Teknoloji

E-Kitap Nasıl Açılır? İnternetten Satın Alınan E-Kitap Nasıl Okunur?

E-kitap okumak artık teknoloji ile hayatımıza giren ve bir yandan olumlu bir yandan olumsuz özellikleri ile hayatımıza girdiği ilk günden beri tartışma konusu olan bir faaliyet. E-kitap okumak her ne kadar kitapları fiziksel okumanın zevkini veremeyeceğini ileri sürenler tarafından tepki görse de hem ulaşım kolaylığı hem de her an her yerde kitap okuma imkanı ile gündelik hayatta oldukça kolaylaştırıcı bir tarafa sahip. İnternetten alınan e-kitapları açmak ise her cihazda ve her uygulamada mümkün değil. İnternetten ücretsiz elde edilebilecek ya da satın alınabilecek oldukça fazla e-kitap olmasına rağmen belli başlı uygulamalar olmadan bu e-kitaplar açılamayabiliyor.

Aldiko Book Reader İle E-Kitap Açmak

aldiko book reader e kitap acmak

Aldiko Book Reader uygulaması ile e-kitap okumak oldukça kolay. Android akıllı telefonlara ya da tabletlere indirilebilen bu uygulama üzerinden e-kitaplar kolayca okunabiliyor. Dosyaların yazı tipi, boyutu, font tipi, arkaplan rengi, hizalama ve satır aralığı ile parlaklık değerlerinin kişinin kendisinin ayarlamasına müsait olması ile okuyucuya kişiselleştirilmiş ve güzel bir okuma deneyimi sunan uygulama en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Moon+Reader İle E-Kitap Açmak

Moon+Reader uygulaması ile e-kitap okumak uygulamanın zengin özellikleri sayesinde okuyucuya ayrı bir keyif veriyor. Uygulama çevrimiçi e-kitap servislerini desteklediği için Moon+Reader eşliğince sayısız ücretsiz e-kitaptan yararlanılabiliyor. Gece-gündüz okuma modu seçeneğine bile yer verilen uygulamada çeşitli birçok dosya sorunsuzca görüntülenebiliyor.

ePub Reader for Android İle E-Kitap Açmak

epub reader e kitap acmak

ePub Reader for Android uygulamasından e-kitap okumak indirilen ve hafıza kartında depolanan dökümanlar sayesinde oldukça kolay. Uygulama EPUB dosyalarına erişebildiği için bünyesindeki tarayıcı ile internet üzerinden dosya aranabiliyor. ePub Reader for Android, kaynakları az kullanıyor ve yalnızca 400 KBlik bir uygulamaya giriş sistemi mevcut dolayısıyla Android telefonlarda da sorunsuzca kullanılıyor.

FBReader İle E-Kitap Açmak

FBReader uygulaması ile e-kitap okumak FBReader uygulamasının desteklediği dosya türünün çok çeşitli olması sebebi ile oldukça rahat bir okuma deneyimi sunuyor. Akıcı şekilde çalışan bir uygulama olan FBReader, çok çeşitli şekillerde kişiselleştirilebiliyor ve çeşitli fontlar sunuyor. Dahili internet tarayıcı ve indirme yöneticisi ile e-kitap mağazalarındaki kitapları indirme imkanı mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu