Banka

Denizbank Üretici Kart Nedir?

Denizbank üretici kart Denizbank tarafından çiftçilere finansal destek sağlamak amacıyla oluşturulmuş yeni bir karttır. Özel bankalardan biri olan Denizbank son dönemde çiftçilerin üretim için kullandıkları malzeme ve ekipmanların maliyetinin artması ve yetiştirilen ürünlere talebin azalmasına bağlı olarak ekonomik sıkıntılar yaşayan çiftçilere destek olmak için üretici kartı bir fırsat olarak sunmaktadır.

Denizbank çiftçiler için bu kolaylığı sağlarken aynı zamanda kendi etkinlik kapsamını arttırmayı da hedeflemektedir. Üretici kart çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini kolaylaştırırken, Denizbank’ın da müşteri potansiyelini genişletmektedir. Denizbank üretici kart çiftçilere birçok avantaj sağlamaktadır.

Denizbank Üretici Kartın Özellikleri Nelerdir?

denizbank kart ozellikleri

Denizbank üretici kartın çiftçilerin faaliyetlerini kolaylaştırmaya yönelik birçok özelliği bulunmaktadır. Üretim kapasitesini arttırmayı amaçlayan Denizbank üretici kart çeşitli özellikleriyle çiftçilere uzun vadeli kolaylık sağlamaktadır. Üretici kartın özellikleri şu şekilde sıralanabilir.

  • Denizbank üretici kart çiftçilere ve tarımsal faaliyetlere özel bir karttır.
  • Denizbank üretici kart çiftçilere özel olduğu için yılda 1 defa ödeme alınmaktadır. Çiftçiler yılın büyük kısmında ekim yaptıklarından dolayı yalnızca hasat dönemi nakit para sahibi olabilmektedirler. Denizbank bu duruma bağlı olarak üretici kart için belirlenen tarih dışında çiftçilerden ödeme talep etmemektedir.
  • Denizbank üretici kartta mevcut olan limitin nakit olarak kullanılması mümkündü Çiftçiler yılın büyük bir kısmında nakit sıkıntısı yaşadığı için üretici kartın limitinin tamamının nakite dönüştürülmesi mümkün olmaktadır. Üretici karttaki miktarı bankaya giderek almak ya da ATM’lerden çekmek mümkündür.
  • Denizbank üretici karttaki miktarın nakite çevirilmesi durumunda faiz uygulamamaktadır.
  • Denizbank üretici kartı, Denizbank üyesi işyerlerinin tümünde geçerlidir.
  • Üretici kartla üye işyerlerinden her türlü ihtiyaca yönelik alışveriş yapmak mümkündü Bu alışverişlerde faiz uygulanmamaktadır.
  • Denizbank üretici kartla, alınmak istenen tarımsal ekipmanlar için vade süresi 36 aya kadar uzayabilmektedir. Bu noktada Denizbank 6 aya kadar faiz uygulamaz.

Denizbank Üretici Karta Başvuru Şartları Nelerdir?

Denizbank üretici kart tarımsal faaliyetlere yönelik olarak verilmekte olup en temel başvuru şartı tarım ya da hayvancılık faaliyetlerinde bulunuyor olmaktır. Çiftçilik belgesine sahip olan herkes başvuru yapabileceği gibi kredi notunun 1500’ün altında olması durumunda üretici kart sahibi olmak zorlaşacaktır. Kredi notu düşük olan çiftçiler bankayla görüşerek kefil vb. teminatlarla karta sahip olma hakkı kazanabilmektedirler.

Denizbank Üretici Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

denizbank uretici karti basvurusu

Denizbanka üretici kart almak için başvuru yapılırken gerekli bazı belgeler bulunmaktadır. Bankanın talep ettiği belgelerin getirilmemesi durumunda başvuru yapılamaz. Üretici kart başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir.

  • Başvuru sahibi kişinin kimlik fotokopisi
  • Çiftçilik yapıldığına dair belge, ÇKS belgesi

Bu iki belgeyle üretici karta başvurmak mümkündür. Ancak kredi notunuzun düşük olması vb. sebeplerle kart almanız düşük bir ihtimalse banka farklı teminatlar isteyebilir. Bu durumda gerekli belgelerde değişebilmektedir. Örneğin banka kartı vermek için kefil talebinde bulunabilir. Bu noktada kefil olarak götürülen kişinin finansal geçmişine dair bir takım belgeler talep edilebilir.

Denizbank Üretici Karta Nasıl Başvuru Yapılır?

Denizbank üretici kartın başvurusu, sms yoluyla ya da bankaya gidilerek yapılabilir. Sms yoluyla başvuru yapılması durumunda sonuç ön başvuru sonucu olarak değerlendirilmelidir. Sms yoluyla yapılan başvuruda banka çifçilik belgesine ulaşamayacağı için üretici kartın kesin verileceği anlamına gelmez. Sms yoluyla yapılan ön başvurunun onaylanması durumunda yine de bankaya gitmeniz gerekecektir. Başvurunun şubeden yapılacağı durumlarda gerekli belgelerin götürülmesi gerekmektedir. Denizbank üretici kart başvurusunun sonucu en fazla 2 hafta içinde belli olmaktadır. Başvurunun onaylanması durumunda kart şubeden alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu