Genel

Çakra Açma Yöntemleri Nelerdir?

Çakra açma için meditasyon yöntemleri uygulanır. Çakralar vücudumuzun enerji sisteminin yönetilmesinde etkilidir.

Çakra Açma Yöntemleri Nelerdir?

Çakrasının açılmasını isteyenlerin uygulaması gereken adımlar şöyledir:

  • Rahat bir zemine ya da yatağa uzanır vaziyette yatılır.
  • Öncelikle yavaş yavaş nefes alınır.
  • Beden gevşetilir.
  • Zihinde yer alan tüm düşünceler boşaltılır. Özellikle yoğun stres yaşayanların zihinlerini tamamen boşaltması çakraların açılması açısından önemlidir.
  • Odaklanma noktası çakralar olmalıdır.

Çakra açma işlemleri ilk zamanlarda zor olsa da belirli sürelerde tekrarlanması halinde kolay gelmeye başlar. Düzenli devam edilmesi gerekir. Aksi takdirde her seferinde en başa gelinerek belli bir aşama kaydedilmez.

Çakra Açıma Neden Önemli?

cakra acma neden onemli

Çakra açma işlemleri mental ve fiziksel sağlık açısından önemlidir. Günlük hayatta artan stres ile birlikte insanların mental sağlıklarında hastalıklar meydana gelir. Özellikle depresyon, vb. gibi hastalıklarda yoga çalışmaları ile hem çakralar açılabilir hem de ruhsal olarak rahatlama yaşanır. Stres ve baskı altında olanların beyin hücrelerinde ölmeler meydana gelir.

》》  Evde Bakıcı Desteği Nedir ve Nasıl Alınır?

Bunun yanı sıra kalp sorunu yaşanması da strese bağlı olabilir. Vücudun her bölgesinde gelişen hastalıkların farklı sebebi vardır. Bu sebeplerin duygusal kaynaklı olması halinde çakralar devreye girer. Çakra açma işlemleri ile hem kalp hem de diğer organlar yeniden sağlığına kavuşur.

Çakra açmanın yanında meditasyona da günlük hayatta devam edilmelidir. Hatta spor da eşlik etmelidir. Çakra açmanın diğer bir faydası ise insanların hislerini geliştirmesidir. 6. hissin kuvvetli olması çakraların açılmasına bağlıdır. Böylece olaylarda daha doğru kararlar verilebilir ya da olaylara önceden sezgisel şekilde yaklaşılabilir.

Çakra Açarken Neler Hissedilir?

Çakra açma işlemi sırasında hızlı şekilde nefes alıp vermeler yaşanır. Buna titreme de eşlik eder. Fakat bu durumlar korkulacak durumlar değildir. Çünkü kısa bir süre sonra etkiler kendini kaybeder. Bunun yanı sıra meditasyon sırasında hem ruhsal hem de fiziksel olarak hafiflediği görülür. İşlemler tamamlandıktan sonra da bu hafifleme hali devam eder. Düzenli devam edilmesi halinde kişiler karşılarındaki ile empati yapabilir. İnsan ilişkileri gelişir ve toplum içinde kendilerini daha fazla sevmeye başlarlar. Çakra açma sırasında yoğun bir enerji de hissedilir. Özellikle gün içinde enerji düşmesi halinde meditasyona devam edilebilir.

》》  Koç Finans Çağrı Merkezi | Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Çakra Açma Ne Kadar Sürer?

cakra acma ne kadar surer

Çakra açma süreleri yapılış şekline, ne kadar süredir yapıldığına ve kimin yaptığına bağlı olarak değişir. Bunun için uzmanlar tarafından destek alınması halinde daha kısa sürede çakralar açılır. Burada en önemli olay kararlı şekilde devam edilmesidir. Disiplinli olarak devam edilmesi durumunda çakra işlemleri her seferinde daha da kısalır. Kişilerin ruh halleri ve varsa hastalıkları durumunda da süre değişkenlik gösterebilir. Hatta herkesin elde ettiği sonuçlar da tamamen farklıdır.

Çakra Açma Ne Zaman Gerekli?

Çakra açma bir yandan ruhsal hastalıkların tedavi edilmesinde etkilidir. İnsanlar kendilerini depresyonda hissettiklerinde, sürekli halsizlik ve uyku hali yaşadıklarında çakralarını açabilir. Enerji düşüklüğünün diğer bir belirtisi ise iştahsızlıktır. Buna bazı zamanlarda yediklerinden keyif alamama durumu da eklenir.  Ayrıca duygu durumundaki değişiklerin yaşanması halinde de çakraların açılmasına ihtiyaç vardır. Öfke kontrolünün sağlanmaması, olaylardan keyif alamama, sinirlilik hali de enerjinin düştüğüne işarettir.

》》  Jeton Cüzdan Nedir? Nereden ve Nasıl Oluşturulur?

İnsanlar çakralarını açmadan önce her zaman olayların en kötü şekline odaklanır. Sürekli olarak kötü durumlar ile karşılaşılacağı gibi hisler karşısında da çakraların açılması gerekir. Bu sayede enerji akışı dengelenir ve beyne doğru da enerjiler ve dalgalar ulaşır. Kötü düşünceler ortadan kalkar. Pozitiflik hakim olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu