İş Fikirleri

Cep Telefonu Kiralama ve Nakite Çevirme

Kiralanan cep telefonunu nakite çevirme işlemi nakite ihtiyacı olan birçok kullanıcı tarafından başvurulan bir yoldur. Cep telefonu kiralama ve nakite çevirme işlemi belli aşamalardan geçerek gerçekleşir.

Cep Telefonu Kiralama

cep telefonu kiralama

Cep telefonu kiralama işlemi yüksek değerli bir telefon sahibi olmak isteyenler için bayilerin geliştirdiği bir sistemi kapsar. Aynen kiralık araç alır gibi telefonu taksitle kiralama işlemi gerçekleştirilebilir. Aylık ödeme seçeneği ile telefon kiralama işlemi sağlanır. Ancak bu gibi durumlarda cihaz sigortası ve bazı maliyetler göz önünde tutularak telefon kiralama işlemi gerçekleşir. Cep telefonu kiralarken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Kiralanan telefonun pahalı ya da son model olması önemlidir. Bu gibi durumlar telefon satışını daha kolay etkiler. Ayrıca telefonda herhangi bir arızanın olmamasına da dikkat edilmelidir.

Kiralanan Cep Telefonu Cihazını Satma

Kiralanan cep telefonunu satma işlemi her telefona uygulanabilir. Ancak fatura üstüne alınan gibi iyi bir fiyat üstünden satımı olmaz. Kiralanan telefon ödenmediği zaman IMEI bilgisi ile bir anda sistem dışı bırakılabilir. Ayrıca kiralanmış olan cihazın mülkiyet hakkı da yine kiralanan firmaya ait olur. Kiralanan telefonu satan kişi telefonun kaybolmasını ya da çalınmasını bahane gösterse dahi telefon firma tarafından IMEI numarası üzerinden otomatik olarak sistem dışı bırakılır. Kiralanan cep telefonu satılırken kira ödeme bedelinin bir an bile aksamamasına dikkat edilmelidir. Çünkü firma tarafından sorun çıkartılabilir.

Kiralık Telefonu Nakite Çevirme

kiralik telefon nakite cevirme

Kiralık telefonu nakite çevirmenin yolu için aşağıdaki adımların uygulanması gerekir;

  • İlk olarak kira bedeli düzenli olarak ödenmelidir.
  • Telefon en az 3 yıl kiralanmalıdır.
  • 3 yıl sonunda telefon bedeli % 70’in altına düşeceği için parayı ödeyip işin içinden çıkmak mümkündür.
  • Yani 6 ya da 7 bin TL’lik bir cihaz 3 yıl sonunda 2 bine düşer. 2 binin ödenmesi ile cep telefonu kiralama ve nakite çevirme işlemi sorunsuzca halledilmiş olur.

Senetli Telefonu Nakite Çevirme

Telefonu seneti üzerinden nakite çevirme işlemi paraya çok ihtiyaç duyulan zamanlarda başvurulan bir yöntemdir. Bunun dışında pek başvurulmaz. İlk olarak telefon satışı yapılan bir mağazaya gidilerek taksitle ya da senet karşılığında son model bir telefon alınabilir. Kutusu açılmadan alınan fiyat üstünden satışı gerçekleşebilir. Ancak burada senet noktasına dikkat edilmelidir. İmzalanan senetlerin vadesi 12 ay ya da 24 ay olarak belirlenir. Belirlenen aylarda telefon satılmış olsa dahi senetlerin düzenli ödenmesi gerekir. Ayrıca 24 aylık bir senette 24 ay sonunda telefon maliyeti düşse bile imzalanan tutar ne ise onun ödenmesi gerekir. Cayma bedeli yoktur. Ödenmediği taktirde faiz işlemi uygulanarak bedel daha yüksek bir meblağa dönüşebilir. Bu yüzden cep telefonu kiralama ve nakite çevirme işleminde en az başvurulan yöntemlerden birisidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu