Banka

Denizbank ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Denizbank, müşterilerinin ATM’lerden kartsız olarak da pek çok işlem yapmasını sağlayan bir bankadır. ATM’den yapılan bu işlemler arasında kartsız olarak para çekme ve para yatırma işlemleri de bulunmaktadır. Müşteriler ATM üzerinden yapmak istedikleri işlemleri kartlarıyla yapabilecekleri gibi kartsız da yapabilmektedir.

Eve hacze gelinir mi? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Denizbank ATM’den Kartsız Para Çekme

Denizbank ATM’den para çekme işlemini sadece banka müşterileri olanlar değil, bankanın müşterisi olmayan kişiler de yapabilir. Bu işlemin yapılabilmesi için kişinin sadece fastPay cüzdanına sahip olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayan herkes kartsız olarak para çekebilir. Denizbank ATM’den kartsız para çekilebilmesi için izlenmesi gereken adımlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Herhangi bir Denizbank ATM’sine gidin.
 • fastPay uygulamasından para çekme bölümüne giriş yapın.
 • Buradan çekeceğiniz tutarı yazın ve bir şifre oluşturun.
 • ATM’nin kartsız işlemler bölümüne giriş yapın.
 • Buradan fastPay bölümüne geçiş yapın ve kartsız para çekme butonuna basın.
 • Sisteme kayıtlı cep telefonunuzu ve oluşturduğunuz şifreyi yazarak işlemi onaylayın.

Yukarıda belirtilen adımlar uygulandıktan sonra para çekme işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Bu adımları uygularken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, oluşturulan şifrenin sadece 5 dakika geçerli olmasıdır. Bu süre aşıldığı takdirde para çekmek mümkün olmayacaktır.

Denizbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

Denizbank ATM’den kartsız para yatırma işlemi için birden fazla seçenek bulunur. fastPay cüzdanına kartsız olarak para yatırılabilir. Aynı zamanda normal hesaba da kartsız bir şekilde para yatırmak mümkün olacaktır. Normal bir şekilde para yatırmak için müşteri numarası, IBAN veya hesap numarasının kullanılması gerekmektedir. ATM’deki menüler takip edilerek bu işlem kolayca yapılabilir. fastPay cüzdanına para yatırılmak isteniyorsa belirli bazı adımlar izlenmelidir. Bu adımlar aşağıdaki gibi sıralanır:

 • ATM’den fastPay bölümüne girin.
 • fastPay bölümünde çıkan “Para Gönder” butonuna basın.
 • Ardından sırasıyla T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı girin.
 • Bu aşamadan sonra ise alıcının cep telefonu numarasını ATM’ye girin.
 • Son olarak parayı ATM’de bulunan para yatırma bölümüne yerleştirin.

Yukarıdaki işlemler sırasıyla tamamlandıktan sonra para yatırma işlemi gerçekleşecektir. Bu işlemi yapmak için Denizbank müşterisi olmaya gerek yoktur.

Eve gelen icraya itiraz ile icrayı durdurma yolları ile ilgili bilgiler yazımızdadır.

Denizbank ATM’den Günlük Para Çekme / Yatırma Limitleri

Denizbank ATM üzründen günlük para çekme ve yatırma limitleri vardır. ATM üzerinden kartlı veya kartsız günlük 1.990 TL para çekilebilir. 24 saat geçtikten sonra tekrardan yeni limit açılacaktır. ATM’den para yatırmak için günlük limitse 19.990 TL şeklindedir.

Denizbank QR Kod Para Çekme / Yatırma İşlemi

Denizbank üzerinden QR kod ile para çekme işlemleri fastPay uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Uygulamayı açtıktan sonra QR KOD para çekme işlemi yaparak çekilecek paranın miktarı yazılır. İşlemi onayladıktan sonra kişiye bir kod gelecektir. Bu kodu ATM üzerinde fastPay yerine girip kodu telefondan okuttuktan soran para çekme / yatırma işlemi gerçekleşecektir. Denizbank QR Kod ile en az 50 TL para çekilebilmektedir. Para çekerken karşılaşılan herhangi bir sorunda ise 0 850 222 0 800 numaralı müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek destek alınabilir.

Evde bakıcı desteği nedir, nasıl alınır? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu