödeme linkini gözden geçirebilirsiniz. Emekli aylığınız transfer ettiğiniz ve 3 sene boyunca banka değiştirmeyeceğinize dair söz verdiğiniz taktirde 750 Türk lirası’ve varan nakit hediyeler ve iki otomatik ödeme talimatı vermeniz ve Kredili Mevduat hesabına sahip olmanız halinde ek 2 tane otomatik ödeme talimatına ek olarak 150 Türk lirası, Emekli tanıdıklarını Şekerbank’a yönlendiren müşterilerimize, yönlendirdikleri her bir emekli başına 150 Türk lirası,  10 emekli yönlendirimine kadar toplamda 1.500 Türk lirası verilecektir.

Yapı Kredi 1.000 Türk lirası’ye Varan Promosyon

Yapı kredi bankasının emekli müşterileri 3 senelik taahhüt sonrasında vereceği promosyonlar; 1.500 Türk lirası emekli maaşını alana 500 Türk lirası, 1.500 Türk lirası ve 2.500 Türk lirası arasında 625 Türk lirası ve 2.500 ve üstü aylık maaş alan emeklilere de 750 Türk lirası promosyon veriliyor. Bu Sosyal Güvenlik Kurumu promosyonlarına ilave olarak otomatik ödeme talimatı verilmesiyle beraber 175 Türk lirası, 225 Türk lirası ve 250 Türk lirası emeklilerin promosyonlarına yansıtılacaktır. Yapı krediye maaşını taşıyan emellililer 1.000 Türk lirası’ye varan emekli promosyonu alabilecektir. Ayrıca yapı kredi bankasından 3 sene boyunca aylık maaş almayı taahhüt eden müşterilerinden eft havale hesap işletim parası almamaktadır.

QNB Finansbank 1.250 Türk lirası Emekli Promosyon

Maaşını QNB Finansbank’a taşıyan müşterilere çeşitli kolaylıklar sunmakta olan QNB Finansbank, maaşını aldıkları karttan hesap işletim parası talep etmiyor, maaşının on katına kadar ihtiyaç kredisi kullandırıyor, havale ve eft işlemleri için para almayan banka Cardfinans kart ile yapılan market ve eczane alışverişlerinde % 5 indirim fırsatı sunmaktadır. QNB Finansbank’ta yüksek emekli aylığı alanlara 1.250 Türk Lirasına varan promosyon ödemesi verilecek. Toplam promosyon ücreti en alt limiti 750 Türk lirası, üst limiti ise 1.250 Türk lirası’ dir. Emekli promosyon ödemesi meydana getiren QNB Finansbank kampanyasını incelemek için tıklayın!

İş Bankası Emekli Promosyonu

İşbankası maaşlarını bankaya ilk defa taşıyan müşterilerine kredi kartlarına 50 Türk lirası maxi puan yüklüyor. Öteki fırsatları ise şu şekilde sıralıyor. Maaş hesabından hesap işletim parası talep etmiyor, havale ve eft işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmenizi sağlamakta, kredi kart ve ek kartlar için senelik ücret talep etmiyor ve emekli kredisi sunmaktadır. Bu fırsat haricinde fazladan bir promosyon ödemesi yapmayan İşbankası promosyon kampanyasını incelemek için maxipuan kampanyasına göz atabilirsiniz. 3 sene maaşını İş Bankasından almayı taahhüt edene 625 Türk lirası’ye varan promosyon imkanları İş Bankasında!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK verilerine göre;  memleketimizde 13 milyon emekli bulunuyor ve bunlardan yüzde 82.1 i erkek, yüzde 17.si kadınlardan oluşturuyor ve maaşlarının yüzde 80’i üç bankadan almaktadır. %80 oranında devlet kamu bankası olan bu üç bankadan Ziraat bankası Vakıfbank ve Halkbankası tarafından aylıklar ödenmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, Bağkur ve Emekli Sandığından emekli olanlar maaşlarını kamu bankalarından almayı tercih ediyorlar. Kamu bankaları ile işbirliğinin henüz yapılamamış olması bankaların  sunmuş olduğu fırsatların olmadığı manasına gelmiyor.

Vakıfbank;

Vakıfbankası da özel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Maaş transfer kredisinden faydalanmak için şubeleri ziyaret etmeniz kafi. Ayrıca hesap işletim parası alınmıyor ve HGS etiketini ücretsiz bir şekilde vererek otoyol ve köprü geçişlerinden ücretsiz geçiş kolaylığı sunmaktadır. Birikimleriniz için mevduat faizi oranlarından da yararlanabileceğiniz Vakıfbank ile kredi kart ve ek kart parası talep etmiyor. Bunların haricinde promosyon ödemesi altta yazılı olan gibidir;

1 aylık emekli maaşı ücreti;

  1. 1.500 Türk lirası olan emekliye  500 Türk lirası,
  2. 1.500 Türk lirası – 2500 Türk lirası arası ise 625 Türk lirası,
  3. 2.500 Türk lirası ve üstü ise 750 Türk lirası promosyon ödemesi yapılacak.

Başka kampanya çeşitleri incelemek Vakıfbank Emekli Ödemelerini inceleyin.

PTT Bank adrese teslim maaş

Ptt bank maaşını transfer eden müşterilerinin istemiş oldukları adrese ve evlerine maaşlarını teslim etmeyi taahhüt eden bir başka bankadır. Yaşları dolayısıyla evden çıkmakta zorluk çeken müşterileri için oldukça güzel bir kampanya olan uygulama ile şubeye gitmeden adrese teslim aylıklarını alabilecekler. Bunun haricinde PTT Bank ın  için ekstra sunmuş olduğu bir promosyon ödemesi yoktur. Aylık maaş taşıma işlemlerinizi PTT den alacağınız e-devlet parolanız ile istediğiniz bankadan almak için farklılık yapabilir, ayrıca ikamet ettiğiniz yerde bulunmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüklerine dilekçe vererek te taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yenilecek olan anlaşmalar içerisinde ilerleyen günlerde açıklanması beklenen promosyon ödemelerini 2020 senesinde da maaşınızı yukarıdaki saydığımız bankalara taşıyarak alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu