Banka

Denizbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Denizbank EFT ve havale işlemi yapmak isteyen Denizbank müşterilerinin banka tarafından belirlenen işlem ücretleri dahilinde işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Denizbank EFT ve havale işlemi için belirlenen saatlere göre işlem hesaba aktarılır.

Ayrıca Denizbank telefon bankacılığı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Denizbank EFT / Havale İşlem Saati

Denizbank EFT ve havale işlem saatleri işlem gününe göre farklılık göstermektedir. Bireyler hafta içi işlem yapmak istediklerinde EFT işlemi için 09:00 ile 17:00 saatleri arsında işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu saatler dışında yapılan işlemler geç EFT işlemi olarak ücretlendirilmektedir ve hesaba aktarımları bir sonraki çalışma günü saat 09:00’a ertelenmektedir. Hafta sonu yapılacak olan işlemler için de aynı kural geçerlidir. Havale işlemi için herhangi bir saat uygulaması yoktur. Bireyler havale işlemlerini 7/ 24 gerçekleştirebilirler. EFT işlemleri için geçerli saat uygulaması dışında yapılacak olan tüm işlemler geç işlem olarak kabul edilir. Hafta sonu, resmî tatiller ve hafta içi 09:00 ile 17:00 saatleri arasındaki saatler dışında gerçekleştirilen tüm işlemler bir sonraki iş günü saat 09:00’da hesaba aktarılır.

Denizbank EFT / Havale İşlemi

Denizbank EFT ve havale işlemi gerçekleştirecek olan banka müşterilerinin işlem yapabileceği farklı alternatifler vardır. İşlem ücreti tercih edilen yönteme göre farklılık göstermektedir. Bireyler şubelere başvurarak işlem gerçekleştirmek istediklerinde banka görevlisine işlem gerçekleştirmek istedikleri hesap ile ilgili bilgi vermeleri gerekmektedir. Telefon bankacılığı ile işlem yapacak olan bireylerin müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra işlem yapmak istedikleri hesabı belirtmeleri ve müşteri temsilcisi tarafından sorulan soruları eksiksiz olarak cevaplamaları gerekmektedir. Bireylerin ATM, internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden de işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Bunun için ATM’lerden kartsız işlem yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı ve mobil uygulama ile bulunduğunuz yerden menüden Denizbank EFT ve havale bölümünü seçerek kolaylıkla işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bilgileri tam olarak doldurmanız yeterli olmaktadır.

Ev hanımlarına kredi çıkar mı? Bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Denizbank EFT İşlem Tutarı

Denizbank EFT işlem ücreti işlemin geç işlem ve normal işlem olmasına göre farklılık gösterebilmektedir. Bireylerin işlem yapmak için ödemeleri gereken işlem ücreti şunlardır.

 • İnternet üzerinden yapılacak olan EFT işlemleri için ödemeniz gereken işlem tutarı 6 TL olurken bu tutar 50 bin TL üzeri işlemlerde 7,5 TL olmaktadır.
 • ATM üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri için banka 15 TL işlem ücreti talep etmektedir.
 • Mobil bankacılık ile yapılacak olan EFT işlemleri için 4,5 TL ödeme yapılmalıdır.
 • Telefon bankacılığı ile yapılan işlemlerde işlem ücreti işlem tutarının &0,5’i ile orantılı olarak 50 TL – 70 TL arasında değişmektedir.
 • Şube üzerinden yapılan normal EFT işlemleri 70 TL – 700 TL arası ve geç EFT işlemleri 90 TL – 720 TL arasıdır. İşlem tutarı telefon bankacılığında olduğu gibi gönderilecek olan tutarın %0,5’i ile doğru orantılı olacak şekilde hesaplanarak belirlenmektedir.

Denizbank Havale İşlem Ücreti

Denizbank havale işlem ücretleri işlemin isme veya hesaba yapılmasına göre değişir ve ücretlendirme şu şekilde yapılır.

 • Şubeden yapılan hesaptan hesaba işlemler için 40 TL,
 • Şubeden isim için yapılan işlemler için 55 TL – 550 TL arasında,
 • Şubeden kasadan hesaba yapılan işlemler için 55 TL – 550 TL arasında,
 • Şubeden kasadan isme yapılan işlemleri için 70 TL – 600 TL arasında,
 • İnternet bankacılığında 2,75 TL,
 • Mobil bankacılıkta 2,75 TL ve
 • ATM üzerinden yapılan işlemlerde 10 TL işlem ücreti talep edilmektedir.

Talep edilen işlem ücretlerini yatırarak Denizbank EFT ve havale işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve kısa sürede hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Digitürk müşteri hizmetleri hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu