Genel

Eczanem Nerede Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Eczanem nerede uygulaması, kullanan kişinin kendisine en yakın eczane ya da nöbetçi eczaneyi, eczanenin iletişim bilgilerini ve yol tarifini öğrenmesini sağlayan bir uygulamadır. Eczanem nerede uygulaması 26 bin 416 tane eczanenin adres ve iletişim bilgilerine ulaşılmasını mümkün kılmaktadır. Eczanem nerede uygulaması işletme sistemi uygun cihazlara indirilerek kolayca kullanılabilen bir uygulamadır. Vatandaşlar ile sağlık kuruluşları arasındaki ilişkinin sağlamlaşması adına atılan önemli bir adı olan bu uygulama 2019 yılı itibariyle hizmete sunulmuştur. Eczanem nerede uygulamasının geliştirilmesi vatandaşlara birçok açıdan kolaylık sağlamış ve vatandaşların yanlış yönlendirilmelere maruz kalmasını engellemiştir.

Çocuklarda dikkat dağınıklığı belirtileri nelerdir? Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eczanem Nerede Uygulaması Kim Tarafından Geliştirilmiştir?

Eczanem nerede uygulaması, Türk Eczacılar Birliği tarafından hayata geçirilen bir uygulama olup, sağlık hizmetlerin aktifleşmesine yönelik olarak geliştirilmiştir. Türk Eczacılar Birliği tarafından uygulamayla ilgili olarak yapılan açıklama uygulamanın halk sağlığına yönelik olduğu ve yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelerin önüne geçilmesinin amaçlandığı yönündedir.

Eczanem Nerede Uygulaması Hangi Amaçla Geliştirilmiştir?

Eczanem nerede uygulaması çeşitli amaçlar gözetilerek ve halk sağlığının daha güvenli bir şekilde korunmasına yönelik olarak geliştirilmiştir. Türk Eczacılar Birliği tarfaından geliştirilen eczanem nerede uygulaması şu amaçlarla geliştirilmiştir.

  • Halk sağlığının korunması,
  • Vatandaşların kendilerine yakın konumda olan eczaneleri bilmeleri ve eczaneye ait adres ve iletişim bilgilerine kolayca ulaşmaları,
  • Vatandaşların acil durumlarda en yakın noktadaki nöbetçi eczaneye ulaşabilmeleri,
  • Halk sağlığı ile ilgili yanlış bilgilerndirmelerin önüne geçilmesi,
  • Halk sağlığı konusunda vatandaşlara kolay ve güvenilir hizmet sunmak

CRP yüksekliği bitkisel tedavisi nasıl yapılır? Bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Eczanem Nerede Uygulaması Hangi Cihazlarda Kullanılabilmektedir?

Eczanem nerede uygulaması mobil bir uygulama olup, işletme sisteminin uygun olması durumunda birçok cihazda kullanılabilmektedir. Eczane nerede uygulamasının altyapısı Başarsoft şirketine aittir. Uygulama hem Android hem de IOS destekli cihazlarda kullanılabilmekte olup, GooglePlay ve Applestore üzerinden indirilebilmektedir. Eczanem nerede uygulaması indirilirken Türk Eczacılar Birliği tarafından geliştirilen uygulama olup olmadığına dikkat edilmelidir. Uygulamanın ivme kazanmasının ardından benzer birçok uygulamanın yazılımı söz konusu olmuş ve taklitler çıkmıştır. Eczanelerle ilgili güvenli bilgi almak için doğru uygulamanın kullanılması son derece önemlidir.

Böbrekte kum dökme belirtileri nelerdir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu