Kredi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2021

Kredi ve kredi kartı borcu olan kişilere müjde! Bankalar 2021 senesinde da  borçlulara borç kapatma kredisi verilmektedir. Daha öncesinde ise Ziraat Bankası, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank gibi bankalar tarafınca verilmiş olan borç kapatma kredileri bu sene içerisinde devletin bankaları tarafınca makul faiz oranları ve uzun vadelerde verilmektedir. Borç kapatma kredisi hangi kişilere verilir diye merak edenler için bankaların koşullarının farklı olduğu açıklayalım. yazımızda borç kapatma ve transfer kredisi veren bankalar ile alakalı ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Memleketimizde artık kredi çekmemiş veya kredi kartı kullanmayan oldukça nadir vatandaşımız var. Ülke genelini düzenli kazancı olan yurttaşlarımız temsil etmektedir. Asgari ücretin 2.324 Türk lirası olduğunu hatırlatacak olursak ay sonunu getirmek çok zor olmaktadır. Bilhassa taşıt veya konut alabilmek isteyenler yükselen fiyatlar ve pahalı yaşam koşulları sebebi ile kredi alabilmek durumunda kalmaktadır. Faiz oranları da oldukça yüksek olduğu için kredi borcu veya kredi kartı ekstresi ödenmediğinde borç devamlı olarak artmakta ve ayrıca ikiye katlamaktadır. Ödeyemedikleri borçlar nedeni ile geneli vatandaşımız icralık olmaktadır.

 

Bankalar borcu olan müşterilerini devamlı olarak borçlarını kapatma kararı almaktadır. Bankaların bu durumda ellerinde bulundurdukları yetkiler vardır. Bilhassa ödenmeyen borçlar için müşterilerine bankalar tarafınca borçlarını kapatmaları için ek zaman verilmektedir. 90 günlük süre içinde borçlarını ödemeyen yurttaşlarımız hakkında icra takibi başlatılmaktadır. Bu zaman içinde artık muhatap bankalar olmaktan çıkarak avukatlar olmaktadır.

Avukatlar tarafınca borcunuzu en kısa zamanda kapatmanız, yoksa icralık olacağınız şeklinde açıklamalar yapılmaktadır. Avukata belli bir zaman vererek borçlarınızı ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz hakkında başlatılan icra takibi durmuş oluyor. İşte bankalar tarafınca müşterilerinin icra takibinde olmamaları ve borcun icra marifeti ile ödemesinin gerçekleşmesinin önüne geçilmesi maksadıyla borç kapatma, borç aktarma veya borç yapılandırma kredileri verilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Yapılandırma ile borç kapatma kredileri birbirinden değişik durumlardır. Borç kapatma kredileri, var olan borcun kapanması amacı ile bankalar tarafınca verilmiş olan ihtiyaç kredilerini ifade etmek amacı ile kullanılmaktadır. Ama borç yapılandırma işlemi icraya giren veya ödenmeyen borçların en makul faiz oranını veren bankaya transfer edilerek tekrardan hesaplanmasını ifade etmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankaların müşterilerinde aramış olduğu bir takım koşullar bulunmaktadır. Borç kapatma kredileri genel anlamda icra takibine girmeyen borçlar için geçerli olmaktadır.

 

Genel anlamda bu imkanlar bireysel müşterilere nazaran tüzel bireylerin borçlarını yapılandırır veya borç kapatma kredileri verirler. Bankalar beyannamelerinde icralık borçların yapılandırabileceğini belirtmiş olsa da geneli banka tarafınca icraya girmiş borçlara kredi verilmemektedir. Siz de kara listeye girmemek amacıyla bankalar tarafınca verilmiş olan kredilerinden yararlanarak borçlarınızı bir an önce kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

2021 senesinde bankalar tarafınca borç kapatmak için kredi verildiğinden söz ettik. Bu bankaların başlangıcında şüphesiz Ziraat Bankası gelmektedir. Banka tarafınca müşterilerinin kredi kartı borçlarının kapatılması için makul faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Başka bir bankaya kredi kartı borcu olanlar da borçlarını bankaya aktarma yaparak kredi alabilecektir. Alınan kredi ile borçlu olan bankanın borcu kapatılacak ve vatandaşımız tercih etmiş olduğu vadeye, banka tarafınca kendisine hazırlanan ödeme planına bakılarak kredi taksitlerini ödeyecektir.

 • 24 ay vade tercih edilmesi halinde faiz oranı %1,10
 • 60 ay vade tercih edilmesi halinde faiz oranı %1,20 olmaktadır.

 

Birleştirilen talep kredisi adı verilmiş olan bu kampanyadan faydalanmak için kredi başvurularının banka şubelerine yapılması gerekmektedir. Hatta borcunuz kapatıldıktan sonrasında var olan kartınız da iptal edilecektir. Yine kredi kartı yararlanmak isteyenler, kredi kartı isteğinde bulunabilir. 2021 senesinde da mevcud kredi borçlarınızı bu kredilerden yararlanarak kapatabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma kredisi veriyor. İçeriğimizden bilgi alabilir ve bankanın koşullarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi aylık taksit ücretlerini hesapladığımız altta yazılı olan tablodan bilgi alabilirsiniz.

Borç ücretiVadeAylık taksit ücreti
5 bin Türk lirası24 ay244,43 Türk lirası
5 bin Türk lirası60 ay 250,03 Türk lirası
10 bin Türk lirası24 ay488,87 Türk lirası
10 bin Türk lirası60 ay500,07 Türk lirası
20 bin Türk lirası24 ay977,73 Türk lirası
20 bin Türk lirası60 ay750,10 Türk lirası
30 bin Türk lirası24 ay1.466,60 Türk lirası
30 bin Türk lirası60 ay1.000,14 Türk lirası
40 bin Türk lirası24 ay1.955,47 Türk lirası
40 bin Türk lirası60 ay1.250,17 Türk lirası
50 bin Türk lirası24 ay2.444,33 Türk lirası
50 bin Türk lirası60 ay1.500,20 Türk lirası
60 bin Türk lirası24 ay2.933,20 Türk lirası
60 bin Türk lirası60 ay1.750,24 Türk lirası
70 bin Türk lirası24 ay3.422,07 Türk lirası
70 bin Türk lirası60 ay2.000,27 Türk lirası
80 bin Türk lirası24 ay3.910,94 Türk lirası
80 bin Türk lirası60 ay2.250,30 Türk lirası
90 bin Türk lirası24 ay4.399,80 Türk lirası
90 bin Türk lirası60 ay2.250,30 Türk lirası
100 bin Türk lirası24 ay4.888,67 Türk lirası
100 bin Türk lirası60 ay2.500,34 Türk lirası

Halkbank Destek Kredisi

Bireysel kredi kartı borcu olan kişiler Halk Destek Kredisi‘nden faydalanarak borçlarını ödeyebilirler. Kredi bilgileri Ziraat Bankası ile benzer olmaktadır.

 • 24 aya varan vadelerde faiz oranı %1,10
 • 60 aya varan vadelerde faiz oranı %1,20 olacaktır.

Faiz oranları hayat sigortası yaptırmış olan kişiler için geçerli olmaktadır. Krediden faydalanmak için bütün Halkbank şubesinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

Ziraat Bankası ve Halkbank’tan değişik olarak Vakıfbank’ın sunmuş olduğu avantajlar bu anlamda daha geniştir. Bir tek bireysel kredi kartı borçları değil, takibe girmiş borçlular için de makul ödeme şartları sunulmaktadır. Hatta kredi borçları da bu bilgiler ekseninde yapılandırılacaktır.

1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası

Vakıfbank tarafınca başlatılmış olan paket içerisindeki kampanyalardan ilki bireysel kredi kartı borçlarının yapılandırılması olmaktadır. Ama ticari kredi kartı ismi verilmiş olan business kartlara ilişkin borçlar bu kapsam haricinde yer almıştır. Bilhassa kredi kartı borcu olan kişilere makul ödeme şartları ile borçlarını kapatmaları amacı ile kredi verilecektir.

Hatta bu kredi kartı borçlarının bir tek Vakıfbank’a ait olması gerekmiyor. Başka bankalara ait bireysel kredi kartı borcu olanlar da borç kapatma kredisinden faydalanarak borçlarını kapatabilecektir. 24 aya varan vadelerde %1,10, 60 aya varan vadelerde %1,20 faiz oranı uygulanmaktadır.

2- Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası

Öteki bankalardan farklı olarak Vakıfbank takip borçluları için de makul ödeme koşulları sunmaktadır. 100 bin Türk lirası‘ ye tutarına kadar takip borcu olan kişilere 12 ay vade ve aylık eşit taksitler ile ödeme şartları sunulmaktadır.

Takip borçluları faiz sıfırlama kampanyalarından faydalanabilmek için başvurularını yapmalıdır.

3- Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyası

Bu kampanya içerisinde ödemelerinde 31 gün ve daha çok gecikme bulunan banka müşterileri yararlanacaktır. Borçların kapatılması amacı ile sunulan kampanya bir tek bireysel krediler için değil ticari krediler için de geçerli olmaktadır.

 • Bireysel krediler için : 3 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade uygulanmaktadır.
 • Ticari krediler için : 6 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vade uygulanmaktadır.

 

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Borçlarınız ile yapılandırma imkanı veren bankalardan biri de Finansbank olmaktadır. Öteki bankalara ücretsiz eft yapabilirsiniz. Makul ödeme koşullarından faydalanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Kimler faydalanabilir?

 • Öteki bankalara ait kredi ve kredi kartı borcu olanlar borçlarını QNB Finansbank şubelerine aktarma yapabilir.
 • Ek hesap, Finansbank’a olan borçlar ve ek hesaplar kampanya içerisinde değerlendirilmemektedir.
 • İhtiyaç kredisi borçlarının tümü için işlem yapılıyorken, kredi kartı borçları için kısmi olarak ödeme yapılmaktadır. Hatta şube tarafınca sistem üstünde görülen tutarlardan daha tutardaki borçlar için aktarma yapılmaz.
 • Başka bankalara yapılacak olan para transferleri bir sonrasında işlem gününde ulaşmaktadır.
 • Kredi kartı borçları için extra bir işlem yapılması gerekmemektedir.
 • Kredi borçları için ise bankalar ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a göndererek ön müracaat işlemi yapabilirsiniz. Daha sonrasında banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Kredi ÜcretiAylık faizKredi VadesiAylık Taksit Ücreti
10.000 Türk lirası%0,9960234 Türk lirası
10.000 Türk lirası%1,3460261 Türk lirası
10.000 Türk lirası%1,9660313 Türk lirası

Borç transfer kredisi müracaatları için banka tarafınca sizden talep edilecek belgeler ikametgah belgesi, kimlik belgesi ve gelir belgesi olacaktır.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Başka bankalara olan kredi kartı, bireysel kredi, kredili mevduat hesaplarına ilişkin borçlarını kapatmak isteyenler Şekerbank’tan kredi alabilir. Kampanya aylık eko pakete sahip olunması halinde geçerli olmaktadır.

Kredinin özellikleri : 

 • 60 aya varan vadeler
 • 100 bin Türk lirası üst limitli kredi
 • Faiz oranı %1,39
 • 500 Türk lirası kredi tahsis tutarı

 

Banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda müşterilerinden ek belge veya kefil talep etme hakkına sahip olmaktadır.

Denizbank Transfer Kredi

Denizbank öteki bankalardan değişik olarak emeklilere transfer kredisi vermektedir. Öteki bankalara ait kredi borçlarını transfer ederek daha makul taksitlerde ödeyebilirsiniz. Müracaat şubeler vasıtasıyla ile yapılmaktadır. Banka müşterilerinden kefil de istemektedir. 60 aya varan vadeler ile borçlarını tek bir çatı altında birleştirebilirsiniz. Kredi müracaat için bankanın sizden talep edeceği belgeler;

 • Gelir belgesi
 • T.C. kimlik belgesi
 • Bankadan tedarik edilecek olan kredi müracaat formu
 • İkametgah belgesi veya son aya ait fatura gerekmektedir.

Faiz oranı %0,99 olmakla birlikte örnek ödeme planı altta yazılı olan gibidir;

Kredi ücretiVadeAylık taksit ücreti
10 bin Türk lirası12 ay899,08 Türk lirası
10 bin Türk lirası60 ay234,3 Türk lirası
10 bin Türk lirası24 ay481 Türk lirası
10 bin Türk lirası36 ay343,02 Türk lirası
10 bin Türk lirası48 ay274,55 Türk lirası
30 bin Türk lirası60 ay702 Türk lirası
40 bin Türk lirası12 ay3.596,9 Türk lirası
40 bin Türk lirası60 ay936,05 Türk lirası
50 bin Türk lirası12 ay4.495,38
50 bin Türk lirası60 ay1.325,14 Türk lirası
100 bin Türk lirası12 ay8990,76 Türk lirası
100 bin Türk lirası60 ay2.340,28 Türk lirası

İnternet bankacılığı üzerinden kredi müracaatı yapabilir, hemen öteki banklara ait borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz.

TEB Borç Transfer Kredisi

Kredi kartı ve öteki bankalara ait borcu olan kişilerin transfer kredisi alabileceği bankalardan biri de Türk Ekonomi Bankası olmaktadır. TEB bankası 2021 senesi için duyuru yaptı. Banka 2021 senesinde borç transferi yapacak olan kimselere Aylık %0,95- 0,99 faiz oranları ile kredi vermeye devam edecek.

Banka tarafınca kredi için herhangi bir komisyon veya üret talep edilmemektedir. Aylık %0,95- 0,99 faiz oranıyla borç transfer kredinizi tüm TEB şubelerinden kullanabilirsiniz.

 • Bankanın dijital şubesi olan CEPTETEB üzerinden borç aktarma işlemlerinin gerçekleştirilmesi olanaklı olmaktadır.
 • 250 Türk lirası’den 10 bin Türk lirası’ye kadar olan borçlarınız için aktarma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Eğer kartınızdan bir takvim senesi içerisinde 3’ten az ödeme gerçekleştirirseniz bu vaziyette kredi kartından nakit çekimi yapılamamaktadır.
 • 12 taksite kadar kredi alabilirsiniz.

Mesela 10 bin Türk lirası krediyi 24 taksit ile çekmeniz halinde aylık olarak 478,62 Türk lirası ödersiniz.

Akbank Taksitli Borç Transferi

Kredi kartı borçlarını taksitlendirilmesi amacı ile kredi sunan bankalardan biri de Akbank olmaktadır. Öteki bankalara ait kredi kartı borçları Axess karta aktarılmaktadır. Hatta ücretsiz bir şekilde 12 aya varan taksitler ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz. 200 Türk lirası ile 20 bin Türk lirası’ye ait borç ücretlerini %1,40 faiz oranı ile ödeyebilirsiniz. Akbank Direkt üzerinden kredi kartı borç transferi yapabilir ve derhal borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Borç ücretiAylık FaizTaksitAylık Taksit Ücreti
1.000 Türk lirası%1,405216,49 Türk lirası
1.000 Türk lirası%1,401298,67 Türk lirası

Bankalardan borç kapatma kredisi kullanıp kredi veya kredi kartı borçlarınızı takibe girmeden önce kapatabilirsiniz. Bilhassa Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi devlet bankaları tarafınca kredi kartı borçlarının kapatılmasına yönelik olarak verilmiş olan düşük faizli kredilerden faydalanabilirsiniz. Öteki bankalara ait borçlarınızı bu bankalara transfer ederek bir an önce daha azca maliyetle borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu