Banka

Cep Telefonu Almak için Taksit Yapan Kredi Kartları

Cep telefonu almak için taksit yapmak yapılan yasal düzenleme ile yasaklanmıştır. Bankalar taksitli cep telefonu almak isteyen müşterileri için sonradan taksitlendirme veya alışveriş kredisi gibi imkanlar sunmaktadır.

BDDK değersiz alacakların silinmesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Cep Telefonuna Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileridir?

Cep telefonuna taksit imkânı sunan kredi kartları alışveriş yapacağınız mağazalar ile anlaşmalı olmalıdır. Bireylerin cep telefonu satın almak için bireysel taksit kullanımında bulunmaları hakları yoktur. Bu yüzden Media Markt, Vatan ve Teknosa gibi cep telefonu satan mağazalar bankalar ile anlaşma yaparak belgesiz cep telefonu kredisi oluşturarak bu kredi üzerinden taksitlendirme yapma imkânı sunmaktadır. Taksitlendirme yapmak isteyen bireylerin standart banka kredisi koşullarına sahip olması gerekmektedir. Bu yöntem ile taksitlendirme yapan bankalar ve taksit seçenekleri şu şekildedir.

  • Garanti Bankası, Bonus kart ile 12 ay taksit,
  • ING, Bonus kart ile 12 ay taksit,
  • İş Bankası, Maximum kart ile 4 ay taksit,
  • Akbank, Axess kart ile 4 ay taksit,
  • TEB, Bonus kart ile 12 ay taksit,
  • QNB Finansbank, CardFinans kartı ile 3 ay taksit,
  • HSBC, Bonus kart ile 3 ay taksit imkânı sunmaktadır.

Cep Telefonu Alışverişine Kredi Sunan Bankalar Hangileridir?

Cep telefonu alışverişinde kredi kullanabileceğiniz bankalar alınacak ürünün fiyatına göre farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Teknosa mağazalarından yapacağınız alışverişler için mağazanın ING Bank ile anlaşması bulunmaktadır. 3500 TL altı için 12, 3500 TL üstü için 6 ay taksit imkânı sunan banka bir tane telefon alınmasına imkân sunmaktadır. Akbank, Teknosa’dan yapacağınız 750 TL ila 15000 TL alışverişlere 12 ay taksitli kredi sunar. Media Markt ve Vatan gibi teknoloji mağazaları da taksitli cep telefonu almak isteyen müşterilerine farklı bankalarla anlaşmalı olarak kolay telefon kredisi imkânı sunmaktadır.

Bankalar arası Türk Lirası Piyasası nedir? Hakkında detaylar yazımızdadır.

Faturalı Hat ile Cep Telefonu Akmak

Faturalı hat ile taksitlendirme işlemi yaparak da cep telefonunuzu taksitli olarak alabilirsiniz. Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi hatlar üzerinden cep telefonunuzu 12 ay taksitli alabilirsiniz. Bunun için faturalı hat olmalı ve 3 ay düzenli ödeme de bulunmanız gerekmektedir. Eğer daha önce aldığınız ve düzenli olarak kullanmakta olduğunuz bir hat varsa bunu operatör bayisine belirterek faturalı hat üzerinden telefon kredisi oluşturma işlemi yapabilirsiniz.

Taksitli Olarak Elden Cep Telefonu Satın Almak

Elden taksitli olarak cep telefonu almak isteyen bireyler Evkur gibi teknoloji mağazalarına başvuruda bulunabilirler. Mağaza elden taksit ödemesi ile cep telefonu satışında bulunmaktadır. Bu yöntemlerin dışında kredi kartınıza tek çekim olarak telefonu alabilir daha sonra bankaya başvurarak veya mobil uygulama üzerinden ödemenizi taksitlendirmeyi seçebilirsiniz. Taksitli cep telefonu almak banka kredisi, faturalı hat üzerinden taksitlendirme ve elden taksit seçeneklerinin yanı sıra sonradan taksitlendirmeyi de seçebilirsiniz.

Bankalardan gram altın hesabı açma bilgileri içeriğimizdedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu