Banka

Denizbank Başkasının Hesabına ATM’den Para Yatırma

Bir başkasının Denizbank hesabına ATM üzerinden para yatırma, yapabilmek için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir:

  • Denizbank ATM’den para yatırma mevcut bir Denizbank hesabının olmaması halinde kartsız işlemler menüsünden yapılmaktadır.
  • Kartsız işlemler menüsünde para yatıracak kişinin T.C kimlik numarasını girmesi gerekmektedir.
  • Bunun akabinde para gönderilecek kişinin Denizbank hesabının şube kodunun ve hesap numarasının yazılması gerekmektedir.
  • Son kısımda bilgilerin doğru olduğu onaylandıktan sonra para yatırma bölümü açılarak paralar yerleştirilmektedir.
  • Yerleştirilen paralar ile ATM ekranında görüntülenen para miktarının aynı olması halinde işlem onaylanabilmektedir.
  • İşlemlerin tamamlanmasının ardından herhangi bir problemle karşılaşılmaması adına makbuz alınması gerekmektedir.

Emeklinin bayram ikramiyesine icra ve haciz gelir mi? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Denizbank Para Gönderme Tutarları Nasıldır?

Denizbank para gönderme ücreti, 6 TL şeklinde belirlenmiştir. Bu tutarın her para gönderme işlemi için uygulandığı bilinmektedir. Paranın tutarına göre havale işlem tutarında farklılık olmamaktadır.

Denizbank işlemlerinin ATM üzerinden yapılması halinde maksimum 19.990 TL para havalesi yapılabilmektedir. Daha fazla para göndermek için kişilerin banka şubelerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Denizbank ATM’den Para Çekme Nasıl Yapılır?

Denizbank ATM üzerinden para çekme işlemleri, banka hesabı olan müşteriler için belirli bilgilerin girilmesi halinde kart olmadan yapılabilmektedir. Bu işlem için banka FastPay mobil uygulamasını kullanmaktadır.

FastPay uygulamasını indiren müşterilerin kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalarının ardından kartın sisteme tanımlanması gerekmektedir. Bunun akabinde kart üzerinden istenen tutarda para çekme talimatı verilmektedir.

Denizbank ATM’den para yatırma işleminde olduğu gibi para çekme işleminde de sistem üzerinde kayıtlı olan cep telefonuna şifre gönderilmektedir. Bu şifre ile ATM girişi yapıldıktan sonra para çekme işlemi tamamlanabilmektedir.

Denizbank telefon bankacılığı detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Denizbank QR Kod ile Nasıl Para Çekilir?

Denizbank üzerinden QR kod ile para çekme, ATM cihazlarında bulunan QR kod ile para çekme kısmından yapılmaktadır. Ekranda bulunan QR kodun telefonun mobil uygulamasına okutulması ile kart olmadan da işlem yapılması mümkün olmaktadır.

QR kod ile para çekme işlemini yapmak isteyen müşteriler için minimum 50 TL olacak şekilde para çekme limiti belirlenmiştir. Bu limitten daha az para çekmek isteyenlerin farklı yöntemleri kullanmaları gerekmektedir.

FastPay Uygulaması Nedir?

FastPay uygulaması, Denizbank ATM’leri üzerinden para çekme işlemlerinin kartsız bir şekilde de yapılabilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir mobil uygulama olarak bilinmektedir. Telefonuna bu uygulamayı yükleyen herkesin herhangi bir şart olmadan Denizbank ATM’si üzerinden para çekme işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.

FastPay kullanarak para çekmek isteyen müşterilerin Denizbank müşterisi olmaları halinde minimum 1000 TL, maksimum 1.990 TL para çekmeleri mümkün olmaktadır. Denizbank müşterisi olmayanlar için günlük limit 490 TL olacak şekilde belirlenmektedir.

Denizbank ATM’den para yatırma yapmak isteyenlerin de aynı uygulama üzerinden kartsız bir şekilde işlem yapmaları mümkün olmaktadır. Bunun için uygulamayı indirdikten sonra kartın tanımlanması yeterli olmaktadır.

Esnaf ve sanatkar bilgi sistemi hakkında detaylara da bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu