Sağlık

Elma Sirkesi ile Zayıflamanın Püf Noktaları

Elma sirkesi ile zayıflamak isteyen birçok kişi farklı kürler deneyerek göbek yağlarından ve fazla kilolarından kurtulmak istemektedir. Elma sirkesi ile zayıflamak isteyen kişiler ister kendi elma sirkesini yapabilir isterse dışardan elma sirkesi satın alarak bazı kürleri evinde rahatlıkla uygulayabilir. Kürler vücutta bulunan fazla kiloları yakıcı etkisi sayesinde zaman içerisinde eriterek istenen kiloya ulaşmak için ideal yöntemlerden görülmektedir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler kürlerin yanında yürüşlerini ve egzersizlerini yaparsa zaman içerisinde istediği fit vücuda kavuşması çok daha kısa sürelerde etkili bir şekilde gerçekleşebilir. Sirke sayesinde zayıflamanın en büyük püf noktalarından biri kür tariflerini zamanında ve doğru bir şekilde kullanmaktadır. Ayrıca evde yapılan sirkeler dışarda yapılanlara oranla daha hızlı sonuçların alınabilmesini sağlıklı bir şekilde sağlamaktadır.

Ergenlik sorunları nelerdir, nasıl baş edilir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Zayıflama Kürleri Nasıl Yapılır?

Elma sirkesi ile zayıflamak isteyen kişiler doğru kürü kendileri için bularak kısa süre içerisinde kilolarından kurtulması mümkün olabilmektedir. Zayıflamak ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için bazı elma sirkesi — şu şekilde sıralanabilir:

 • Ballı Elma Sirkesi Kürü,
 • Elma Sirkesi ve Papatya Çayı
 • Greyfurt Bal ve Elma Sirkesi Kürü,
 • Limon Suyu ve Elma Sirkesi Kürü olarak sıralanabilir.

Ballı Elma Sirkesi Kürü Nasıl Yapılır?

Ballı elma sirkesi kürü zayıflamak ve kilolarından kurtulmak isteyenlerin ilk tercih ettiği kürlerden biridir. Kür sayesinde kilo vererek ve düzenli egzersiz yaparak hayallerdeki fit vücuda çok kısa süre içerisinde erişilebilir. Ballı elma sirkesi kürü metabolizmayı çalıştırarak fazla kiloların hızla verilmesini sağlamaktadır. Kür için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

 • 1 su bardağı içme suyu,
 • 1 tatlı kaşığı bal,
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesidir.

Bu karışımı homojen şekilde karıştırarak düzenli olarak sabah aç karnına ve yemeklerden önce içmek gereklidir. Bu sayede yemekten önce metabolizma hızlanarak daha az yemek yenebilir ve açlık hissi bastırılabilir. Bu tarif karındaki kilolardan kurtulmak için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Elma Sirkesi ve Papatya Çayı Tarifi

Elma sirkesi ile papatya çayı metabolizmayı hızlandırarak zayıflayamaya yardımcı unsurları bünyesinde barındırmaktadır. Elma sirkesi ile zayıflamak isteyenlerin vücutlarının ihtiyaç duyduğu destek papatya yardımı ile sağlanmaktadır. Tarif için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

 • 1 tatlı kaşığı bal,
 • 1 su bardağı su,
 • 1 su bardağı papatya
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesidir.

Tarif 1 su bardağı kaynar suya papatyaları eklemek ile başlamaktadır. Papatyalar demlenerek üzerindeki buhar bir kapak yardımı ile bardağın içerisinde kalmalıdır. Daha sonra sirke ve bal ilave edilir. Bu karışım gece yatmadan önce içilirse tüm gece yağ yıkımı etkili bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Demir eksikliği anemisi belirtilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Greyfurt Bal ve Elma Sirkesi Kürü

Greyfurt bal ve elma sirkesi kürü sayesinde fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmak ve etkili yağ yakmak mümkün olmaktadır. Mevsiminde alınan taze greyfurt ile yağ yakmak isteyen kişiler kür sayesinde istediği kiloya kavuşabilir. Kür için tarif şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 1 çay kaşığı bal,
 • 1 bardak taze greyfurt suyu,
 • 2 çay kaşığı elma sirkesi olarak sıralanabilir.

Malzemeler bir kâseye alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Karışım yemeklerden 1 saat önce veya daha etkili bir sonuca ulaşmak adına gece yatmadan önce tüketilebilir. Günde 2 bardaktan fazla alınmaması uygun görülmektedir.

Limon Suyu ve Elma Sirkesi Kürü

Limon suyu ile elma sirkesi kürü fazla kilolardan hızla kurtulmayı hedefleyenlerin 4 gün içerisinde sonuç aldığı bir tariftir. Elma sirkesi ile zayıflamak isteyenlerin, tarif için kullanması gereken malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

 • 3 kaşık elma sirkesi,
 • 1 kaşık limon,
 • 1 su bardağı içme suyudur.

Tüm karışım homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Hazırlanan içecek günde 1 saat yapılacak olan karın ve bacak egzersizleri ile birlikte kullanılmalıdır. Egzersiz sonrası 1 bardak olacak şekilde karışım tüketilmelidir.

Ayrıca çocuklarda dikkat dağınıklığı belirtileri bilgilerine de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu