İş Fikirleri

Düğünler İçin Yemek Yaparak Para Kazanmak

Zaman geçtikçe iş sıkıntıları artmaktadır, aileler geçim sıkıntısıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sebeplerden dolayı sürekli bir ek iş arayışında olurlar ve kazanç sağlamak isterler. Birçok ev hanımı da eşlerine yardım maksatlı veya ellerinde harçlıklarının kalması için evlerinde yapbilecekleri iş fikirlerini araştırmaktadırlar. Hal böyle olunca, gün geçtikçe yeni iş fikirleri türemektedir ve biz bu iş fikirlerini sizlerle paylaşarak bilgilendirmekteyiz.

Birçok insan, bu tür işleri çok avantajlı olduğu için tercih etmektedir. Evde yapılabilecek işlerin avantajlarını sayacak olursak; çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek evdeki diğer işlere de zaman ayırabilirsiniz ve ayrıca başınızda amir yada patron bulunmaz, istediğiniz kadar çalışarak kazancınızı artırabilirsiniz.

Eğer yemek bilginiz varsa ve bu konuda iyi yemek yaptğınızı düşünüyorsanız, çevreniz tarafından da yaptığınız yemekler beğenilmekteyse bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Sezon da açılmışken düğünler için yemek yapıp satabilirsiniz. Bu işi yüzlerce kişiye yapacağınız için yardım da alabilirsiniz. İşin üstesinden gelebilirseniz çok iyi paralar kazanabileceğinizi söyleyebiliriz. Farklı çeşitte düğün yemekleri talep edilebiliyor. Bunlar yaygın olarak; sarma, pilav, pide ve et yemekleri olmaktadır. Bilginiz varsa ve tecrübeliyseniz bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Öncelikle reklamınızı yapın. Çevrenize bulunduğunuz bölgeye broşürler dağıtın.

Sosyal ağ yardımıyla da müşteri kitlenizi artırın. Sonrasında düğün sahibiyle yaptığınız anlaşma neticesinde kaç kişiye yemek yapılacaksa ona göre ücret ödenecektir. Malzemeler sizden olursa ücret daha çok artacaktır fakat mallzemeler düğün sahibinden ise size sadece emek parası ödenecektir. Yemekleriniz ne kadar kaliteli ve lezzetli olursa o kadar müşteri memnuniyeti olur ve buda sizin müşteri kitlenizi artırır.

Yazımızın altına ad,soyad ve e mail adresinizi yazarak iş verenlerin veya ihtiyaç sahiplerinin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Güvenliğiniz açısından telefon bilgisi paylaşmanızı tavsiye etmiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu