Banka

DenizBank CepBank Cebe Havale Yapma

Denizbank’ta CepBank yolu ile cebe havale işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay. İnter bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilen CepBank, Denizbank müşterilerinin haftanın her günü ve günün her saati, alıcı kişinin bir banka hesabı olmasa bile para transferi gerçekleştirebiliyorlar. Bu işlem için gönderen kişinin Denizbank hesabının bulunması şart fakat alıcı için Denizbank müşterisi olma zorunluluğu bulunmamakla beraber alıcının herhangi bir banka kartı olmasa bile bu işlem rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. İşlem yalnızca Türkiye sınırları içerisinde bulunan ATM’lerden ve Türkiye operatörlerine ait GSM numaraları üzerinden yapılabiliyor. Denizbank Cepbank cebe havale işleminden faydalanmak isteyen kullanıcıların para gönderdikleri alıcı kişilerin 18 yaş ve üzerinde olmaları gerekiyor.

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

denizbank cebe havale nasil yapilir

Denizbank’ta CepBank üzerinden cebe havale işlemi yapmak isteyenlerin öncelikli olarak internet bankacılığına kendi hesapları ile giriş yapmaları gerekiyor. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra izlenmesi gereken adımlar ise aşağıdaki gibi:

  • Para Transferleri kısmından öncelikle Havale, sonra da GSM No seçeneklerine girilmeli.
  • Para gönderilecek kişinin telefon numarası girilmeli ve İşlemi Gerçekleştir kısmına tıklanmalı.

Parayı gönderecek olan kişi bu işlemleri tamamlayıp havale işlemini onayladıktan sonra Deniz Bank tarafından gönderen kişi ve parayı alacak olan kişinin telefon numaralarına, alıcının parayı çekerken kullanması gereken bir referans kodunu içeren SMS gönderilir. Aynı zamanda alıcıya gönderilen SMS içerisinde ek olarak parayı gönderen kişiye ait ad soyad bilgileri ve şifre bulunur.

Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Denizbank üzerinden CepBank ile gönderilen havaleyi çekmek isteyenlerin yapması gereken ilk adım önce kendilerine en uygun Denizbank ATM’sine gitmektir. Daha sonrasında uygulanması gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

  • ATM ana ekranında bulunan Kartsız İşlem kısmına girilmeli.
  • Kartsız İşlem kısmında bulunan Cebe Havale seçeneği tıklanmalı.
  • Parayı gönderen kişinin cep telefonu numarası, parayı alan kişinin cep telefonu numarası, gönderilen tutar ve alıcıya Denizbank tarafından gönderilen SMS’te yer alan referans kodu bilgileri ekranda belirtilen yerlere girilmeli.
  • Tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girildikten sonra para çekme işlemi yapılabilir.

Alıcı kişi CepBank cebe havale ile gelen parayı çekme işlemini tamamladıktan sonra parayı gönderen kişiye Denizbank tarafından bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

Denizbank Cebe Havale Limiti

denizbank cebe havale limiti

Denizbank’ta cebe havale işlemlerinin limiti bulunmaktadır. Bu limitler aşağıdaki gibidir:

  • Günlük en fazla iki işlem ve iki işlem için toplamda 500 TL para transferi,
  • Haftalık en fazla dört işlem ve bu dört işlem için toplamda 1000 TL para transferi,
  • Aylık en fazla altı işlem ve bu altı işlem için toplamda 1500 TL para transferi olarak belirlenmiştir.

Denizbank Cebe Havale İptali

Denizbank’tan yapılan cebe havale işlemlerinin iptali kolayca yapılabilmektedir. Para transferinin yanlış alıcıya yapılması durumunda havalenin iptali talep edilebilir. Bu durumda parayı gönderen kişinin banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Eğer alıcı parayı henüz çekmemiş ise havale iptal edilebilir ve parayı gönderen kişinin hesabına para olduğu gibi iade edilir.

Aynı zamanda parayı alacak olan kişinin parayı 24 saat içerisinde çekmemesi, referans kodunu yanlış girmesi ve istenilen bilgileri üç defa yanlış girmesi gibi çeşitli durumlarda da CepBank para transferi işlemi iptal edilir ve gönderilen tutar parayı gönderen kişinin hesabına iade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu